Vagisan recenze a zkušenosti

Vagisan recenze – Řada žen trpí v určitém období svého života nepříjemnou vaginální suchostí a diskomfortem v intimní oblasti. Intimní gely nebo krémy obvykle pomohou jen na chvíli. My jsme se proto rozhodli vyzkoušet krém Vagisan, který při pravidelném používání slibuje dlouhodobou úlevu.

Proč je moje vagína suchá?

Když to tam dole dostatečně „nemaže,“ není třeba hned hledat vinu v sobě. Bohužel řada žen je přesvědčena o opaku. Obávají se, že se zkrátka už nedokáží dostatečně vzrušit, že je opustily myšlenky na sex, a proto jejich intimní partie nefungují tak, jak by měly. Ve skutečnosti jsou obvykle na vině hormonální změny související nejčastěji s porodem, přechodem, ale také stresem.

Podle oficiálních statistik trpí vaginální suchostí přibližně 16% žen, pravděpodobně jde však o číslo značně podhodnocené, protože řada z nich se svým gynekologům nikdy nesvěří, a místo toho sáhnou po potřebách ze sexshopu nebo obyčejné vazelíně. Vagisan však oproti těmto klasickým řešením přináší celou řadu výhod.

 

Vagisan recenze – testovali jsme za vás

Je k dostání v podobě malé tubičky o váze 50 gramů s aplikátorem. Seženete ho prakticky v každé lékárně. Krém je bělavý bez nepříjemného zápachu a není ani nijak parfemovaný, což ocení převážně ženy s citlivou kůží. Proti vaginální suchosti pak působí hned na dvou frontách.

Obsahuje velké množství vody, takže dodává vaginální sliznici i okolním partiím potřebnou vlhkost.

Díky obsahu lipidů sliznici zvláčňuje a pomáhá v ní získanou vlhkost dlouhodobě uzamykat.

 

Místo aplikátoru vám postačí prsty

Výrobce doporučuje naplnit aplikátor krémem přibližně do poloviny, a poté krém zavést do pochvy. Jde to vcelku snadno, mně však přišlo pohodlnější si pořádně umýt ruce, pokrýt prostředníček přibližně dvěma centimetry krému, a pak si pochvu „vymazat“ zevnitř. Nejlépe se to dělá v podřepu třeba ve vaně. Při doporučené aplikaci 1x denně se nejdříve osprchuju, a pak aplikuji Vagisan.

Navíc myslíme-li s manželem večer na sex, nepotřebujeme už žádné další zvlhčovadlo, což je fajn. Vagisan však lze aplikovat kdykoliv během dne když se začnete cítit nepříjemně nebo si na to jednoduše vzpomenete.

 

Jaká je doporučená frekvence aplikace?

Krém Vagisan by se měl zpočátku nanášet 1x denně, později, když potíže ustoupí, postačí již ošetření vagíny pouze 2x týdně. V akutní fázi potíží se tedy podle mé zkušenosti připravte na nákup 2-3 balení měsíčně (opravdu bych na trhu uvítala větší tuby), později vám jedna tuba krému vydrží cca na měsíc.

Varování:
V lékárně mi bylo řečeno, že Vagisan může snižovat spolehlivost kondomů a pesarů. Takže existuje-li i u vás riziko otěhotnění, budete se muset spolehnout na hormonální antikoncepci nebo si zkrátka dávat pozor. První variantu však osobně doporučuji spíš.

Vagisan neobsahuje hormony

S hormonální antikoncepcí se Vagisan nijak netluče. V jeho složení žádné hormony nenajdete, není tedy problém ho kombinovat s jakoukoliv hormonální substituční terapií, kterou vám předepíše váš gynekolog.

Vagisan zvlhčující krém složení
Voda, benzylalkohol, cetylstearylalkohol, stearylalkohol, cetylpal-mitát, kyselina mléčná, oktyldodekanol, polysor-  bát 60, mléčnan sodný, sorbitan-stearát. Vagisan neobsahuje parfémy.

Bude mi Vagisan vyhovovat?

Osobně můžu říct, že jsem během aplikace ani nikdy poté necítila nic nepříjemného, jako např. pálení, svědění nebo otoky. Některé ženy však mohou na některou složku reagovat přehnaně. Proto si vždy před prvním zavedením Vagisanu do pochvy natřete trochou krému intimní místa zvenčí a počkejte na reakci. Pokud by se u vás objevil jakýkoli z výše zmíněných příznaků, přestaňte krém používat a poraďte se o problému se svým gynekologem.

Použití během těhotenství a kojení

Zvlhčující krém Vagisan lze bez obtíží používat i během období těhotenství nebo při kojení. Jste-li těhotná, vyhněte se použití aplikátoru a spolehněte se raději na svoje prsty. V období gravidity totiž v těle probíhají velké změny a nešetrným zásahem byste si mohla spíše ublížit.

Místo klasického balení vaginálního krému Vagisan můžete v tomto období (ale samozřejmě i kdykoliv jindy) využít Vagisan HydroKrém Kombi ve formě čípků. Jedna krabička obsahuje 10 ks čípků a 1 malé balení krému.

 • Čípky se aplikují na noc. Stačí vložit jeden do pochvy a jít spát jako obvykle. pro pocit většího komfortu doporučuji použít slipovou vložku.
Můj tip:
Čípek se třeba zasunout co nejhlouběji, ale tak, aby to nebolelo. Při první ledabylé aplikaci jsem se totiž ráno probudila s čípkem prakticky nerozpuštěným v kalhotkách. Čípek se nejlépe zavádění vleže na zádech s pokrčenýma nohama nebo v podřepu – jako tampón.
 • Krém Vagisan se používá v případě, že trpíte pocity suchosti i na vnějších rodidlech a sliznicích. Stačí na nést cca 0,5 cm dlouhý proužek krému na prst a potřít s ním a všechnyaproblematická místa.

Jak Vagisan pomohl mě?

Zpočátku jsem své intimní potíže řešila volně dostupnými gelovými přípravky z lékárny nebo drogerie. Ty však řešily pouze samotnou suchost, a zcela jim chyběly některé pečující nebo promašťující složky, které by se postaraly o delší trvanlivost zvlhčujícího efektu nebo se dokonce staraly o již vzniklá zranění – například mikrotrhlinky po sexu.

U svého gynekologa jsem nepochodila, protože vhodné krémy jsou k dostání pouze na předpis a obsahují hormony, které jsou indikovány jen ve specifických případech. Vagisan zvlhčující krém naopak sliznice příjemně zvláčňuje a ošetřuje zcela bez přítomnosti hormonů.

 

Intimní krém s mnoha výhodami

Zpočátku jsem Vagisan používala jen jako zvlhčující složky před sexem 1-2x týdně. Fungoval skvěle. Komfort nanášení bych přirovnala k silikonovému gelu, ovšem bez těch negativních jevů (jako např. zvýšená kluzkost podlahy, když silikon někde ukápl). Nic mě nepálilo, nesvíralo ani neštípalo, a to ani po zaschnutí. Resp. Vagisan vůbec nezasychá, ale místo toho se volně vstřebá.

Byl však docela problém shánět se pokaždé po té malé zázračné tubě, takže jsem se rozhodla, že se do svého intimního zdraví ponořím opravdu se vším všudy. Začala jsem Vagisan krém používat denně, a to i během menstruace. Používám tampóny a nikdy nebyl žádný problém – naopak. Sliznice nebyly tak vysušené a zavádění tampónů bolestivé.

Přibližně po dvou týdnech už nebylo třeba před sexem žádnou dávku krému přidávat a po dalších dvou týdnech jsem usoudila, že je už vše OK a můžu frekvenci nanášení krému snížit na 2x za týden. Udělala jsem si z toho takový malý večerní rituál. Osprchovat se, vyčistit zuby, aplikovat Vagisan…

Jakmile se mi povedlo celý proces zautomatizovat, netrvalo nanášení krému včetně pečlivého umytí rukou ani dvě minuty. A ze ten komfort, který jsem za to dostala, toto malé každodenní zdržení rozhodně stojí.

 

Vagisan – výhody a nevýhody

Závěrem se pojďme podívat na komplexní shrnutí všech vlastností produktu, které byste při výběru rozhodně měli vzít v potaz.

Pozitiva produktu

 • rychlý účinek
 • snadná aplikace
 • neobsahuje hormony ani jinou chemii
 • bez parfemace
 • lze použít i jako lubrikační gel
Negativa produktu
 • zpočátku nutnost každodenní aplikace
 • vyšší cena
Hledáte-li účinné řešení své vaginální suchosti a dalších souvisejících obtíží, určitě zvažte Vagisan jako jednu z dostupných alternativ kombinujících výhody gelu a krému s využitím pouze přírodních procesů bez hormonů či parfemace.

Vagisan

Vagisan
9.2

Vagisan

9/10

  Plus

  • - rychlý účinek
  • - snadná aplikace
  • - lze použít i jako lubrikační gel

  Mínus

  • - zpočátku nutnost každodenní aplikace