Domácí bělení zubů? Na babské rady raději zapomeňte

Mít krásné a bílé zuby, to je asi sen každého z nás. Málokdo je však tímto darem obdařený. Mnozí totiž péči o chrup v průběhu let zanedbají, což se stane barvě jejich skloviny osudným. Když pak touží po zářivě bílém úsměvu, zkouší nejrůznější více či méně účinné, přesto však poměrně nebezpečné způsoby, které mají jejich zubům navrátit ztracenou krásu. Ne všechny způsoby jsou ovšem bezpečné. Čemu se při bělení zubů vyhnout a na co naopak vsadit? To bude součástí následujících řádků.

Na citron, sůl nebo ocet raději zapomeňte

Některé z babských rad, volně dohledatelných na internetu, nedají dopustit na citrusy, sůl, ocet nebo jedlou sodu. Abychom dosáhli zářivého úsměvu, máme si zuby potírat směsí z jedlé sody a vody, čistit zuby kartáčkem, na kterém jsou krystalky soli, vyplachovat ústa octem anebo přejíždět po zubní sklovině citrusem či jeho kůrou. Málokdo si ale uvědomuje, že tyto rady a návody mohou našim zubům spíše uškodit. Všechny výše zmíněné složky jsou totiž k zubní sklovině velmi agresivní a mohou ji nevratným způsobem poškodit.

S bělícími gely a pastami opatrně

V obchodech či internetových e-shopech jsou k dostání rozmanité druhy past či pudrů s abrazivními částečkami. Ty také nepracují jinak, než že svrchní vrstvu zubní skloviny pomalu obrušují, čímž ji mohou poškodit. Nejde sice o tak drastický způsob, jaký je uveden výše, přesto však pro používání těchto past platí přísná pravidla. Velmi podobné je to také s bělícími gely, které obvykle obsahují do 16 % karbamidu peroxidu. U většiny z nich je možno vytvarovat si svůj vlastní aplikátor, který má zabránit poškození okolních dásní. Nutno podotknout, že někteří jedinci nemusí bělení gelem zvládnout. Gel je pro ně v ústech nesnesitelný, mají citlivé zuby anebo při bělení pociťují bolest.

Vybělte zuby za pomocí světla

Tito jedinci tak mohou sáhnout po speciálních lampách a aplikátorech, které produkují unikátní LED modré světlo, jenž napomáhá procesu bělení zubů. Také součástí těchto lamp jsou speciální bělicí gely, obecně však nejsou tolik agresivní, protože jejich aktivaci napomáhá zmíněné světlo. Zvládnou je proto i citlivější jedinci. Obsluha bělících lamp je velmi jednoduchá a jejich životnost poměrně dlouhá. V poměru cena vs. výkon se jedná o nejdostupnější variantu.

Zatím žádné komentáře

Napiš komentář