Jakými způsoby lze provádět odstranění vrásek na čele?

Dá se ošálit postupující věk? Přes veškerou péči se vrásky nakonec objeví, dříve či později. Pokud navíc patříte k těm, kteří dostali prostřednictvím genů do vínku jejich časný vznik, zasáhnou vás už v poměrně raném mládí. Nechcete, aby vrásky na čele dál prozrazovaly vaše datum narození? Známe řešení.

Jak se bránit?

V první řadě můžete spoustu faktorů ovlivnit i sami. Rozhodně se vyhněte kouření, zapomeňte na dlouhé opalování, ať v soláriu nebo na přirozeném slunci, dbejte na patřičnou ochranu před neblahým vlivem UV záření a agresivní kosmetiku s obsahem alkoholu, která vysušuje, nechte raději příště v regálu drogerie. Všechny tyto vlivy totiž napomáhají k předčasnému stárnutí vaší pokožky. Hodně spěte a pečujte o svou psychickou pohodu, stres znamená opravdovou hrozbu pro hladkou pleť. Pozornost věnujte i správné životosprávě a rozhodně nevěřte zaručeným dietám a zapomeňte na drastické hladovky.

Přesto všechno vás mohou vrásky v těchto partiích potkat už krátce poté, co jste oslavili dvacáté narozeniny, postupně totiž dochází ke zpomalování buněčné obnovy. Někdy se jim říká i vrásky od mračení, velký vliv na vodorovné linky má totiž i vaše mimika. V tom případě vás touha po svěží pleti dovede až do ordinace estetického dermatologa. A co vás čeká tam?

Jakými způsoby lze provádět odstranění vrásek na čele?

První a asi vůbec nejčastější eventualitu představuje aplikace botulotoxinu, který zabrání stahování mimických svalů, neboť dokáže přerušit přenos nervového vzruchu právě na ně. Tím dojde nejen k účinné eliminaci vrásek, ale také zabráníte jejich prohloubení.

K tomuto účelu se s úspěchem používá i kyselina hyaluronová. Ta se přirozeně vyskytuje ve vašem těle, tvoří jednu z klíčových složek mezibunečné hmoty. Umí na sebe vázat vodu, čemž způsobí zvětšení tkáně. Kůže se potom nadzvedává, dochází k jejímu vypnutí, zpevnění, a tím k vyhlazení vrásek. Na rozdíl od botulotoxinu, používaného hlavně na odstranění vrásek mimických, se hodí spíše k vyplnění tzv. statických vrásek, to znamená těch, které se objevují s věkem a dokáže si účinně poradit i s těmi hlubšími. Je také pro organismus naprosto nezávadná a výsledný efekt je velmi přirozený, nedochází k jakémukoli omezení pohybu mimických svalů.

Nezapomínejte na to, že každá metoda má svoje nesporné přednosti, ale také jistá úskalí, proto by měla být prováděna pouze zkušenými lékaři. Dermatolog zároveň dokáže kvalifikovaně posoudit, který postup je zrovna pro vás nejvhodnější.

Na našem pracovišti se o vás budou starat přední specializovaní odborníci atestovaní v oborech estetické dermatologie s s mnoha zkušenostmi ze zahraničí. Tato oblast patří k těm, jež zažívají v současnosti prudký rozkvět, je proto nezbytností sledovat nejnovější trendy.

Napiš komentář