Vrbovka malokvětá a prostata

Vrbovka malokvětá a prostataVrbovka malokvětá a prostata

Vrbovka malokvětá a prostata – V mimořádně bohaté a nesmírně zajímavé rostlinné říši lze snad pro každou lidskou chorobu najít odpovídající léčebný prostředek. Například brusinky jsou známé svými příznivými účinky na močové ústrojí, rakytník má blahodárný vliv na imunitu a rostlinka s názvem vrbovka malokvětá je zase známá díky svým účinkům na prostatu.

 

Vrbovka malokvětá se představuje

Možná planě roste i u vás na zahrádce – vrbovka malokvětá (Epiloblum parviflorum) je poměrně nenápadná a dosti běžná, takže nás často ani nenapadne, že by se třeba mohla vyznačovat nějakými zvláštními vlivy na naše zdraví. Především pánové by však při zmínce o ní měli zpozornět. Jestli vás problémy s prostatou zatím obcházely, blahopřejeme a držíme palce, ať to vydrží. Vždy je však lepší být připraven, kdyby se náhodou situace v budoucnu změnila. Naučte se proto poznávat vrbovku malokvětou na první pohled.
Je to snadné – v zastíněných stanovištích s dostatečnou vlhkostí (například na rumištích, podél potoků či silnic) hledejte zhruba půl metru vysokou bylinu s úzkými zelenými lístky a menšími, jemně růžovými až fialovými květy, které vyrůstají v několika řadách nad sebou. Právě listy a květy jsou na celé rostlině to nejcennější a její blahodárné účinky na močový trakt (a zejména prostatu) jsou vědecky prokázány. Pokud se rozhodnete nasbírat si vrbovku sami, pak si jen dejte pozor, abyste si byli skutečně jistí, o který druh jde. Pouze ta s druhovým názvem malokvětá totiž skutečně účinkuje. Ostatních druhů 200 druhů vrbovek je v lepším případě neškodných, v tom horším mohou být dokonce mírně toxické.

Vrbovka malokvětá a prostata – Jak vrbovku malokvětou užívat

Bylinná léčba ještě nikoho nezabila. Jestli máte dojem, že její účinky jsou přinejmenším spekulativní, pak na to zkuste jít z jiného pohledu: nemáte přece co ztratit. Koneckonců účinky vrbovky jsou známy již po staletí a i urologové uznávají, že vrbovka může prostatě opravdu pomoci. Nejčastěji se doporučuje uvařit si z ní čaj. Pokud nemáte k dispozici vlastní zdroje, v lékárně je za relativně levný peníz k dostání hotová směs vhodná k přípravě léčivé odvaru. Při pravidelném užívání je skutečně pravděpodobné, že pánové, které trápí zvětšená prostata (nebo i jiné potíže, dokonce nádory), pocítí zlepšení.
Velkou výhodou je právě snadná dostupnost tohoto léčebného prostředku. Lze ji užívat dlouhodobě bez žádných vedlejších účinků a doporučuje se dokonce její preventivní podávání.

Muži obvykle pocítí první problémy s prostatou až po oslavě padesátých narozenin, ovšem pokud si zvyknou popíjet denně hrnek čaje z vrbovky, šance, že se jejich prostata ozve výrazně později, se zvýší. „Tato bylina je pro muže opravdové požehnání, i když jí málo kdo zná,“ svěřil se se svým názorem například na internetovém diskusním fóru jeden z anonymních recenzentů.

 

Hodnocení
Datum
Komentář
S vrbovkou mám výbornou zkušenost..
Hodnocení
5