Čistička vzduchu Ionic Care recenze

Čistička vzduchu Ionic Care recenze – Žijete v prašném prostředí velkoměsta a máte obavu ze znečištěného vzduchu, který musíte dýchat? Jste vy nebo některý z členů vaší rodiny alergičtí a rádi byste ovzduší vašeho domova udělali čistším a zdravějším? Určitě není od věci zamyslet se nad koupí čističky vzduchu. Na to, jak funguje a jak může pomoci taková čistička právě vám, se podíváme v následujícím článku.

 

Čistička vzduchu Ionic Care recenze – Co je to čistička vzduchu Ionic care a k čemu slouží?

Jak již samotný název napovídá, úkolem tohoto tichého domácího pomocníka je vyčistit ze vzduchu nežádoucí látky. Těmi může být prach, kouř, různé bakterie, alergeny nebo chemikálie. Proto je čistička vhodná jak pro dospělé osoby, tak pro malé či alergické děti. Všechny nečistoty ze vzduchu zachycuje čistička Ionic care do elektrostatického filtru. Filtr není zapotřebí vyměňovat, ale je potřeba ho manuálně čistit a to jednou za 3 až 7 dní. Dále si také uživatel čističky může vybírat výkony a to od nejnižšího po nejvyšší, podle znečištění vzduchu. Čistička je schopna vyčistit vzduch na prostoru 75 m2. Nehodí se tedy nejen do domácností, ale umístit se dá i do kanceláří, chodby rušných budov, mateřských školek nebo do škol.

 

Čistička vzduchu Ionic Care recenze – Zkušenosti uživatelů s čističkou Ionic care

Většina uživatelů, kteří doma čističku mají, hodnotí používání čističky velmi kladně. Velice oblíbená je v rodinách s velmi malými dětmi nebo s alergiky (jak dospělými, tak dětskými). Během používání čističky v domácnosti se výrazně snížil výskyt respiračních onemocnění všech obyvatelů domácnosti. U lidí alergických zejména na prach a roztoče se zmírnil průběh onemocnění. Právě rodiny si velice pochvalují to, že není hlučná a tak jí mohou mít umístěnou přímo u dětské postýlky nebo v místnosti, kde dítě odpočívá a není tedy ničím rušeno. Vítána je také funkce pohlcování zápachu a to především v domácnostech, kde žijí domácí mazlíčci. Především zápach z kočičích záchodků nebo klecí s hlodavci je díky této čističce eliminován. Co se týká pořizovací ceny, je to pro některé domácnosti docela velká investice. Proto někteří váhají nad jejím pořízením. Ve větších rodinných domech nebo bytech se pak podle uživatelů vyplatí mít čističky dvě – do místnosti, kde trávíte nejvíce času během dne a pak do ložnice. Dá se samozřejmě přenést, ale to také nemusí být vždy úplně ideální, zvlášť když máte patrový dům. Někteří uživatelé uvádějí, že ačkoliv je filtr velmi zanesený, mají na nábytku stejné množství prachu jako dříve, někteří dokonce i více. To se ale může lišit v intenzitě větrání, utěsnění oken atd.

 

Čistička vzduchu Ionic Care recenze – Jaké jsou tedy výhody a nevýhody čističky Ionic care?

Pokud bychom začali negativy, tak těmi může být vyšší pořizovací cena. Ta se pohybuje kolem 5 000 Kč. Ne každý si tedy může čističku dovolit. Můžete ale natrefit na akci jako tady a pořídit ji za 3 500 Kč.Další nevýhodou může být časté čištění filtru. Ten se nemusí vyměňovat, protože funguje na bázi Čistička vzduchu Ionic Care recenzeelektrostatiky, je ale potřeba ho čistit manuálně. S mytím filtru se také váže dlouhá doba jeho schnutí. Po uvedení do provozu se také objevuje nepříjemný zápach vycházející z čističky, který je způsobený plastovými částmi nebo ozonem. Velkou výhodou čističky je, že vyčistí až 96% nečistot z ovzduší na ploše 75 m2. Pracuje naprosto bezhlučně a nízkoenergeticky. Uvádí se, že její provoz za jeden den vyjde domácnost na 1,60 Kč.

 

Čistička vzduchu Ionic Care recenze – Vyplatí se pořídit si čističku do domácnosti?

Pokud se rozmýšlíte, zda pořídit či nepořídit čističku Ionic care do vaší domácnosti, zamyslete se nejdříve nad tím, co od ní očekáváte. Pokud trpíte na respirační onemocnění či alergie, určitě se vyplatí ji pořídit. Pořizovací cena může být pro někoho vyšší, na druhou stranu funguje bez dalších vysokých nákladů – neměnný filtr, nízká energetická spotřeba. To vše se vám pak vrátí ve formě čistého a kvalitního vzduchu, který budete vy a vaše rodina dýchat.

Jeden komentář

  1. Paťa Listopad 6, 2016