Filtrační láhve pro outdoor

Filtrační láhve pro outdoorFiltrační láhve pro outdoor

Filtrační láhve pro outdoor – Filtrační láhve Grayl Ultralight se těší oblibě po celém světě a patří mezi nejkvalitnější láhve na trhu. Vodu můžete nabrat kdekoli z přírody – z řeky, potoku nebo přehrady – a filtrační láhev z ní učiní pitnou vodu – a to za velmi krátkou dobu. Takže není potřeba brát si litry vody jako zbytečnou zátěž s sebou.

 

Filtrační láhve pro outdoor – Složení

Kvalitní láhve se prodávají ve dvou verzích. První verze je asi o 700 Kč levnější a je vyrobená z plastu (polypropylen #5, silikon a ABS plast v potravinářské kvalitě). Dražší verze je nerezová, takže její hlavní součástí je nerezová ocel 18/8 (304), ale také silikon v potravinářské kvalitě a plast bez BPA.

Filtraci zajišťuje aktivní uhlí v jemném prášku a stříbro, které je ošetřeno zeolity.

Objem obou lahví je 473 ml. Životnost je asi 150 litrů vody, což znamená asi 300 naplnění láhve vodou. Poté je možné dokoupit náhradní filtrační vložku.

 

Filtrační láhve pro outdoor – Cena

Cela filtračních lahví začíná v ceně od 1 799 Kč. Dražší láhev z nerezové oceli stojí 2499 Kč. Po skončení životnosti můžete dokoupit náhradní filtrační vložku za 799 Kč. Vzhledem ke kvalitě jde ale o dlouhodobou investici. Výhodou je dodání těchto lahví přes všechny služby zdarma.

 

Filtrační láhve pro outdoor – Užívání

Užívání zvládne každý – stačí stisknout tlačítko (na zemi nebo v maximální výšce 50 cm nad zemí) a máte vystaráno.

 

Filtrační láhve pro outdoor – Co říká výrobce

Filtrační láhve dokážou přeměnit jakýkoli sladkovodní zdroj vody v pitnou vodu. K tomu láhvi postačí doba asi 30 sekund. Láhev poskytuje dobrou ochranu před patogeny, pevnými částicemi, chemikáliemi, těžkými kovy a dalšími škodlivými látkami (odstraní 99,99 % patogenů a 99,99 % prvoků). Láhev je lehká – váží pouze 300 g, v nerezové variantě je však o něco těžší – váží 588 g.

 

Filtrační láhve pro outdoor – osobní zkušenost

 

Kde koupit

Filtrační láhve můžete koupit v eshopu zde. Tato firmy dodává filtrační mechanismus, který je navržen a vyroben v USA.

 

Doba doručení

Doba doručení je cca dva dny – druhý den po objednávce výrobce láhev expeduje a do další den vám ji už dopravce doručí.

 

1.dojem

Na první dojem se může zdát, že se jedná o obyčejnou láhev. Pokud ale často cestujete mimo civilizaci, jistě oceníte její funkčnost. Lidské tělo je z obrovské části tvořené vodou, a proto je třeba ji pravidelně doplňovat. Pokud navíc máte v průběhu dne zvýšenou fyzickou aktivitu, je třeba pít ještě o něco více vody. S filtrační lahví pak už stačí jen najít vhodný zdroj vody, napustit láhev – a je to!

 

Účinky – osobní zkušenost

Filtrační láhve dokážou zbavit vodu veškerých škodlivin, proto jsou vhodné pro outdoorové aktivity. Brát si je můžete ale také na dovolenou do zemí, kde hrozí znečištění vody – například Egypt, Afrika celkově, arabské státy.

 

Filtrační láhve pro outdoor – Zkušenosti uživatelů

Kvalita filtračních lahví je úžasná – shodují se uživatelé. Chválí si odolnost láhve, která je nárazům vzdorná, konstruovaná pro drsné prostředí. Navíc má praktické ouško, kterým si láhev můžeme připevnit k batohu nebo postranní kapse.

 

Filtrační láhve pro outdoor – Otázky a odpovědi posbírané z internetu

Kdy je potřeba filtrovat vodu?

Co se týče kvality vody, jsou na světě oblasti, kde není zaručena pitná voda ani z vodovodu. Pokud do takových z velké většiny rozvojových zemí míříte, měli byste si pořídit filtrační láhev. Přefiltrovanou vodu používejte nejen na pití, ale také na mytí ovoce, čištění zubů a u dětí i na omývání rukou.

Jaké hrozí nebezpečí při požití kontaminované vody?

V nejlepším případě se u vás požití takové vody projeví pouze bolestí břicha a nevolnostmi. Hrozí ale i průjem či zvracení – což organizmu zbavuje vody, takže hrozí riziko dehydratace. Možné je nakazit se hepatitidou typu A, bacilární úplavicí, salmonelózou, tularémií atd. Všechna tato virová nakažení jsou velmi nebezpečná.

 

Filtrační láhve pro outdoor – Na co si dát pozor

Je potřeba hlídat si životnost láhve – po cca 300 použití již láhev nemá své filtrační vlastnosti a je možné vypít kontaminovanou vodu.

 

Filtrační láhve pro outdoor – Plusy a mínusy

Nevýhodou se někomu může zdát pouze jednobarevné provedení filtračních lahví – levnější variantu filtrační láhve lze koupit pouze v oranžové barvě, dražší láhev je zase pouze nerezová.

Nevýhodou se někomu může zdát vysoká pořizovací cena. Když si ale tuto částku přepočtete na balenou vodu (150 litrů balené vody), zjistíte, že částka je odpovídající ceně balené vody.

Velkým plusem je nízká hmotnost láhve, a to, že není s sebou třeba nosit těžké lahve s balenou vodou.

Výhodou je jednoduchá filtrace vody – láhev stačí naplnit vodou, stlačit tlačítko, počkat 30 vteřin a máte hotovo.

 

Filtrační láhve pro outdoor – Závěr

Filtrační láhve dokážou zajistit dobrou kvalitu vody, a to ať jste kdekoli. Můžete si na svých túrách nabrat vodu z kaluže, potoku či jiného zdroje. Nejste tak závislí na obchodech s pitnou vodou. Funkčnost filtračních lahví ocení nadšení turisté i rodiny s dětmi. Vyšší pořizovací cena je kompenzována množství pitné vody, kterou lze s pomocí lahví připravit (za vodu platíte cca 5 Kč/l)