La Vie Est Belle En Rose recenze – vůně, kterou si zamilujete

La Vie Est Belle En Rose recenze. Lancôme La Vie Est Belle od Lancôme je mezi parfémy klasikou. Získal si širokou oblibu mezi zralými ženami i mladými dívkami. Ovšem pro ty, kteří by ji rádi trochu odlehčili, případně získali ideální vůni na léto nebo na neformální akce s přáteli, vtrhla nedávno na trh novinka od stejné značky La Vie Est Belle En Rose.

Je to vůně, která množství žen opravdu učarovala. To není překvapivé, když přihlédneme k tomu, že její jádro tvoří sladké, květinové a ovocné, jemné, trvanlivé a nadčasové tóny. Díky tomu je perfektní pro ženy všech věkových skupin. Jen ve svém okolí bych mohla jmenovat zástupkyně hned tří generací, které na ni nedají dopustit. Koneckonců, není to ani můj objev. Poprvé jsem k La Vie Est Belle En Rose přičichla u kamarádky a byla nadšená.

La Vie Est Belle En Rose – víc, než jen „napodobenina“

Všeobecně nemám ráda „parazitování“ na už zavedených a oblíbených názvech parfémů. Klasika je prostě klasika a většinou jí jakýkoliv zásah spíše poškodí – bez ohledu na to, s jakým úmyslem se tak stalo. Na jednu stranu ale docela chápu, proč bylo nutné La Vie Est Belle trochu odlehčit. Jde o vůni velmi výraznou a dlouhotrvající, a to zkrátka není ve všech situacích žádoucí.

Na druhou stranu klasické srdce iris, jasmín a pomerančový květ tvoří natolik silnou a dobře propojenou trojici, že ji jen máloco dokáže rozhodit. Je tedy jen dobře, že se tvůrci La Vie Est Belle En Rose rozhodli se o to ani nepokoušet a vsadili na zcela nové složky.

Takže jak vypadá vůně La Vie Est Belle En Rose?

  • Hlava : bergamot, červené ovoce
  • Srdce : pivoňka, růže
  • Základna : pižmo, santalové dřevo
  • Skupiny vůní : květinové, ovocné

Lancôme poprvé uvedlo vůni La Vie Est Belle pod záštitou úžasné herečky a charismatické ženy Julie Roberts. Je součástí kolekce parfémů a toaletních vod, představujících „vůni štěstí“. A v únoru 2019 do této rodiny přibyl zbrusu nový člen – La Vie est Belle En Rose , který představuje svěžejší, lehčí a jasněji vyhraněnou květinovou verzi originálu.

Tuto vůni vytvořili známí parfemáři značky Lancôme Dominique Ropion a Anne Flipo. Mimochodem jde o sympatické duo, zodpovědné za celou řadu těchto parfémů. Nová vůně obsahuje červené ovoce (jako je malina), pivoňku a růži v srdci a ve svém základu pak snad až nezvykle těžké santalové dřevo. Jak však za chvilku zjistíte, dohromady to funguje přímo báječně.

ZJISTIT CENY PRODUKTŮ

Porovnejte:

Původní složení vůně La Vie est Belle

  • Hlavové tóny : hruška, černý rybíz
  • Srdcové tóny: kosatec, jasmín, květ pomerančovníku
  • Základní tóny: pačuli, fazole tonka, vanilka, pralinka

La Vie Est Belle En Rose – recenze

Tak se na to podíváme, máme tu zejména bergamotovou, růžovou a pižmovou harmonii. Nevím proč, ale okamžitě mi to co do nesourodosti připomnělo třeba Rose Radiant Gold od MK. Tedy něco, s čím se osobně absolutně nemůžu ztotožnit. Tahle vůně pro mě symbolizuje spíš chaos (odpusťte, zrovna patříte mezi její fanoušky). Ale naštěstí se ukázalo že La Vie Est Belle En Rose voní úplně jinak.

A to i navzdory tomu, že úvodní dojmy prostě nebyly nic moc. Prvních pět minut je vážně levných, tragických a hrubých. Červené ovoce a bergamot se se značnou zuřivostí chopí vlády a nevypadá to, že by měly někdy později dostat prostor další vůně. Až moc intenzivní, říkala jsem si. A bylo mi to divné, protože na kamarádce nic podobného necítila. Pravda, u aplikace jsem nebyla přítomná a hlava vždycky voní trochu jinak, ale přece jen… Ale po pěti minutách dojde k zázraku, stačí jen vytrvat.

Samotná vůně je po nepovedeném úvodu opravdu úžasná. Voní lehce, ale má hodně hloubky a proměnlivosti. Nejsem si jistá, jestli by se ztotožnila s popisem v obchodech. Necítím závan štěstí, ani aroma emocí, které prý v sobě tato kompozice nese. Ale vlastně to nevadí.

Podle mého názoru voní teple, dřevnatě a smyslně. Je to jako růže, lehce prohřátá teplým letním večerem, ale zároveň si zachovávající onu oceňovanou svěžest. Není to však dětinská, chemická růže, známá z tisíců klonů levných vůní a není to ani špinavá rudá, ze které doslova odkapává sex a animálnost. Santalové a pižmové tóny s ní krásně harmonizují. Je ale zvláštní, že jsou všechny dřevnaté tóny přisouzeny jen santalu. Osobně bych tu čekala ještě třeba cedr. Nicméně nakonec to funguje dohromady překvapivě dobře.

Dalším tónem, kterého si po chvíli všimnete (ale není příliš vtíravý), je pivoňka. Lehká, ale sladká. Teplá. Tak trochu upozaděná, by její silné tóny nepřebily zbytek kompozice. Ale její vůně je opravdu patrná. A nakonec je tu živočišné pižmo. Do kompozice přináší značně intimní ovšem velmi tělesné akordy. Pižmo také dodává jemnost teplým tónům vůně La Vie Est Belle En Rose díky tomu, že skvěle harmonizuje s prvky pivoňky a růže.

La Vie Est Belle En Rose – závěrečné zhodnocení

Parfém La Vie Est Belle En Rose Lancôme na mě udělal velmi pozitivní dojem. Bezpochyby k tomu přispívá i jeho atraktivní balení v duhovém flakónku a jednoduše řešené krabičce. Pokud bychom chtěli vzájemně porovnat výdrž „originálu“ La Vie Est Belle a květinového dvojčete La Vie Est Belle En Rose, vyjde z toho první vůně o něco vítězněji. Na druhou stranu si nemyslím, že by byl tenhle květinový nováček určený jen na léto. Podle mě jde o skvělou volbu na celý rok, jejíž kompozice vás příjemně překvapí po všech stránkách. A na Notino ho teď můžete zakoupit ještě o 20 % levněji, stačí se podívat na akci u produktu (mimochodem platí na všechny nové parfémy, takže pokud máte objevitelskou povahu, jde o akci přesně pro vás).

Napiš komentář