Mužské hormony tablety

Mužské hormony tabletyMužské hormony tablety – Co je testosteron a co způsobí jeho nedostatek

Mužské hormony tablety – Tím nejvýznamnějším pohlavním hormonem je u silnějšího pohlaví především testosteron, který náleží mezi steroidní hormony z anabolicko-androgenní skupiny. Nezbytný je především pro správný vývoj pohlavních orgánů a slouží i ke stimulaci druhotných pohlavních znaků. Tvoří se z největší části ve varlatech a rovněž i v nadledvinách, v malé míře se ovšem vyskytuje i v organismu ženy. Jeho úbytek se u muže dostavuje přirozeně, s věkem, pak se odehrává pozvolna. Tento stav nastane zhruba okolo čtyřicátého roku věku a jde v podstatě o obdobu ženské menopauzy.

Nicméně pokud zaznamenáte náhlý a prudký sestup mnohem dříve, jde o tzv. hypogonadismus, což je porucha pohlavních orgánů. Ta může být jednak vrozená a jednak i získaná. Úbytek testosteronu se vyznačuje poměrně širokým spektrem příznaků, a to nejen v oblasti sexuálního života, jako je pokles libida a poruchy erekce. Mezi další symptomy patří ztráta vlasů či jiného ochlupení, výrazný pokles energie spojený s únavou a nechutí do jakékoli činnosti či ubývání svalové hmoty, a naopak přibývání tuků. Dochází rovněž k osteoporóze a dostavují se i potíže psychické, muž je bez zjevné příčiny podrážděný, v krajním případě se objevuje i deprese.

 

Mužské hormony tablety – Jak řešit úbytek testosteronu

 

Testosteron je zkrátka příčinou toho, že se muži chovají jako muži. Jsou díky němu dravější, agresivnější a ochotní více riskovat. Obecně však v mužské populaci testosteronu za posledních dvacet let výrazně ubylo a vědci stále nejsou schopni nalézt pro tento jev uspokojivé vysvětlení. Mužské hormony tabletyJedním z možných původců je i současný životní styl, za úbytkem testosteronu totiž jednoznačně můžeme hledat i stres a nesprávnou životosprávu. Dnes již více než čtvrtina mužů trpí jeho nedostatkem. Pokud patříte mezi ně, rozhodně se ovšem nemusíte trápit.

Buď můžeme pouze tlumit příznaky, případně rovněž řešit přímo příčinu obtíží. Přirozenou hladinu testosteronu lze opět vyrovnat mužskými hormony podávanými v tabletách, k řešení situace je ovšem potřeba přikročit včas. S hormonální léčbou je přitom nutné nakládat velmi opatrně. Rozhodně nepatří mezi univerzální zázraky, nehodí se například pro muže s nádorovým onemocněním prostaty.

Na trhu jsou však k dostání také přírodní doplňky stravy. Ty jsou na rozdíl od mužských hormonů ve formě tablet k dispozici ve volném prodeji, není nutné absolvovat k jejich indikaci žádné vyšetření a nenesou s sebou ani absolutně žádné nežádoucí účinky, a to ani v rámci dlouhodobého užívání. Mezi nejoblíbenější preparáty patří zejména Primulus, které díky svému jedinečnému složení obohacenému o vitamíny a další prvky, pomohou eliminovat nežádoucí důsledky poklesu hladiny testosteronu.

SROVÁNÁNÍ PŘÍPRAVKŮ NA ZVÝŠENÍ HLADINY TESTOSTERONU

[go_pricing id=“classic-green_07″]

Hodnocení
Datum
Komentář
Všechny informace na jednom místě
Hodnocení
51star1star1star1star1star

Zatím žádné komentáře

Napiš komentář