Cordyceps recenze a zkušenosti

Cordyceps recenze a zkušenostiCordyceps recenze a zkušenosti

Cordyceps recenze a zkušenosti – Cordyceps je považována za léčivou houbu, která zvyšuje energii, stimuluje imunitní systém a působí jako celkové tonikum těla. Je jednou z nejslavnějších čínských bylin. Svou pozornost v Evropě a Americe si však získal v posledních desetiletích.

Recenze

Houba slibuje mnohé zdravotní výhody:

 • Snížení cholesterolu
 • Stimulace imunitního systému
 • Rychlejší zotavení po různých respiračních chorobách
 • Zvýšená účinnost a výdrž oběhové soustavi
 • Protizánětlivé vlastnosti
 • Ochrana jater a rychlejší zotavení z chemoterapie
 • Zlepšení sexuální potence
 • Větší síla, energie a vytrvalost.
 • Čím více kyslíku dosáhne každá buňka v těle, tím lépe všechny buňky pracují. Výsledkem je mimo jiné i vyšší hladina energie.

 

Cordyceps recenze a zkušenosti – Složení

Celý tento výrobek se skládá ze zázračné houby cordyceps, která se pěstuje pouze na tibetské plošině. Má několik stovek druhů, všechny jsou parazity (napadají larvy hmyzu, aby se mohly rozmnožovat).

 

Cordyceps recenze a zkušenosti – Cena

Cordyceps můžete na dnešním trhu koupit od několika různých výrobců v několika různých baleních. Proto se cena pohybuje od cca 500 Kč až po 3 500 Kč.

 

Cordyceps recenze a zkušenosti – Užívání

Jak už bylo řečeno, existuje několik výrobců cordyceps, z nichž každý užívá jinou koncentraci této houby. Doporučuji nepřekračovat doporučené dávkování uvedené na obalu výrobku, obvykle se jedna dávka pohybuje mezi 2 až 5 gramy.

 

Cordyceps recenze a zkušenosti – Co říká výrobce

Výrobce se hlásí ke všem již uvedeným zdravotním účinkům a navíc dodává důvody těchto výhod. Výzkum ukázal slibný důkaz, díky několika užitečným složkám, které jsou v houbě obsaženy:

 • Polysacharidy – jsou komplexní sacharidy složené z řetězců cukrů. Jsou známé pro své použití ke stabilizaci krevního cukru, snižují riziko srdečních chorob a mají protizánětlivé účinky.
 • Nukleosidy – jsou organické molekuly, které jsou převedeny do stavebních bloků genetického materiálu DNA a RNA. Tyto molekuly se používají k léčbě rakoviny.
 • Steroly – jsou alkoholy steroidní skupiny. Předpokládá se, že snižují hladinu cholesterolu a tím i snižují riziko srdečních chorob, a mají protizánětlivé účinky (bojují proti vzniku nádorů a rakoviny).

 

osobní zkušenost

Poprvé, když jsem slyšel o Cordyceps, bylo to na plechovce energetického drinku Stevena Seagala (ano, něco takového skutečně existuje). Ačkoli vám tento drink nedodá schopnosti akční hvězdy, může vám houba Cordyceps obsažená v tomto energetickém drinku má vliv na energetickou úroveň.

 

Zkušenosti uživatelů

Žena, 45 let: „Budu velmi stručná, i když můj případ je trochu složitý. Byla jsem 10 měsíců na hemodialýze z důvodu chronického onemocnění ledvin. Dne 5. října bylo v mé krvi hladina kreatinu 9,2. Tato hladina pořád rostla, doku jsem nežačala brát 250 mg cordycepsu. V listopadu už jsem měla hladinu kreatinu 5,3 a hladino močoviny taktéž velmi nízkou. Jsem ohledně tohoto velmi šťastná!“

Žena, 34 let: „Za dobu, co beru cordyceps, jsem byla nemocná pouze jednou za 9 měsíců – měla jsem rýmu. Doporučuji každému, kdo chce přispět ke zlepšení svého imunitního systému!“

Suzette48, žena 55 let: „Cordyceps způsobil, že se můj obvykle nízký krevní tlak 120/70 zlepšil na hodnotu 152/80.“

 

Otázky a odpovědi posbírané z internetu

 Jak se houba rozmnožuje?

Kromě vyhlášených zdravotních výhod této houby, je cordyceps známá také svým jedinečným způsobem rozmnožování. Rozvíjí se uvnitř larvy hmyzu, kterou zabíjí a mumifikuje ji. Poté praskne a vznikne z ní houba cordyceps.

 

Cordyceps recenze a zkušenosti – Na co si dát pozor

Výrobek není určen pro všechny. Jeho užívání by se měly vyhnout těhotné ženy, kojící ženy, lidé s roztroušenou sklerózou, lidé trpící revmatoidní artritidou a osoby s poruchami autoimunitního systému. Před použitím byste se měli poradit se svým lékařem.

 

Nevýhodou je, že jak roste popularita těchto zázračných hub, roste také jejich cena.

Někteří odborníci se obávají, že vysoká míra sběru této houby by mohla mít škodlivý dopad na životní prostředí. To, že dojde ke snížení počtu této houby v přírodě, může vést k ničení travních porostů. To může významně narušit ekologickou rovnováhu.

Dalším problémem je možný budoucí ekologický dopad na venkovské obyvatelstvo Tibetu. Méně cordycepsu může znamenat obrovskou ztrátu příjmu pro tyto obyvatele.

 

Cordyceps recenze a zkušenosti – Závěr

Přestože se tato houba používala v čínské medicíně celá staletí, až do nedávné doby si jí v Evropě ani v Americe nikdo nevšiml. V posledních desetiletích však došlo k velkému nárůstu nejen v oblasti výzkumu této houby, ale také v její distribuci. To všechno díky vyhlášeným účinkům této houby.

Jeden komentář

 1. Klara 11 října, 2021

Napiš komentář