Maska Pilaten recenze

Maska Pilaten recenzeMaska Pilaten recenze

Maska Pilaten recenzeMaska Pilaten je hustá maska na obličej, která má pomoci v boji proti černým tečkám a pupínkům na obličeji. Jedná se o sloupávací masku, kterou nejprve ve formě hustého krému nanesete na obličej, necháte aspoň 30 minut působit a poté sloupnete. Tato maska je ideální na problémy s černými tečkami umístěnými i na těch nejméně přístupných místech – například na nose.

 

Maska Pilaten recenze – Jak černé tečky vznikají?

Černé tečky vznikají jednoduše řečeno tak, že póry jsou zablokovány z tohoto důvodu: Mazové žlázy produkují nadměrné množství mazu, nadměrný maz spolu s odumřelými kožními buňkami blokuje další výtok mazu. Jak se tento maz dostane do styku se vzduchem, oxiduje, a vzniká olejovitá, vosková substance. Nahoře vznikne černé nebo nahnědlá barva, což se děje z části díky oxidaci a z části díky nečistotám na pokožce.

 

Maska Pilaten recenze – Maska Pilaten

Maska Pilaten je léčbou černých teček a akné. Tento produkt má svůj původ v Asii, kde je velmi oblíbený. Jeho obliba se rychle rozšířila i do ostatních zemí světa, zejména po rozvoji prodeje asijských produktů na internetu.

 

Maska Pilaten recenze – Aplikace masky

Aplikace masky je velmi podobná jiným maskám nebo třeba hydratačním či jiným krémům. Prsty nebo nanášecí houbičkou ji v rovnoměrné vrstvě natřete na obličej. Maska je velmi tmavá, dá se říct, že až černá, trochu se podobá nějakému druhu řasy. Naštěstí ale nijak nezapáchá, takže se nemusíte obávat, že si „provoníte“ celý byt.

 

Maska Pilaten recenze – Sloupnutí masky

Sloupnete ji takřka jedním tahem, poté, co jste ji nechali půl hodiny působit. Pokud se vám to nedaří prsty, zkuste různě pohybovat obličejem a masku tak dostanete dolů. Mělo by to jít snadno.

 

Maska Pilaten recenze – Výsledek

Cena této masky je ve srovnání s ostatními maskami průměrná, ani ne příliš drahá, ale ne tak úplně levná. Výsledku si však všimnete ihned po prvním použití – možná vás napoprvé maska nezbaví všech černých teček, většinu z nich ale odstraníte.

maska-pilaten

Maska Pilaten recenze  – Návod k použití

Protože masku Pilaten většinou nekoupíme na českém trhu, nemáme ani možnost získat český návod k použití. Proto zde přikládám podrobný návod na aplikaci masky Pilaten. Při nanášení masky se snažte vyhnout obočí. Maska sice není natolik silná, aby ho vytrhla, ale může odstraňování masky pěkně znepříjemnit.

  1. Nejprve si pořádně umyjte obličej – stačí teplou vodou a mýdlem.
  2. Masku naneste všude tam, kde máte černé tečky, kterých se chcete zbavit. Obvykle se tento výskyt černých teček týká T-zóny obličeje, čelo, nos nebo tváře. Dejte si pozor, ať vrstva masky není příliš tlustá, ta potom dlouho schne. Příliš tenká vrstva zase není dostatečně silná na to, aby tečky odstranila. Výrobce bohužel neuvádí přesné množství, budete tedy muset trochu experimentovat.Maska Pilaten recenze
  3. Když už máte masku v dostatečném množství na obličeji, můžete si sednout a relaxovat, dokud maska neuschne. Trvá to 15-30 minut (záleží na tom, jak tlustá vrstva masky byla nanesena).
  4. Když je maska úplně suchá, můžete ji sloupnout. Černé tečky se přilepí k suché masce a vy tak spolu s maskou odstraníte i tyto nepěkné póry. Tyto tečky poté můžeme vidět na spodní straně sloupnuté masky, nikoli na obličeji.
  5. Poté svůj obličej omyjte teplou vodou a jemně osušte. Výsledky jsou viditelné.

 

Maska Pilaten recenze – Jak často se maska používá?

Není určeno, jak často je třeba masku používat. Většinou to záleží na tom, kdy se objeví další černé tečky. Tehdy je třeba masku opět nanést. Pro co nejlepší výsledky si k obličejové masce můžete pořídit ještě další dva produkty značky Pilaten:

  • Pilaten Black Export Liquid – čistící voda, která změkčuje černé tečky a připravuje je na vytáhnutí. Aplikuje se před použitím masky.
  • Pilaten Skin Compact Toner – je následná péče po masce. Úkolem tohoto produktu je uzavřít léčené póry a zanechat pokožku jemnou a čistou. Tímto zároveň předcházíte vzniku dalších černých teček.

Maska Pilaten recenze – závěr

Účinky této masky jsou zaručené. Problém ale spočívá v tom, že samotná maska nechá po použití póry otevřené, takže je možné je zanést nečistotami a černé tečky mohou opětovně vzniknout. Proto doporučujeme použití přípravku na stahování pórů.

Napiš komentář