Masážní křesla recenze – Jak vybrat to nejlepší

Masážní křesla jsou dobrým pomocníkem, jak ulevit zádům. Oproti klasickým masážím je jejich výhoda v tom, že po prvotní investici za žádnou masáž a úlevu neplatíte. Dalším kladem je to, že vám mohou pomoci jak v pohodlí domova, tak v podstatě kdykoliv. Naše masážní křeslo recenze je pomocníkem pro každého, kdo uvažuje nad koupí a chce vybrat to nejlepší. A jelikož sortiment je bohatý, zaměříme se na ideální polohovací masážní křeslo v každé finanční kategorii. Tedy v kategorii:

 • Levných
 • Zlaté střední cesty
 • Pro náročné

Při výběru nelze zapomínat také na několik obecných parametrů při výběru. Je to například celkový tvar křesla, oblast kterou dokáže masírovat, ale i jednotlivé funkce včetně možnosti nastavení, i využití předdefinovaných programů. Dané možnosti se mohou v závislosti na konkrétním modelu rozšiřovat, nebo mířit jenom k základnímu využití. Podívejte se na varianty, které aktuálně patří mezi nejlepší.

 

Masážní křesla HANSCRAFT Levante

Masážní křesla HANSCRAFT Levante zaujmou v první řadě tím, že je možné vybírat si i z různých barevných designů. Díky tomu se nejedná jenom o praktického pomocníka při bolestech zad, ale jedná se také o designově zajímavý doplněk do interiéru. Aby byla naše masážní křeslo recenze kompletní, zmiňme třeba elegantní hnědé provedení, nebo naopak velmi moderní variantu, kterou je křeslo v sytě červené barvě.

Pozitiva pro lidské zdraví

Je jasné, že masážní křesla jsou primárně kupována k tomu, aby ulevila od bolestí zad. To je i primární účel tohoto modelu. Na lidském zdraví se však dokáže podepsat i podstatně více, než jenom tím, že umí ulevit od bolesti. Když se podíváme na hlavní oblasti působení, jedná se o polohovací masážní křeslo, které nabídne:

Podpoří i správné držení těla

Kromě uklidňující masáže, která je u tohoto křesla hlavní funkcí, nelze zapomenout ani na to, že jeho pravidelné využívání vede také k tomu, že dokáže podpořit jak správné držení těla, tak i správpohyb pánve. Kromě klasické uvolňující masáže je součástí předinstalovaných programů také takzvaná protahovací procedura. Ta se hodí jak k uvolnění stresu, tak třeba v situacích, kdy se jako osoba necítíme úplně ve své kůži a jsme unaveni třeba z nevyspání, z počasí, nebo z fyzické aktivity. K tomu zkuste i čističky vzduchu, ať relaxujete v dokonalém prostředí.

Dostupné pro mnoho lidí

Začít je třeba parametrem, kterým je nosnost. Ta je výrobcem stanovena na 100 kg. Dále nechybí ani možnost přizpůsobit si polohu křesla konkrétním potřebám. A to jak s ohledem na sklon opěradla, tak s ohledem na nastavení hlavové opěrky.

Dostupné je také pro svou cenu. Jedná se masážní křeslo, které je jedním z nejlevnějších modelů na trhu. Tomu samozřejmě odpovídají i jeho funkce. Kdo však hledá hlavně uvolnění a možnost podpoření svého zdraví, toho tato varianta prodávaná za cenu pod 10 000 Kč rozhodně nezklame.

 

Masážní křesla Beurer BEU-MC3800

Masážní křesla Beurer BEU-MC3800 rozhodně zaujmou už svým vzhledem. Ten vypadá velmi robustně, jen propracovaný do posledního detailu a konstrukce více připomíná kvalitní manažerské křeslo, než pomocníka pro masírování. To jasně podporuje i velmi elegantní kombinace a černé a stříbrné barvy. Nenechte se však zmást vzhledem, jelikož se skutečně jedná o polohovací masážní křeslo, které se hodí nejenom lidem s bolestmi zad.

Celkem 4 druhy masáží

Velkým kladem tohoto modelu je možnost vybrat si hned ze 4 druhů jednotlivých masáží. Třeba podle toho, na jakou konkrétní máte aktuálně chuť, nebo podle toho, zda máte aktuálně nějaké problémy s pohybovým aparátem. Naše masážní křeslo recenze samozřejmě nezapomíná na to, aby vám byly dané možnosti přiblíženy. Jde o tyto varianty:

 • Poklepová masáž
 • Hnětací masáž
 • Valivá masáž
 • Shiatsu masáž

Zvolit si lze i druh vibrací

Výše uvedené typy jsou spojeny hlavně s konkrétními masážními pohyby, ale také s konkrétními oblasti kde vás masážní křeslo namasíruje. Dále nelze opomíjet ani to, že je možné zvolit si také jeden ze 3 různých vibračních módů, podle toho, jakého výsledku je možné docílit. Jedná se o tuto variantu:

 • Relax
 • Refresh
 • Therapy

Ať už se jedná o nastavení masáže, nebo o nastavení druhu vibrací, vždy je možné zvolit konkrétní program prostřednictvím praktického bezdrátového ovladače. Nikde tak neobtěžují, ani se nepletou kabely. Navíc lze mít ovladač stále při ruce, jelikož pod madlem křesla je k dispozici prostor, do kterého se ukládá a odkud ho tak lze mít stále k dispozici.

Zvolit lze optimální polohu

Na první pohled opravdu vypadá jako klasické křeslo, do kterého je možné si sednout a které umí člověka dle jeho volby namasírovat. Byla by však škoda nevyužít všechny jeho klady, které má. Zvolit lze totiž vždy tu optimální polohu těla. A to díky automatickému nastavení opěry zad a opěrky nohou. Předností je také konstrukce využívající robustní podstavec, na kterém je toto křeslo otočitelné o celých 360°

Obývat se nemusejí ani ti, jejichž váha je vyšší, než e doporučováno. Už na první pohled vynikne kvalitní konstrukce křesla, která se pozitivně podepisuje na vysoké nosnosti. Ta činí velmi dobrých 120 kilogramů, což by mělo bez problémů vyhovovat většině lidí.

Jasný zástupce střední třídy

Už při pohledu na jeho vzhled, a také pří výčtu hlavních funkcí je jasné, že se jedná o model, který lze zařadit do střední třídy. Kdo hledá kvalitní masážní křesla, ten s tímto modelem rozhodně vedle nešlápne. Měl by však počítat s tím, že jeho cena se pohybuje okolo 35 000 Kč. Vzhledem k jeho parametrům se určitě jedná o dobře vynaložené peníze.

 

HANSCRAFT 3D Sensation

Masážní křesla HANSCRAFT 3D Sensation rozhodně patří mezi naprostou špičku na trhu. Kdo je náročným zákazníkem, tomu masážní křeslo recenze jasně shrne hlavní důvody, proč je možné právě tento model označit za naprostý TOP na trhu. Ostatně stačí se podívat na samotné provedení, které vypadá velmi luxusně a propracovaně. Kdo má zájem i na tom, aby se polohovací masážní křeslo hodilo do jeho interiéru, má možnost vybrat si z různých barev, kterými jsou tyto:

 • Černá
 • Vínová
 • Béžová

Inteligentní masáž s vyhříváním

Že by měly masážní křesla nabídnout namasírování nejlépe celého těla, to je každému jasné. Tento model jasně ukazuje, jak může takový typ masáže vypadat opravdu z profesionálního pohledu. To proto, že je využíváno unikátní 3D inteligentní technologie, která dokáže namasírovat kompletně celé tělo. Model se skládá ze vzduchových polštářů, masážních ventilů a magnetů. Dále nechybí ani vyhřívaná podložka s infrazářením, které podpoří onu masážní funkce nejenom tím, že zvýší teplotu svalů. Ta je pochopitelně nastavitelná v rozmezí od 40° C do 50° C.

8 automatických programů

Není nutné trápit se nastavováním, jelikož vše je připraveno k tomu, aby se zvolil konkrétní typ masáže a daná osoba se začala oddávat dokonalé relaxaci. Celkem je k dispozici 8 automatických programů, které je možné zvolit s ohledem na cíl masáže, nebo jiné požadavky. Výčet jednotlivých programů je opravdu velmi zajímavý a je třeba říci, že některé z těch nejzajímavějších budou majitelé křesla zkoušet zaručeně poprvé:

 • Zmírnění bolestí
 • 3D masáž
 • Hojivá tlaková masáž
 • Relaxační masáž
 • Paměťový program ABC
 • Rotace trupu
 • Pohodlí a mobilita
 • Uvolnění meziploténkového napětí zad

Dané varianty jsou určené primárně pro péči o horní polovinu těla. Opomíjet nelze ani tu spodní. Konkrétně nohy, které umí tento model také velmi dobře namasírovat. Kromě klasických programů nelze opomenout ani další dvojici těch, které je možné nazvat jako unikátní. Jde o:

 • Thajská Gua Sha masáž chodidel
 • Lymfo-tlaková masáž nohou

Perfektní přizpůsobení každému tělu

Pocit uvolnění lze zažít nejenom ve chvíli, kdy se pustí konkrétní program. Lze ho zažít i dříve. Už ve chvíli, kdy konkrétní osoba využije toto masážní křeslo a poprvé do něho usedne. Vzhledem k robustní konstrukci není nutné mít obavy z nosnosti. Ta je velmi dobrá, jelikož činí celých 15 kilogramů. Dále nechybí možnost konkrétního přizpůsobení typu a výšce postavy. Je možné nastavit část lýtkovou, stejně jako hlavovou. Dále je možno do nejpohodlnější polohy nastavit i zádovou opěrku.

Ovládací panel včetně displeje

Kvůli ovládání není nutné hledat bezdrátové ovladače, jako u jiných modelů, stejně jako není nutné trápit se s kabeláží. Ovládací panel je umístěný tak, aby byl po dosednutí do křesla dokonale dostupný. A rozhodně se nejedná jenom o několik jednotlivých tlačítek. Ovládací panel má podobu barevného displeje, což zvyšuje intuitivnost a jednoduchost ovládání. Na displeji se tak zobrazí nejenom informace o zvoleném programu, ale také se zde objevují informace o probíhajících masážních cyklech.

Unikátem je také AUX konektor, který slouží při připojení MP3 přehrávače, nebo mobilního telefonu. Z kvalitních vestavěných reproduktorů si tak lze užít poslech své oblíbené hudby, po celou dobu této procedury.

Pro ty nejnáročnější

Toto masážní křeslo lze označit jako Top Class. Jde o řešení pro skutečně nejnáročnější a jenom těžklo byste na trhu hledali variantu, která se mu vyrovná. K tomuto je však nutné přihlédnout při placení kupní ceny. Pochopitelně nejde o nijak výrazně levný model a jeho cena se pohybuje okolo částky 60 000 Kč. Jde sice o pro mnohé nedostupnou sumu, ale faktem je to, že vzhledem k jeho parametrům, od provedení až po funkce, se rozhodně jedná o platbu za výjimečnou kvalitu pro toho, kdo hledá uvolnění od bolestí zad, odpočinek a další věci které může moderní typ masáže přinést.

Napiš komentář