Feminus – recenze a zkušenosti, jak funguje, klady a zápory

Feminus – recenze a zkušenosti – Nezáleží na tom, zda je vám 35 nebo 50. Pokud i vy cítíte, že vás vaše vitalita a mládí opouští, neměl by vám uniknout šikovný přípravek Feminus od českých výrobců. Podíváme se na to, jak se vlastně liší od klasických „multivitamínů“ a nebude chybět ani malý test, podle kterého zjistíte, zda se příznaky menopauzy už netýkají i vás.

✅Co je to vlastně ta menopauza?

Fenomén menopauzy dříve či později ovlivní každou ženu. Jde o přirozený fyziologický proces, tvořící předěl mezi reprodukčním věkem a stárnutím. V průměru dostávají české ženy poslední menstruaci ve 49. roce věku. A co se děje v ženském těle, když se menopauza ohlásí?

Menopauza se nejčastěji vyskytuje u žen ve věku 45 až 55 let, ovšem není to striktní pravidlo. Projevuje se zejména vymizením menstruačního cyklu, ovšem i mnoha nepříjemnými zdravotními omezeními nebo dokonce onemocněními.

Na samém počátku stojí tzv. premenopauzální období, jež je spojeno se stále menší produkcí pohlavních hormonů, tzn. progesteronu a estrogenu. Ženské tělo přestane uvolňovat vajíčka, menstruace se oslabuje a poté ustává. Plodnost klesá, aby posléze úplně zmizela. Hormonální změny v těle také často vedou k fyzickým i duševním onemocněním.

Náš tip: Přečtěte si více o menopauze u mužů alias andropauze.

✅Menopauza za dveřmi – jak ji poznat?

Oficiální začátek menopauzy se rovná datu posledního menstruačního období v životě ženy. Zapamatujte si ho, protože se vás na něj lékař bude často ptát. Všeobecně se má za to, že pokud se vaginální krvácení neobjeví po 12 měsících od poslední menstruace, znamená to, že je menopauza definitivně tady.

Ale ve skutečnosti se příznaky menopauzy objevují mnohem dřív. Prvním jasným vodítkem blížící se menopauzy je nepravidelná menstruace – a to jak do délky, tak i do síly.

Pozor! Pokud krvácíte po jednom roce od posledního aktivního menstruačního období, ohlaste to svému lékaři. Může jít o příznak nějaké jiné nemoci,často např. nezhoubného nádoru.

✅Menopauza – příznaky

Ovšem vymizením menstruace to ani zdaleka nekončí. Je velmi pravděpodobné, že se vás budou týkat i některé další možnosti z níže zpracovaného seznamu:

 • návaly horka (horké vlny) a studená zimnice,
 • paroxysmální pocení (zejména v noci),
 • podrážděnost,
 • deprese,
 • problémy s koncentrací a horší paměť,
 • chronická únava,
 • potíže se spaním,
 • brzké vstávání,
 • výkyvy nálad,
 • bolesti svalů a hlavy,
 • močová inkontinence,
 • bušení srdce,
 • větší křehkost kostí,
 • závratě,
 • vaginální atrofie (hlavně zvýšená vaginální suchost),
 • pokles libida,
 • bolavé svaly, klouby a šlachy.

Měli byste vědět: Menopauza je spojena také zvýšeným rizikem onemocnění srdce a cév. Tyto nemoci jsou nejčastější příčinou úmrtí žen v ČR! Časté je rovněž osteoporóza nebo propuknutí plnohodnotné deprese.

Feminus

Feminus

Předčasná menopauza

Ano, i o té se musíme zmínit. Projevuje se před 40. rokem věku. Její příznaky jsou stejné jako u „obyčejné“ menopauzy. Příčiny tohoto stavu jsou často neznámé. Někdy je možná léčba, jindy jde o stav nezvratný.

✅Menopauza – jaké je její léčba?

Menopauza jako taková se neléčí – koneckonců jde o přirozený stav našeho těla. Lze však zmírnit její příznaky. Na řadu často přichází hormonální substituční terapie neboli HRT. Ta spočívá v podávání hormonů, především estrogenů a může ji předepsat pouze odborný lékař.

Hormony lze užívat různými způsoby:

 • orálně,
 • vaginálně,
 • pomocí náplastí,
 • injekcemi.

HRT nejen zmírňuje příznaky menopauzy, ale také předchází závažným onemocněním – snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu, riziko ischemické choroby srdeční a některých druhů rakoviny. Rovněž působí proti vývoji osteoporózy. Ovšem váže se na ni i celá řada negativních průvodních jevů a navíc ji rozhodně nelze doporučit každé ženě. Navíc bývá často lékaři nasazovaná pozdě, protože celý postup (od diagnózy až po schválení) zkrátka chvíli trvá. Záleží také na tom, jakého odborníka máte. Ne všichni jsou totiž v názoru na HRT jednotní. Mnohdy je proto lepší pozorovat své tělo a a přikročit k prvním krokům „léčby menopauzy“ mnohem dříve, než se vůbec na vás v lékařském pořadníku najde místo.

✅Kde koupit Feminus

Jako první vás jistě napadnou nejrůznější bylinky. Je však těžké připravovat si každý den čaje, dostupnosti dostatečně kvalitního rostlinného materiálu s celoročně stabilním obsahem účinných látek ani nemluvě.

A právě proto byl vyvinut český přípravek Feminus. Už jeho název napovídá, že byl vyvinut čistě a jen pro ženy. Vznikl díky týmu zapálených spolupracovnic, které pro řešení svých problémů nedokázaly na našem trhu najít cenově dostupný a přitom maximálně účinný přípravek. Za „léčbu menopauzy totiž nelze měsíčně vydávat tisíce korun.

Stačí zapátrat na internetu (Feminus prozatím není dostupný v lékárnách) a o svůj rodinný rozpočet se nemusíte bát.

Nejlevněji ho nabízejí zde

✅Jak funguje Feminus

Únava, vyčerpání, potíže s koncentrací – takové obtíže řeší ženy s menopauzou nejčastěji. Unikátní kombinace bylin v přípravku Feminus dokáže tyto stavy pozitivně ovlivnit. A co v tabletách najdete?

 • Maca peruánská (Řeřicha peruánská) – 200 mg
 • Indický ženšen / Ašvaganda (Vitánie snodárná) – 150 mg
 • Kakao – extrakt – 100 mg
 • Kotvičník zemní – 100 mg
 • Muira puama (Voňatec vejčitý) – 100 mg
 • Andělika čínská (Dong Quai) – 60 mg
 • Damiána pravá (Pastala roztroušená) – 50 mg
 • Vitamin C – 80 mg
 • Vitamin E – 2,5 mg
 • Vitamin B6 – 1,2 mg
 • Vitamin D3 – 25 μg
 • Vitamin B12 – 10 μg
 • Zinek – 22 mg
Feminus

Feminus

Indický ženšen a maca peruánská jsou k podpoře vitality v zemích svého původu používány odpradávna. Jejich použití v jednom produktu pak jejich pozitiva násobí a ve hře jsou tak docela nové možnosti, jež dříve nebyly možné.

✅Feminus hodnocení

Feminus se užívá 2x denně – vždy po jedné tabletě ráno a večer. Jde o velmi účinný model, který zajistí přísun potřebných látek rovnoměrně v rámci celého dne. Je potřeba dodržovat pravidelný režim, ovšem jakmile se v organismu jednou potřebná hladina jednotlivých složek ustálí, nemělo by mít vynechání jedné dávky žádné negativní účinky.

Náš tip:
Pokud Feminus omylem zapomenete užít, v žádném případě se nesnažte později tento deficit „dohnat“ např. užitím dvojité dávky. Jednoduše postupujte stejně jako obvykle. Ono by se tedy asi nic nestalo, protože předávkovat se přípravkem Feminus jednoduše nejde, ale nepřineslo by vám to ani nic navíc, takže je to úplně zbytečné.

TIP: podívejte se na několik referencí

✅Potvrzené účinky přípravku Feminus

Feminus rozhodně nevaří z vody. V jeho složení najdete byliny, jejichž účinek byl potvrzen mnoha lékařskými studiemi. Trápí vás nedostatek sexu nebo jeho nízká kvalita v pozdějším věku? Pak by vás určitě měla zaujmout tato studie z roku 2008: „Beneficial effects of Lepidium meyenii (Maca) on psychological symptoms and measures of sexual dysfunction in postmenopausal women are not related to estrogen or androgen content”. Vědci v ní zkoumali účinky macy peruánské alias řeřichy peruánské (jíž ve složení přípravku Feminus také najdete) na posílení sexuální touhy právě u žen po menopauze.

Info: Koneckonců maca je spolu s kotvičníkem častým hostem v přípravcích pro podporu libida, takže výsledky nakonec nepřekvapí., ale lékařská studie je zkrátka a dobře lékařská studie 🙂

✅Feminus diskuze a hodnocení

Sesbírali jsme pro vás hodnocení skutečných žen a jejich názor na přípravek Feminus A jak si vede?

Přípravek FEMINUS mě překvapil svými účinky, kdy jsem si během prvního měsíce užívání všimla, že postupně zmizely návaly, které jsou pro nás ženy v období menopauzy tak typické a nepříjemné. Během druhého měsíce užívání mě přestaly trápit časté migrény a ráno se budím odpočatá. Určitě budu dál FEMINUS užívat a vřele ho všem ženám doporučuji. Jitka, 53 let
Po měsíci užívání se cítím fajn, jarní únava pomalu mizí, a ač hlavně na jaře trpívám na záněty močových cest, zatím jsem neměla ani jeho náznak. Po dvou týdnech pravidelného užívání zmizela podrážděnost, mám lepší náladu, cítím se méně unavená, ráno se mi lépe vstává – myslím, že účinky jsou už znát. Jen s tím libidem nevím. Na to byste se museli zeptat mého muže :-D. Jana, 46 let

✅Feminus vs. bylinky – jak si vede?

Ale pryč z internetových vod. Teď jsou na řadě osobní zkušenosti – moje. I když menopauza jako taková se u mě zatím neprojevuje, premenopauzální symptomy už ano. A moje lékařka není právě příliš ochotná toto řešit, byť jinak si na péči u ní stěžovat nemůžu. Nemám se prý divit, když jeden měsíc běhám během menstruace na záchod každou hodinu a nestačí mi tampón ani kalíšek a ten další sotva vím, že nějakou mám. Bolesti břicha, nevolnosti, menší chuť na sex? Ale co byste chtěla ve svém věku a po dvou dětech? Já to znám, s tím se prostě nedá nic dělat.

Ale to mě nezná. Když nepomohla klasická medicína, je čas podívat se na zoubek té tradiční. Kontryhel sice upravil sílu menstruace, ale o jiné obtíže téměř nezavadil. Maca (užívaná samostatně) se podepsala na lepší vzrušivosti a pozitivnější náladě, ale to bylo taky všechno. A andělika nebo kotvičník? Po těch mi jednoduše bylo špatně. Možná jsem jen neměla dost trpělivosti, ale po pár týdnech experimentování se správnou dávkou jsem to vzdala, takže o nějakých účincích nemůže být řeč. O tom, že tohle všechno lezlo pěkně do peněz i do mého volného času (on totiž odvar není připravený za chvilku), snad ani mluvit nemusím.

Feminus mě zaujal právě proto, že v sobě sílu jednotlivých bylinek kombinuje. Ovšem pracuje s extrakty, což by v některých případech mělo omezit mé zažívací potíže, tedy tak mi to alespoň tvrdil odborník, s nímž jsem to konzultovala.

Feminus

Feminus

✅Ideální složení pro ženy to je Feminus

Pokud se o bylinky jen trochu zajímáte, tak určitě víte, jak velký přínos může mít pro ženský organismus působení macy peruánské,anděliky čínské, damiány pravé, indického ženšenu či kotvičníku zemního. Muira puama pro mě byla ve složení novinkou ,ale o to více jsem si ji zamilovala, když jsem zjistila, co je zač. A, vitamin C, zinek, vitamín E, vitamín B6, vitamín D3 a vitamín B12? No nejsou snad právě tyto prvky základem všech multivitamínů, určených speciálně pro ženy po 30 roce věku? Prospívají pleti, imunitě, kostem a našemu zdraví jako takovému.

Zakoupila jsem si tedy zkušebně balení na dva měsíce. Výhody bylo vidět hned na první pohled, tedy vlastně ochutnání. Tabletky se zapíjejí doslova samy, nemají žádnou pachuť, nemusím přemýšlet o jejich odstupu od jídla apod. Docela změna oproti popíjení mnohdy nahořklých odvarů.

A co dál? První menstruaci jsem měla dostat po 14 dnech od první tabletky. Ano, byla poměrně slabá a skoro bez problémů, ovšem to už se mi čas od času poštěstilo i předtím, takže z toho bych asi úplně závěry nevyvozovala, mám-li být objektivní. No, ale v práci jsem si přestala plést jména svých klientů a vůbec mi tak nějak šlo všechno mnohem líp od ruky.

Spalo se mi líp, což nejspíš vyústilo i ve větší chuť na sex (zase nemůžeme všechno svádět na bylinky, že jo – některé věci na sebe vzájemně navazují víc, než si myslíme). A celkově jsem se cítila tak nějak víc fit.

Docela jsem byla zvědavá, jestli nejde o nějaký placebo efekt. Znáte to – psychika a tak. Ten pocit, že za svoje vynaložené peníze prostě něco navíc dostat musím. Nicméně menstruace na nějaký placebo efekt nehraje a když i ta následující byla spíše mírnější, bez bolestí a nevolností, objednala jsem si rovnou další balení. A nejenom jedno.

Čistě přírodní složení bez vedlejších účinků

To mě totiž na přípravku Feminus vážně baví. Má tak vyvážené a pečlivě vybrané složení, že jeho dlouhodobé užívání nevadí. Nemusíte počítat týdny a dělat pauzy jako u bylinek. A kdyby vám náhodou z nějakého důvodu přestal vyhovovat, hladina účinných látek v těle se jednoduše opět vrátí na svou původní úroveň – ovšem velmi pomalu, takže se nebudete muset potýkat s žádnými abstinenčními příznaky. Velký rozdíl oproti dříve zmiňované hormonální substituční terapii. S ní tedy osobní zkušenost nemám, ale ty z okolí mi bohatě stačily. Často je totiž třeba vysadit hormony z nejrůznějších důvodů najednou a to je tedy potom mela…

No nic. Aktuálně nabíhá při užívání přípravku Feminus třetí měsíc a další dvě balení putovaly i k mé dobré (starší) kamarádce, které se už s menopauzou potýká na všech frontách. Po prvním měsíci hlásí lepší spánek, menší návaly horka a vůbec celkově vyšší hladinu energie (její slova). Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál a určitě dám vědět.

✅Feminus cena

A teď pro mnoho z vás asi ta nejpalčivější otázka – na kolik mě to celé vyšlo?

Cena za jednu denní dávku je pouhých 18 Kč, to není ani jedno vetší kafíčko v práci, tedy alespoň u mě ne (obarvenou vodu z automatu nepočítám). Celkem vás tedy měsíční balení vyjde při objednání z oficiálních stránek Feminus.cz na příjemných 569 Kč. Ne, opravdu vás netahám za šos. Za dopravu, balení ani nic podobného už nic nepřiplácíte. Ani vám nebudou potom domů chodit nevyžádané balíčky a bůhvíco ještě. Ne, všechno je krásně průhledné, čisté a bez háčku. A samozřejmě zdravé, chtělo by se říct 😀

Můj tip:
Feminus nabízí i garanci spokojenosti. Pokud vám produkt z jakéhokoliv důvodu nebude vyhovovat, rádi vám vrátí peníze.

✅Feminus v lékárnách – proč ho tam nenajdete

Ještě bych si chviličku pozastavila nad tím objednáváním přes internet. V tomhle případě totiž platíte jen a pouze cenu produktu, nemusíte se potýkat s žádnou marží pro přepravce nebo překupníky. Cena se tak nenavyšuje (a že to v případě lékárenských produktů často není málo!). Buďme tedy rádi, že je to tak, jak to je a v lékárnách se Feminus prostě koupit nedá. Koneckonců objednávka přes internet zabere tak dvě minuty a nic dalšího nemusíte řešit. Navíc tu najdete i ochotnou podporu, která vysvětlí a objasní vše, co je třeba, což magistry v lékárně dost často neumí (nebo se mezi řečí snaží nabídnou ponejvíce ty produkty, z nichž mají největší odměnu).

✅Pár slov na závěr

Zázračná pilulka na menopauzu neexistuje. Sám o sobě bude totiž Feminus bojovat ne tak efektivně, jak by bylo třeba, nezapomeňte proto jeho působení podpořit několika dalšími důležitými body a změnami.

Dobrým doplňkem tohoto procesu je zkrátka a dobře zdravý životní styl. Pokud ještě kouříte, skončete s tím a přidejte trochu fyzické aktivity navíc. Vždyť existují třeba i speciální cviky na návaly pocení (stačí trochu zapátrat v józe). Stačí už půl hodinka procházky navíc denně. Pokud máte problémy s kostmi, pak nezapomeňte doplňovat i vápník (vitamín D3 už v přípravku Feminus je). A to je vlastně všechno. Až půjdete k lékaři, nechte si zkontrolovat krevní tlak a hladinu cholesterolu, případně se zaměřte i na testy kostní hustoty, zvláště, pokud máte osteoporózu v rodině (někdy si je musíte sami zaplatit, jde však o pár stokorun). A to je vlastně všechno. Tak hodně štěstí v tomhle (ne)hormonálním boji!

 

Co je menopauza?

Menopauza je období v životě ženy, kdy se trvale zastaví menstruace a žena již nemůže otěhotnět. K menopauze dochází proto, že vaječníky přestanou produkovat hormony estrogen a progesteron. S blížící se menopauzou začíná hladina těchto hormonů klesat, což vede ke změnám v těle ženy.

Průměrný věk menopauzy je 51 let, ale může nastat dříve nebo později. Menopauza se považuje za časnou, pokud nastane před 40. rokem věku, a za pozdní, pokud nastane po 55. roce věku.

 

Jaké jsou příznaky menopauzy?

Nejčastějším příznakem menopauzy je ukončení menstruace. Mezi další příznaky však mohou patřit návaly horka, noční pocení, vaginální suchost a změny nálady nebo spánku. Některé ženy také pociťují sníženou sexuální touhu, vypadávání vlasů a přibývání na váze. Tyto příznaky mohou být mírné nebo závažné a u jednotlivých žen se liší.

 

Jak mohu ovlivnit příznaky menopauzy?

Existuje řada způsobů, jak zvládnout příznaky menopauzy. Patří mezi ně hormonální léčba, změna životního stylu a doplňkové terapie.

Hormonální terapie je nejúčinnější léčbou příznaků menopauzy. Zahrnuje užívání estrogenu a progesteronu, které nahrazují hormony, jež již nejsou produkovány vaječníky.

Ke zmírnění příznaků menopauzy může přispět i změna životního stylu, například zdravá strava, pravidelné cvičení a omezení stresu.

Přínosné mohou být i doplňkové terapie, jako je akupunktura, bylinné léky a masáže. Před vyzkoušením doplňkových terapií je důležité poradit se s odborníkem.

 

Kdy mé příznaky odezní?

Příznaky menopauzy mohou trvat několik let. Nakonec však odezní. Jakmile menopauza nastane, hladiny estrogenu a progesteronu v těle zůstanou nízké a příznaky se již nebudou vyskytovat.

Nejlevněji ho nabízejí zde

Existují nějaké dlouhodobé účinky menopauzy?

Samotná menopauza nemá žádné dlouhodobé účinky. Příznaky menopauzy však mohou vést k dalším problémům, jako jsou úzkost, deprese a poruchy spánku. Kromě toho může snížená hladina estrogenu způsobit změny v kostech, které mohou vést k osteoporóze. Menopauza tyto stavy nezpůsobuje, ale může přispět k jejich rozvoji.

 

Mohu otěhotnět i během menopauzy?

Otěhotnět během menopauzy je možné, ale je to nepravděpodobné. Vaječníky během menopauzy nadále uvolňují vajíčka, ale jsou méně častá a méně kvalitní. Kromě toho, pokles hladiny estrogenu ztěžuje oplodnění vajíčka a jeho uhnízdění v děloze.

Pokud jste v menopauze a přesto chcete otěhotnět, možná budete potřebovat léčbu neplodnosti. Je však důležité, abyste se před pokusem o početí poradila s lékařem.

 

Co mám dělat, pokud si myslím, že procházím menopauza?

Pokud si myslíte, že procházíte menopauzou, je důležité navštívit lékaře. Ten může potvrdit, zda jste v menopauze, a poradit vám nejlepší způsob léčby. V některých případech mohou být příznaky menopauzy způsobeny jinými onemocněními, jako jsou problémy se štítnou žlázou nebo syndrom polycystických vaječníků.

 

Může něco pomoci předcházet příznakům menopauzy nebo je zmírnit?

Menopauzu nelze vyléčit, ale existují způsoby, jak zmírnit její příznaky. Nejúčinnější léčbou příznaků menopauzy je hormonální terapie. Není však vhodná pro všechny ženy a může mít vedlejší účinky.

Změny životního stylu, jako je zdravá strava, pravidelné cvičení a snížení stresu, mohou také pomoci při příznaky menopauzy.

Feminus

Feminus
9.7

Feminus

10/10

  Plus

  • - kladné hodnocení uživatelek napříč internetem
  • - přírodní složení
  • - doprava po celé ČR zdarma
  • - vyrobeno v Česku

  Mínus

  • - neexistuje žádná pilulka na menopauzu, to opravdu nečekejte

  Komentáře

  1. Terka 13 srpna, 2019
  2. Jarka Klepsová 25 listopadu, 2019
  3. Barca 5 listopadu, 2022

  Napiš komentář