Menoxin recenze a zkušenosti

Menoxin recenze. Patříte také k ženám, které se potýkají s nepříznivými projevy počínající nebo již probíhající menopauzy? Rádi byste našly úlevu díky přírodním prostředkům, ale stále nemůžete narazit na ty správné? Menoxin se chlubí jedinečným složením (v ČR i SR), žádnými vedlejšími účinky, příznivou cenou a především komfortním užíváním.

Nejde však jen o období několika let, kdy vám mohou být přírodní doplňky stravy, mezi něž Menoxin rozhodně patří, nápomocné. Množství obtíží souvisí s klesající hladinou hormonů jako takovou. Již několik let před nástupem „pravé“ menopauzy se u vás mohou objevit např. návaly horka nebo změny nálad a tytéž obtíže často přetrvávají i poté, kdy menstruační cyklus zcela vyhasne. A zapomenout nesmíme ani na četná onemocnění, která se k nízké hladině hormonů v ženském těle váží – např. tolik obávanou osteoporózu nebo některé typy rakoviny.

Menopauza – co byste o ní měli vědět

Menopauza je termín řeckého původu, možná vás však překvapí, že poprvé byl tento termín v naší moderní společnosti použit teprve v roce 1821 a to v úvodu francouzské publikace de Gardanne – „De la menopouse, ou de l’age critigue des femmes“

Nejde nemoc, nýbrž o přirozené stádium ženského života, jemuž předchází dlouhodobý proces – od plné reprodukční aktivity až do začátku stárnutí. Tehdy se hormonální funkce vaječníků postupně utlumuje. Prakticky každá žena kolem čtyřiceti let začíná tyto změny, které se odehrávají v jejím těle, cítit.

Podle definice WHO, Světové zdravotnické organizace, je menopauza definitivním vymizením menstruace v důsledku ztráty ovariální folikulární aktivity. Tedy neobjeví-li se menstruace u ženy po více než roce, jde již o menopauzu. Obvykle se menopauza vyskytuje u žen ve věku 44 až 56 let. Ovšem nejde o náhlý proces. Příznaky obtěžují ženu v průměru 4 roky. Tak dlouho trvají změny nálady, nedostatek energie, vypadává vlasů apod.

Jaké typy menopauzy rozlišujeme

V České republice se termín menopauza kryje s označením přechod, klimakterium nebo klimax. Ovšem samotné rozdělení je mnohem pestřejší.

Premenopauza – přechodné období mezi plnou plodností a definitivní menopauzou. Obvykle se, vyskytuje kolem 40 let věku ženy. Během této doby žena na sobě žena nepociťuje žádné příznaky, ovšem lékařské testy ji již dokáží odhalit. Často dochází ke změně menstruačního cyklu – krvácení je slabší nebo naopak silnější, nepravidelné apod.

Perimenopauza – jde o období začínající krátce před menopauzou, tj. asi v páté dekádě života ženy. Od prvních příznaků trvá zhruba rok. Během této doby se vyskytují tyto nepravidelné příznaky:

 • návaly horka
 • prodloužené a silné menstruační krvácení
 • zkrácení měsíčního cyklu
Menopauza – období, kdy se plodnost i aktivita vaječníků již zcela vytrácí. Nástup menopauzy může být urychlen těmito faktory:
 • nesprávnou stravou
 • cukrovkou
 • onemocněním imunitního systému
 • stresem
 • kouřením
 • léky snižujícími hladinu estrogenu
 • chemoterapií
 • odstraněním vaječníků
 • radiační terapií
Postmenopauza – období, kdy již nedochází k měsíčnímu krvácení. V krvi jsou detekovatelné vysoké hladiny FSH a LH a rovněž významně snížená hladina estrogenu a progesteronu.

Další důležité pojmy

Umělá menopauza – vymizení funkce vaječníků po jejich chirurgickém odstranění, kvůli endometrióze, poruchám hypofýzy v důsledku chemoterapie nebo radioterapie nebo velmi špatného celkového zdravotního stavu.

Předčasná menopauza – zánik funkce vaječníků před dosažením věku 40 let.

Co byste měli vědět – menopauza a hormony

Estrogen a progesteron stimulují vývoj folikulů, ovulaci, jakož i růst a redukci děložní sliznice. Celkově jsou estrogeny zodpovědné za asi 400 procesů v ženském těle.

Co všechno ve vašem těle obstarávají estrogeny
Vývoj sekundárních pohlavních znaků, kardiovaskulární ochranu, správnou kalcifikaci kostí, zajištění zdravého stavu pokožky, správný, metabolismus proteinů a lipidů. Sexuální libido.

Mají rovněž vliv na to, že vaše hypofýza v plodném období zvyšuje sekreci jiných důležitých hormonů – FSH (folikuly stimulující hormon) a LH (luteinizační hormon). Hormonální nerovnováha v období menopauzy má pak za následek všechny vyjmenované – typické příznaky menopauzy. A co hůř, ve hře je i celá řada onemocnění, které nedostatek těchto hormonů může vyvolat. Dříve nešlo o tak závažný problém, protože průměrný věk lidského života nebyl příliš dlouhý. Ovšem dnes se situace rapidně mění.

S následky menopauzy se tak ženy mohou právě prostřednictvím nejrůznějších onemocnění a patologických stavů potýkat i více než 30 let. Rozhodně se tedy nevyplácí podceňovat prevenci i léčbu. Zatím hormonální substituční terapie není dostupná pro každou ženu, a navíc v sobě skrývá mnoho rizik, přírodní preparáty žádné vlezlejší příznaky nemají. Mezi ně patří i Menoxin.

Menoxin recenze – unikátní složení na trhu

Přípravků pro menopauzu existuje na našem trhu dost a dost, tak proč jsme si pro recenzování vybrali právě Menoxin? Je to kvůli jeho skvělému složení, které je doslova přeplněné extrakty z rostlin, obsahující přírodní fytoestrogeny. Fytoestrogeny se v lidském těle chovají podobně jako skutečné pohlavní hormony a mou je tak v některých ohledech téměř zcela nahradit.

Jako první se podívejme na složení. Najdete v něm staré známé a osvědčené prostředky pro boj s příznaky menopauzy, v jejichž čele stojí červený jetel, ale také ty méně známé a exotické kousky, jež se však našim českým bylinkám více než vyrovnají. Mezi ně patří např. ploštičník hroznatý.

Menoxin složení

Účinná látka, extrakt Forma Množství jedné tabletě Menox Účinky
Jetel luční (Trifolium pratense) extrakt 150 mg
 • Patří sem díky množství fytoestrogenů.
 • Přispívá k normálnímu stavu kostí a normální činnosti kardiovaskulárního systému (příznivý vliv má zejména na krevní tlak)
Sója luštinatá (Glycine max) extrakt 100 mg Sója luštinatá podporuje imunitu a trávení.

Jde o skvělý zdroj velkého množství fytoestrogenů.

Len setý (Linum usitatissimum) extrakt 100 mg – přispívá k normálnímu trávení a kontrole tělesné hmotnosti
Šalvěj lékařská (Salvia officinalis) extrakt 30 mg Přispívá k žádané hormonální rovnováze a podílí se na ceněném menopauzálním komfortu.

Podílí se na normálním trávení, přirozené obranyschopnosti (imunitní systém)

Ploštičník hroznatý (Actaea racemosa), extrakt 1 mg Cenný antioxidant.

Přispívá k menopauzálnímu komfortu a rovněž také k normální činnosti lymfatického systému, a stavu kostí a kloubů.

Včelí mateří kašička 25 mg Podporuje přirozenou obranyschopnost organismu
Kyselina pantothenová (vitamín B5) 3 mg Přispívá zejména ke správné látkové výměně

V kapslích Menoxin najdete také dvě přídavné látky: želatina (obal tobolky) a stearan hořečnatý.

Upozornění: Přípravek je výživový doplněk, v žádném případě ne náhrada léků nebo pestré a vyvážené stravy

Jaké má Menoxin účinky?

Podívejme se na to, jak vám může Menoxin pomoci. Pokud trpíte nepříznivými projevy menopauzy (ať už v jakémkoliv stádium), určitě se vám bude hodit toto:

 • Ceněný komfort při menopauze – zejména zmírnění jejích projevů (ve složení jde o jetel luční, ploštičník hroznatý, šalvěj lékařskou a len setý).
 • Snížení míry únavy a vyčerpání a to díky správné látkové výměně (vitamin B5)
 • Přispívá k udržení labilní hormonální rovnováhy (extrakt z šalvěje).

Menoxin zkušenosti Kláry

V naší recenzi nesmí chybět ani osobní zkušenosti. Tentokrát jsme pro recenzi a testování Menoxinu vybrali naši kamarádku Kláru. Ve svých 44 letech se již pomalu blíží k období, kdy se i v její zdravotní kartě zaskví ono obávané slovo MENOPAUZA. Ostatně nechybí jí k tomu moc, poslední cyklus u ní proběhl před osmi měsíci a sama na sobě pozoruje i četné výše popsané příznaky klimakteria.

Menoxin testovala měsíc. A jaké jsou její dojmy?

Upřímně, moc jsem tomu nevěřila, když mě o testování požádali. No, ale za zkoušku nic nedám, že jo? Na složení jsem se nedívala, důležitá byla pro mě forma. Hnusně chutnající sirupy bych nesnesla, ale tobolky Menoxin, naplněné podle mě drcenými bylinkami, nechutnají nijak. Stačí si vzít dvě denně, nejlépe ráno a večer, zapít a vyrazit ven nebo do postele.

První týden se nedělo nic. Druhý už ano, ale ještě jsem tomu nevěnovala pozornost. Znáte ten placebo efekt… Ale po 14 dnech už bylo jasné že moje návaly horka jednoznačně ustupují, stejně jako migréna. Sice mě trápila pořád skoro obden, ale už to nebylo co do intenzity tak hrozné. A to se během dalších dvou týdnů ještě více upravilo.

Lépe spím a tak nějak celkově se hlavně psychicky cítím líp. Asi to bude tím spánkem, žejo. A už neříkám Ježíšmarjá už zas, když se ke mně přítel zkouší přitulit. Ten sex je vlastně docela fajn, jak mi to mohlo těch posledních pár měsíců tak zevšednět?

Aktuálně načínám druhý měsíc. Sice další balení už si musím koupit (testovací redakční došla), ale těch peněz určitě litovat nebudu. Měsíc s Menoxinem zvládl to, co půlroční konzultace s lékařem ne. A určitě se to bude ještě zlepšovat. Dám potom vědět.

Menoxin diskuze

A Klářin případ zdaleka není ojedinělý. Podobných osobních zkušeností lze na internetu najít opravdu hodně. Stačí se jen porozhlédnout.

Menoxin – heureka

Pozitivní reakce převládají také na heurece.

Menoxin cena

Dalším pozitivem je fakt, že je Menoxin narozdíl od mnoha podobných produktů stravy dostupný i v lékárnách. I když nákup on-line bývá zpravidla levnější. Za měsíční dávku zaplatíte okolo 300 Kč, takže se rozhodně vyplatí ho vyzkoušet. Skoro nic za to totiž nedáte. Přípravky v obdobné kategorii bývají mnohem dražší.

Menoxin

Menoxin
9.2

Menoxin

9/10

  Plus

  • - doprava jen 39 Kč
  • - kladné recenze na internetu
  • - sleva 30% na první balení

  Mínus

  • - k zakoupení online

  Zatím žádné komentáře

  Napiš komentář