Tlakoměry – recenze a tipy pro správný výběr

Tlakoměry – recenze a tipy pro správný výběr Tyto šikovné pomocníky by měl mít doma úplně každý. Hodnota krevního tlaku totiž může pomoci s určením mnoha diagnóz a je-li měřena v klidu a zázemí domova, odpadá její zkreslení vlivem stresu nebo přítomnosti „bílého pláště.“

Máme-li podezření na nějaké onemocnění, bývá často nutné uchýlit se k měření krevního tlaku v dlouhodobém horizontu. Vyšší tlak naměřený ráno bude mít jiné příčiny než ten ve večerních hodinách nebo po sportovní aktivitě. Moderní tlakoměry navíc nabízejí spoustu užitečných funkcí – od připojení k internetu a možnosti zpětného vyhodnocení údajů až po přímé odeslání naměřených údajů vašemu ošetřujícímu lékaři, který díky nim může okamžitě upravit vaši léčbu v případě neočekávaných potíží.

Recenze tlakoměrů – TOP 4 produkty na našem trhu

Zavítáte-li do prodejen se zdravotnickými potřebami, ohromí vás, kolik různých přístrojů v cenově i vzhledově různorodém provedení je k mání. Vybrali jsme pro vás čtyři nejoblíbenější typy z různých kategorií a ke každému z nich přiřadili krátkou recenzi. Vybere si každý. Našli jsme šikovné modely pro orientační měření i profesionální kousky, které se svým vybavením vyrovnají těm v lékařských ordinacích. Vám stačí zvolit si svého favorita podle toho, co právě potřebujete.

Výrobek

Provedení

Funkce

Přesnost

HODNOCENÍ

Nejlevněji

Beurer BM 95 BT

klasické

 • rozpoznaní fibrilace síní
 • detekce předčasné komorové kontrakce
 • analýza tepové frekvence
 • přípojení přes Bluetooth

vysoká

cca 3 400 Kč

Omron MIT5 Connect

klasické

 • detekce arytmie
 • rozpoznání dalších poruch tepové frekvence
 • indikátor hypertenze pro snadné vyhodnocení
 • připojení přes internet

vysoká, klinicky ověřená

cca 1 990 Kč

Sanitas SBM

úsporné

 • výkonná paměť
 • porovnání přecházejících měření

spíše orientační

cca 600 Kč

Sencor SBD 1470

úsporné

 • bez funkcí

orientační

cca 300 Kč

Minirecenze produktů pro snadný výběr

Zaujal vás některý nabízených výrobků? Prohlédněte si jejich širší zhodnocení, které vám při nákupu napoví stejně dobře jako osobní návštěva na prodejně.

 

1) Tlakoměr Beurer BM 95 BT – Minirecenze

Začneme nejprofesionálnějším přístrojem, který jme vybrali do našeho přehledu. Tlakoměr Beurer BM 95 BT vás potěší především širokou nabídkou funkcí a okamžitým informováním při případných odchylkách. Data lze přehledně nahrát do speciální aplikace Beurer CardioExpert App a umožnit k nim tak přístup komukoli. Naměřené hodnoty jsou vždy graficky vyhodnoceny, takže se neztratíte ve složitých lékařských termínech a pojmech. Jeho měření je vysoce přesné a mohou s ním pracovat i odborníci.

Náš tip: Na trhu lze tento výrobek sehnat s automatickým prodloužením záruky 2+1 rok.

Nejlevněji k dostání zde

 

2) Tlakoměr Omron MIT5 Connect – Minirecenze

Další prémiový model pro všechny, kteří potřebují při měření zdravotních údajů opravdovou přesnost. Výhodou je velmi flexibilní manžeta (22-42 cm), s níž lze snadno nastavit optimální polohu pro jakoukoliv šířku paže. Přístroj vás navíc sám upozorní, pokud manžetu utáhnete příliš. Zaznamenané výsledky tlakoměr Omron MIT5 Connect sám ukládá a může vyhodnotit. Navíc lze do paměti ukládat data dvou uživatelů zároveň. Potěší vás také dlouhá výdrž alkalických baterií (cca 1 000 měření).

Náš tip: výsledky měření mají odchylku pouhých 5%, vše je navíc potvrzeno klinicky ověřeným testováním.

Nejlevněji k dostání zde

 

3) Tlakoměr Sanitas SBM – Minirecenze

Jde už o trochu starší model, nicméně stále nabízí skvělý poměr mezi cenou a kvalitou. Za méně než 1 000 Kč získáte šikovný přístroj s celou řadou funkcí. Tlakoměr Sanitas SBM nabízí kromě klasických funkcí také detekci arytmie, automatickou tlakovou předvolbu a deflaci nebo výpočet průměru z posledních tří měření.

Náš tip: Díky velkému displeji a snadnému ovládání ho ocení i vaši rodiče či prarodiče. Potěší i klasifikace podle WHO.

Nejlevněji k dostání zde

 

4) Tlakoměr Sencor SBD 1470 – Minirecenze

Tento digitální zápěstní tlakoměr si oblíbíte zejména pro jeho rychlé a jednoduché používání. Uložené hodnoty v paměti zachovává i po výměně baterií a graficky názorní jakékoliv nesrovnalosti. Žádné další funkce nemá, díky tomu je však tlakoměr Sencor SBD 1470 cenově dostupný opravdu pro každého.

Náš tip: Pokud potřebujete přístroj pro orientační měření nebo kousek, který se vám snadno vejde do kapsy, bude tento model ideální volbou.

 

Nejlevněji k dostání zde

 

Jak vybrat ideální tlakoměr

Na závěr si ještě ukážeme, co je při výběru toho správného tlakoměru pro domácí použití opravdu důležité. Budete-li vědět, co přesně potřebujete, nemůže jednoduše při výběru šlápnout vedle.

 

Jak má můj nový tlakoměr vypadat?

Na našem trhu najdete dva typy domácích tlakoměrů: tlakoměr na paži a tlakoměr na zápěstí.

 • Tlakoměry na zápěstí jsou skladnější a jednodušší na ovládání. Můžete si je s sebou vzít kamkoliv a měřit tak hodnoty svého tlaku a tepu při sportu či jiných náročnějších aktivitách. Hodí se spíše pro orientační měření, nebývají totiž příliš přesné.
 • Tlakoměry na paži jsou ideální pro každého, kdo se potýká s nějakým závažnějším zdravotním problémem a potřebuje tak přesné informace o naměřených hodnotách. Tyto typy tlakoměrů dokáží detekovat i vážnější zdravotní problémy a často také nabízejí možnosti uložení dat pro více osob, takže je může bez potíží používat celá rodina.

 

Zajímejte se o vlastnosti a funkce

Nenechte se při nákupu překvapit nepříjemnými nedostatky, které by mohly ohrozit váš komfort při měření nebo dokonce samotnou funkčnost tlakoměru. Před každým nákupem si vždy projděte následující body:

 

Velikost manžety

I když jsou měřící manžety do jisté míry flexibilní, osoby se silnějšími zápěstími či pažemi by mohly přesto mít s jejich správných uchycením problém. Změřte si tedy vždy obvod své paže nebo zápěstí (krejčovským metrem nebo kusem provázku, který následně přiložíte ke klasickému měřidlu) a podle toho vybírejte. Správná manžeta by nikdy neměla být tzv. na knop. Několik centimetrů rezervy je nezbytných.

Náš tip:
Hledáte-li ideální tlakoměr pro celou rodinu, vybírejte flexibilní manžetu s rozsahem minimálně 22-42 cm, které se snadno přizpůsobí jakékoli velikosti paže či zápěstí. Orientovat se můžete podle výrazu univerzální manžeta.

Pokud je to možné, hledejte výrobce, kteří vám k přístroji v případě potřeby prodají i manžetu náhradní. Je škoda vyhazovat drahý přístroj jen proto, že stářím zteřelá guma už začíná propouštět vzduch. A kombinace manžety a přístroje od různých výrobců zase může přinést nepříjemné nepřesnosti v měření.

 

Jak bude váš tlakoměr napájen?

Standardně se o bezproblémový chod přístroje starají alkalické baterie. Chcete-li však brát ohledy na životní prostředí nebo vás jednoduše nebaví myslet na zásoby baterek v zásuvce, hledejte modely s možností dokoupení síťového adaptéru, který nabije váš tlakoměr přímo elektřinou z běžné zásuvky.

 

Užitečné vychytávky pro všechny uživatele

Chcete-li mít jistotu, že svůj tlakoměr používáte ve všech ohledech správně, zaměřte se navíc na užitečné přídavné funkce, které mohou zahrnovat např:

 • upozornění při přílišném utažení manžety
 • varovnou indikaci při roztřesení zápěstí
 • detekci srdeční arytmie
 • výpočet průměrné hodnoty z posledních měření
 • grafické zvýraznění zvýšených hodnot tlaku
Nebudete-li si přesto při výběru jistí, vsaďte na zkušenosti uživatelů na internetu nebo ve vašem okolí. Vaše zdraví je přece tím nejcennějším, co máte. Vyplatí se proto obětovat nějakou tu minutku navíc!

Napiš komentář