Aniball recenze – připravte se na porod! Říká se, že porod si nelze předem nijak nacvičit. Některé zkušenosti jsou skutečně nepřenositelné, ale o technice správného tlačení či uvolnění pánevního dna to naštěstí neplatí. A jak na to vám prozradí naše Aniball recenze.
Pokud se něčeho nastávající maminky skutečně obávají, jde zcela jistě o nepříjemný nástřih hráze nebo nedostatečně rychle postupující porod. Oba body spolu mohou úzce souviset. Ale nepodceníte-li psychickou i fyzickou přípravu na porod, můžete snadnému průběhu svého porodu snadno napomoci. Poslouží vám třeba speciální cvičení z předporodních kurzů.
Faktem bohužel zůstává, že většina žen cvičí i po pečivých instrukcích duly nebo lektorky špatně. Zapojuje jiné svaly, než je třeba a při tlačení se opírá především do konečníku, což může vést nejenom k obávanému nástřihu hráze, ale také vzniku hemoroidů, inkontinence a dalších nepříjemných stavů. Přesvědčit se o tom, že cvičíte správně, není tak jednoduché. Pomoci vám k tomu mohou speciální cvičící balonky, jako je například Aniball. Jeho používání je jednoduché a zvládnete ho v klidu a pohodlí domova, kdykoliv budete mít čas a chuť.
Obsah
Aniball jak funguje
Na první pohled vypadá Aniball spíše jako pomůcka ze sexshopu. Dva balonky spojené průhlednou trubičkou nebudí právě důvěru, ale jde jen o první dojem. Překvapí vás už na dotek – jeho povrch je velmi příjemný, měkký a jakoby sametový. Navíc balonek určený k zavádění do vagíny je při vypuštění většiny vzduchu poměrně malý, takže ve vás nebudí strach ani obavy.
Vše je vyrobeno z lékařsky certifikovaného silikonu běžně užívaného ve zdravotnických zařízeních (ELASTOSIL LR3003): Nejvyšší kvalita je garantována světoznámou německou společností Wacker.
Jak vám pomůže právě Aniball
Jak už asi tušíte, spolu s nákupem Aniballu dostanete do rukou v podstatě účinný simulátor porodu, na kterém si můžete vyzkoušet tlačení a další nezbytné fyziologické procesy bez toho, aniž byste jakkoliv ohrozila sebe nebo své nenarozené dítě. Aniball vám pomůže hned na třech frontách.
Ještě před porodem
- můžete si efektivně nacvičit tlačení při samotném porodu
- zajistíte si efektivní fyzickou a psychickou přípravu na den D
- vyzkoušíte si polohu, v níž vám půjde vypuzování dítěte nejlépe
- připravíte porodní cesty na příchod dítěte (balónek nafouknutý do maximální velikosti má stejný obvod jako hlavička miminka)
- významným způsobem zkracuje čas 2. doby porodní
- snižuje riziko natržení či nuceného nástřihu hráze
- díky Aniballu můžete efektivně zpevnit pánevní dno oslabené porodem
- lze ho použít i jako účinnou cvičení pomůcku při inkontinenci
Pro koho je Aniball určen?
Tuto šikovnou cvičební pomůcku využijí všechny ženy, které chtějí aktivně přispět k bezproblémovému průběhu svého porodu, a také ty, které trpí poporodními problémy v důsledku oslabeného pánevního dna nebo se potýkají s různým stupněm inkontinence.
Jak vypadá cvičení s Aniballem?
Pokud si představujete malý mučící nástroj, který vám přijde v hezké krabičce, jste na velkém omylu. Zkušeným návštěvnicím sexshopů může vzhled Aniballu tak trochu připomenout Venušiny kuličky – tedy do té doby, než se pozastaví nad jeho nezvyklou velikostí. Obavy však v žádném případě nejsou na místě. Neustále myslete na to, že v ruce držíte vlastně malý balónek, který si nafouknete jenom tak, aby vám to bylo příjemné. Nikdo po vás nebude chtít, abyste hned napoprvé pracovala s maximálním průměrem 20-30 cm. Koneckonců i porodní cesty se na samotný porod pomalu připravují (pamatujete počítání centimetrů označujících, nakolik je již žena otevřená?) a Aniball jim s celým procesem šikovně pomůže.
Aniball recenze od Markéty
Praktickou částí naší recenze vás fundovaně provede kolegyně Markéta, která již několik týdnů chová v náručí překrásného chlapečka. Jak se vlastně k Aniballu dostala a co o něm může říci?
Aniball zkušenosti od Markéty
Pročítání návodu k použití bylo velmi zajímavé. Vaším úkolem je uchopit větší barevný balónek (ten menší černý slouží k nafukování) a zavést ho větší zaoblenou částí do pochvy. Tady bych asi měla zmínit důkladně umyté ruce a očistu balónku před každým zavedením. Díky kvalitnímu lékařskému silikonu, který není porézní a neposkytuje na svém povrchu prakticky žádný prostor pro uchycení bakterií, vám bohatě postačí teplá voda.
Úplně vyfouknutý balonek se zavádí špatně – různě se kroutí a ohýbá. Dvěma stisky ho tedy nafoukněte a případě potřeby si pomozte i lubrikačním gelem (pokud nemáte žádný vyzkoušený, kupte si vodní nebo silikonový lubrikační gel bez parfemace).
Vyberte si polohu, která vám bude pro zavádění pohodlná. Mě se osvědčilo ležení na boku, ale někomu může vyhovovat třeba dřep nebo leh na zádech se zvednutýma nohama, pokud to stále se zvětšující bříško ještě umožní.
Po zavedení balónku byste neměly cítit žádnou bolest. Mírně nepříjemné pocity jsou normální, zvláště nejste-li zvyklá na menstruační tampóny nebo kalíšek. Pokud však nic nebolí, je to v pořádku.
Je-li vše v pořádku, nafoukněte balonek několika jemnými stisknutími pumpičky. Opět jen do bodu, kdy vám vše bude příjemné. Já osobně začínala na dalších dvou stisknutích (první dvě jsem použila na zvětšení objemu balonku před zavedením) a postupně skončila až na pěti.
Balonek se zvětší a bude vám uvnitř způsobovat pocity napínání nebo plnosti. I to je normální a brzy si zvyknete. Hlavně se nebojte, vše je opravdu absolutně bezpečné, vyzkoušené mnoha ženami před vámi (včetně mě).
Jakmile máte balonek zaveden, uvědomte si v první řadě jeho polohu. Nyní ho začněte jemnými pohyby jakoby vtahovat a zase vytlačovat ven. V podstatě tak simulujete tlačení miminka porodními cestami a uvolňujete prostor v oblasti hráze. Vydržte 1-2 minuty zhruba v desetivteřinových intervalech.
Ano, opravdu tak málo stačí. Než si váš starší potomek vyčistí zuby nebo manžel vyjde z koupelny, máte odcvičeno. Balónek jednoduše vytáhněte (pomůže ho povyfouknout), omyjte a uložíte do krabičky. Důležité je být během celého procesu maximálně uvolněná, jinak nebudete zapojovat ty správné svaly.
Je super, že celý postup cvičení lze kontrolovat za pomoci přiloženého metru. Okamžitě tak vidíte své pokroky. V ideálním případě byste měla cvičit každý den. Mě se to však hlavně v posledních dvou týdnech před porodem dařilo spíše 2x nebo spíš 3x méně, a přesto to bylo na průběhu porodu poznat. O hodinách mluvit rozhodně nešlo a i porodník si všiml, že jsem určitě nějak šikovně cvičila. Prý byl na prvorodičku průběh neobvykle rychlý.
Aniball kdy začít
Doporučuje se cca 4 týdny před porodem a z osobní zkušenosti můžu potvrdit, že začínat dřív je zbytečné. Svaly prostě ještě nejsou připravené a docela dlouho vás dál nepustí.
Aniball video
Můj tip: Chcete-i si všechno prohlédnout takříkajíc IN NATURA, mrkněte na tohle šikovné video.
Aniball diskuze
Na oficiálních stránkách výrobce najdete i diskuzi spokojených uživatelek, a stejné téma se probírá i na mnoha těhotenských serverech. Nabízí se dokonce možnost koupě použitého Aniballu z druhé ruky za lepší peníz, ale vzhledem k hygienické stránce věci (i s přihlédnutím k fatu, že Aniball lze v případě potřeby vyvařit) bychom něco takového nedoporučovali.
Aniball výhody a nevýhody
Na závěr jsme si nechali šikovné shrnutí celé recenze v několika praktických bodech, které vám pomohou se snadněji zorientovat.
Pozitiva
- pomáhá urychlit a usnadnit porod
- snadné použití
- využijete ho i po porodu
- měřitelné pokroky při cvičení
Negativa
- vyšší cena
Za nás je Aniball produktem, který můžeme jednoznačně doporučit všem maminkám, které chtějí aktivně přispět ke hladkému průběhu svého porodu, a také ženám bojujícím s oslabením pánevního dna nebo inkontinencí.
Zatím žádné komentáře