Chcete skoncovat s nevyspalostí, bolestmi svalů a krční páteře nebo chrápáním? Pociťujete únavu i po dlouhém spánku? Řešení je možná snazší než se vám může zdát, zaměřte svoji pozornost na polštář.
Jen málokdo si dokáže spojit nespavost, únavu a bolesti svalů s nevhodným polštářem. Řešení těchto problémů však může být jednoduché. Správně zvolený anatomický polštář vám uleví od křečí, bolesti krční páteře, a stane se nepostradatelným pomocníkem pro váš kvalitní spánek.
Obsah
Jak vybrat anatomický polštář?
Výběr vhodného anatomického polštáře je snazší než se zdá, když víte, jak na to. Důležitou roli hrají především dva aspekty:
- Poloha, ve které spíte
- Materiál, ze kterého je polštář vyrobený
Klíčová je poloha, ve které spíte
A jak správně spát na anatomickém polštáři? Důležitým bodem, na který byste se měli zaměřit již při výběru je poloha, ve které obvykle spíte. Od té se odvíjí zejména výška, tuhost a tvar polštáře.
Pro spaní na zádech se hodí nižší nebo středně vysoký, pevnější polštář, který má klasický obdélníkový tvar. Vysoký polštář by vám mohl způsobit bolesti šíje, protože by se tělo při spánku dostalo do velmi nepřirozené polohy. Nízký, pevný polštář zajistí, že vaše tělo bude v rovině a vy si skvěle odpočinete.
Na nízké polštáře se podívejte také v případě, že preferujete usínání na břichu. V tomto případě však zvolte měkčí a tvárnější materiál, tvar vybírejte ideálně s jednou či dvěma vlnkami.
Pokud spíte v poloze na boku, vyberte si vyšší, pevný polštář, který zachová přirozenou polohu vašeho těla tím, že vhodně podepře páteř, hlavu a ramena.
Na materiálu záleží
Nejlepší anatomický polštář je nejčastěji vyroben z inteligentní pěny. Obvykle se při výrobě využívá tzv. viscoelastická nebo-li líná pěna, kterou jistě znáte pod označením paměťová pěna.
Díky této moderní technologii se anatomický polštář perfektně přizpůsobí tělu. Paměťová pěna totiž reaguje na teplotu. Když se jí dotknete, zahřeje se a změkne, což dodá potřebnou oporu vaší hlavě a krku. Při ochlazení se pěna opět velmi pomalu vrací do původního tvaru. Alternativou k paměťové pěně můžou být i polštáře z levnějšího molitanu.
Vaše pohodlí umocní také vnější povlak polštáře. Kvalitní bavlněný potah, který je prodyšný a šetrný k pokožce, bude pro vás tím pravým.
Nepleťte si pojmy
Anatomický, ortopedický či zdravotní polštář, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl?
Ortopedický polštář
Ortopedické polštáře nemusí být klinicky testovány a nepotřebují žádný certifikát. Neupravují je tedy žádné normy. Měly by však být vhodně uzpůsobené tvaru těla pro pohodlný spánek, a tím předcházet problémům s krční páteří a bolestem.
Anatomický polštář
Polštář, který je označený jako anatomický, je navržený pro zdravý spánek. Díky ergonomickému tvaru udržuje tělo v přirozené poloze a preventivně pomáhá proti bolestem těla, svalovým křečím či chrápání. Navíc pokud po klinickém ohodnocení získá značku CE, můžeme jej považovat i za zdravotní polštář.
Zdravotní polštář
Zdravotní polštář musí splňovat nejpřísnější kritéria ze všech zmíněných typů. Hodnocení je upraveno zákonem, takto označený produkt musí projít klinickými testy a být zdravotně naprosto nezávadný. Zdravotní polštáře jsou označeny i CE značkou, díky které je snadno rozlišíte.
Pokud toužíte po klidném a zdravém spánku, navštivte web českého výrobce kvalitních lůžkovin picaso-m.cz, kde si snadno vyberete ideální anatomický polštář přesně podle vašich přání.