Hrachový protein a jeho účinky

Hrachový protein – Zatímco syrovátkové, vaječné a kaseinové proteinové prášky jsou skvělé k doplnění aminokyselin a živin, díky kterým jste zdraví a štíhlí, zdaleka to nejsou všechny proteinové prášky na světě. Věřte tomu nebo ne, existuje i proteinový prášek, který není založený na živočišném původu. Nemluvíme o sójovém proteinu. Tento veganský prášek se nazývá hrachový protein a je extrahován pomocí speciálního procesu z hrachu. Poskytuje velké množství zdravotních přínosů.

 

Přínosy hrachového proteinu

Nyní se vám pokusíme objasnit, čím je hrachový protein tak výjimečný.

 

Hrachový protein je hypoalergenní

Pokud budete pít syrovátkový, vaječný nebo sójový protein či kasein každý den, může se u vás časem vyvinout alergie nebo nesnášenlivost. To je způsobeno bílkovinami a jinými ingrediencemi v těchto nápojích. Když se u vás vyvine alergie, budete po vypití těchto nápojů cítit nevolnost, plynatost či nafouknutou. Hrachový protein ale neobsahuje žádné alergeny. Proto je to skvělý protein do každodenní rutiny bez rizika vzniku alergie.

 

Hrachový protein má vysoký obsah BCAA

Studie prokázaly, že strava bohatá na aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA) vám může pomoci udržovat tělo ve stavu stavby svalstva po celý den, snižovat břišní tuk, udržovat pocit sytosti mezi jídly a udržovat dostatek energie v průběhu cvičení. Každá dávka hrachového proteinu obsahuje 5 gramů BCAA. To je skoro tolik, co poskytuje syrovátkový protein (6 g na porci).

 

Hrachový protein je snadno stravitelný

I když není až tak snadno stravitelný jako syrovátkový protein, hrachový protein je neznamená z hlediska stravitelnosti problém. To přináší hned několik výhod. Jednou z nich je, že se nebudete cítit přeplnění po vypití tohoto proteinu. Dále pak to znamená, že aminokyseliny obsažené v hrachovém proteinu jsou snadno absorbovány a ihned se pouští do práce. Totéž můžeme říci i o ostatních proteinových prášcích založených na rostlinném původu, jako je sójový protein (ten je ale poněkud horší na trávení).

 

Hrachový protein je stoprocentně veganský

Pokud patříte mezi vegany či vegetariány nebo jen hledáte protein, který není založen na živočišném původu, je hrachový protein dobrou volbou. Kromě malého množství příchutí a sladidel je totiž jedinou složkou právě hrách. To znamená, že neobsahuje ani laktózu, což ocení lidé citlivý na tuto složku potravin.

 

Hrachový protein je bohatý na bílkoviny

Na rozdíl od ostatních rostlinných produktů, které mají pouze 10-15 gramů bílkovin na porci, kvalitní hrachový protein obsahuje až 25 gramů bílkovin na porci. To je to samé množství, které najdete v syrovátkovém proteinu.

 

Hrachový protein se snadno smíchá s vodou

Není nic horšího, než když proteinový prášek nemůžete vmíchat do vody či jiné tekutiny. Hrachový protein ale tento problém nemá. Stačí ho přidat do láhve na shake a párkrát protřepat a máte hotový nápoje bez hrudek.

hrachový protein 1

Hrachový protein má málo sacharidů

Pokud držíte nízkosacharidovou dietu, je pro vás dobrou zprávou, že hrachový protein můžete užívat každý den. Jedna dávka totiž obsahuje pouze 2 gramy sacharidů. S jednou dávkou získáte taktéž 2 gramy vlákniny, což stimuluje krevní cukr, takže poměr čistých sacharidů je 0 (od sacharidů se u nízkosacharidové diety odčítá množství vlákniny).

 

Hrachový protein je bezlepkový

Další dobrou zprávou je to, že hrachový protein neobsahuje lepek, proto je vhodný i pro osoby se sníženou tolerancí na lepek.

Nabídka hrachových proteinů

Jaký hrachový protein si vybrat?

Nyní už znáte všechny přínosy a výnosy oproti jiným proteinovým práškům, které vám hrachový protein poskytuje. Ať už si jen chcete dát pauzu od ostatních proteinových prášků nebo hledáte jiný rostlinný proteinový prášek než ze sóji, hrachový protein je skvělou volbou. Proto se také stává čím dál více populární volbou pro velké množství sportovců.