Menstruační kalhotky Snuggs – ekologická volba

Menstruace je běžnou součástí života ženy. Bohužel jsme nuceny používat přípravky, které nejsou příliš ekologické. Jedná se o tampony a vložky, které jsou na jedno použití. Navíc jsou vyrobeny z takových materiálů, které rozhodně nejsou přátelské k životnímu prostředí. O jiných možnostech, jaké se dají při menstruaci použít, aby to bylo v souladu se životním prostředím, se bohužel příliš nemluví. Ženy musí hodně pátrat, aby na ekologické varianty narazily. A pak je ještě problém s dostupností těchto výrobků.

Šetřete životní prostředí!

Každý rok na skládkách v Evropě skončí na 10 miliard tamponů a vložek. To je opravdu velké číslo! Navíc jedna žena za svůj život spotřebuje kolem 12 tisíc vložek a tampotů a utratí za ně neuvěřitelných 100 tisíc korun. Pokud tedy chcete ušetřit: jak své peníze, tak také životní prostředí, investujte do menstruačních potřeb, které můžete používat znovu a znovu.

Menstruační kalhotky Snuggs: ekologická volba

Jednou z těchto možností mohou být právě menstruační kalhotky Snuggs. Jsou vyrobeny tak, aby je bylo možné používat znovu a znovu (jsou pratelné) a pojmou dokonce dvakrát větší množství tekutiny, než klasické vložky. Hodí se proto skvěle i pro velmi silnou menstruaci. Menstruační kalhotky Snuggs vypadají stejně jako klasické kalhotky, takže i když vás někdo uvidí pouze ve spodním prádle, nebude mít ani tušení, že máte menstruaci. Nošení menstruačních kalhotek je tak nejen pohodlné, ale také diskrétní.

Menstruační kalhotky jak fungují

O menstruačních kalhotkách se příliš nemluví, to ale neznamená, že se jedná o novinku. V zahraniční už jsou menstruační kalhotky používány celá léta jako skvělá varianta klasických vložek nebo tamponů. Díky tomu bylo možné vymyslet takovou technologii, která bude bezpečná – a pro ženy jejich výhoda spočívá v tom, že kalhotky nepropustí. Ať už budete nosit kalhotky ve dne nebo v noci, nemusíte se bát ušpinění jiných částí oděvu. A díky skvělé technologii se nemusíte bát také vzniku nejrůznějších kvasinkových infekcí. Kalhotky dobře propouští vzduch.

Tři vrstvy kalhotek

Menstruační kalhotky Snuggs jsou tvořeny z těchto tří speciálních (a velmi tenkých) vrstev:

 • savá vrstva: tato vrstva pohltí veškerou vlhkost, takže budete mít pocit sucha, navíc obsahuje nanočástečky stříbra, takže ničí i velké množství bakterií (hodí se tak i pro ženy trpíci kvasinkovými či bakteriálními infekcemi);
 • absorpční vrstva: díky ní se můžete cítit bezpečně, nepropustí ven nic – ani zápach;
 • nepropustná vrstva: nemusíte se bát potřísnění kalhot nebo sukně.

Vše je v technologii

To tajemství, proč se ženy nemusí bát protečení v průběhu menstruace, když na sobě mají menstruační kalhotky Snuggs, spočívá v použití nanotechnologie. Kalhotky tak obsahují celkem tři absorbční vrstvy, jejichž složení jsou high-tech materiály a nanovlákna. Díky tomu kalhotky vypadají jako běžné spodní prádlo – nejsou tlusté, jako je to například u vložek, což je velmi komfortní, ale jsou savé a udělají stejnou práci jako dvě vložky nebo tři tampony.

Jak menstruační kalhotky nosit?

Menstruační kalhotky lze nosit i jako běžné kalhotky (což je ale škoda, proto je nosíme v průběhu menstruace). Jednoduše si je natáhnete a můžete se spohlehnout na jejich účinnost. Nemusíte se bát, že budete pociťovat nepříjemné pocity – při nošení menstruačních kalhotek budete „v suchu“, doslova. Lze je nosit samotné, pokud ale máte velmi silnou menstruaci, můžete je nosit jen jako pojistku při současném použití s tamponem nebo menstruačním kalíškem (menstruační kalíšek je mimochodem další ekologickou variantou při menstruaci).

Údržba kalhotek

Údržba kalhotek Snuggs je velmi jednoduchá. Poté, co obdržíte své kalhotky, je potřeba aktivovat jejich absorpční vrstvu. To uděláte tak, že je poprvé vyperete – používejte při tom tekutý prací prostředek bez aviváže. Teplota vody při praní musí být maximálně 40 °C. Tyto podmínky dodržujte při každém praní (i po použití kalhotek). Poté, co své kalhotky poprvé vyperete, je už můžete začít používat (samozřejmě až uschnou). Po použití je opláchněte v ruce ve studené vodě. Pak je potřeba je ještě vyprat – klidně i s ostatním prádlem. Po uschnutí můžete znovu použít.

Pro koho jsou kalhotky vhodné?

 • Pro všechny menstruující ženy (ať už se silnou menstruací nebo se slabou).
 • Pro ženy v šestinedělí (které se „čistí“ po porodu).
 • Pro ženy trpící inkontinencí.

Cena kalhotek

Cena za jedno balení kalhotek je 849 Kč. To by mohlo mnohé z žen odradit, protože je jasné, že v průběhu jedné menstruace bude potřeba více než jedny kalhotky. Je ale potřeba mít na paměti, že tyto jedny kalhotky vám vydrží až dva roky (vydrží minimálně 50 pracích cyklů). Kolik za dva roky utratíte za nákup tamponů či vložek?

Nejlevněji koupíte ZDE

(Ne)pohodlí při výměně

Výhodou menstruačních kalhotek je to, že není potřeba je měnit tak často. Když jste v práci nebo třeba ve škole, nemusíte řešit problém, který nastává, když potřebujete vyměnit tampon nebo vložku. Jít s kabelkou na záchod by mohlo vypadat podivně. A tak je nutné tampon či vložku propašovat do svých kapes tak, aby to nikdo jiný neviděl. Tohle s menstruačními kalhotkami odpadá – když si je ráno nasadíte, můžete je vyměnit zase až budete doma. Když už je ale budete potřebovat vyměnit, musíte mít čistý kus kalhotek na výměnu a je také potřeba kalhotky přeprat co nejdříve v ruce. Navíc se při výměně musíte svléknout včetně kalhot (když zrovna nemáte sukni).

Menstruační kalhotky Snuggs diskuze

Tento produkt zaujal mnohé ženy. Vedou se o něm rozsáhlé diskuze, v nichž se některé ženy menstruačních kalhotek zastávají, jiné ho zatracují. Níže jsem vytáhla ty nejdůležitější argumenty, pro si výrobek koupit, nebo také proč si jej nekoupit. Přečtěte si, jaké jsou výhody a nevýhody menstruačních kalhotek Snuggs.

Výhody

 • Jsou ekologické (jejich výroba, užívání i způsob dopravy jsou ekologické).
 • Propouští vzduch.
 • Jsou paropropustné.
 • Jejich nošení je bezpečné (jak zdravotně, tak z hlediska protečení).
 • Vypadají jako klasické kalhotky.
 • Jsou pohodlné.
 • Ve srovnání s vložkami jsou úzké.
 • Chrání po celém svém povrchu.
 • Můžete je měnit jen jednou za den (podle síly vaší menstruace).

Nevýhody

 • Musíte si koupit více kusů, nebo častěji prát.
 • Vyšší cena kalhotek.
 • Nepohodlnost při výměně, když jste na cestách (je nutné sundat celé kalhotky, což znamená svléknout i kalhoty).
 • Nutnost častého praní.
 • Údržba – nejprve je nutné kalhotky propláchnout v ruce.

Menstruační kalhotky Snuggs zkušenosti

Navzdory vyšší pořizovací ceně jsou ženy, které výrobek vyzkoušeli, velice spokojené. Mají dobrý pocit z toho, že nezatěžují životní prostředí. Nošení menstruačních kalhotek Snuggs v průběhu menstruace je navíc velice pohodlné. Pohodlnější ve srovnání s vložkami či tampony, které je nutné měnit častěji. Ženy tak nemusejí přemýšlet nad tím, že by v dohledné době měly navštívit toaletu. Menstruační kalhotky je totiž možné nosit až 24 hodin vkuse. Spousta žen se silnou menstruací je vychvaluje do nebes, protože konečně objevili něco, co si mohou dát přes noc, aniž by se obávaly toho, že zašpiní svou matraci. Díky tomu mohou klidně spát bez nutnosti v průběhu noci navštívit toaletu. Snad jediným mínusem, které zmiňuje spousta žen, je právě vysoká pořizovací cena kalhotek.

Nejlevněji koupíte ZDE

Napiš komentář