Nejzdravější ovoce

Nejzdravější ovoceNejzdravější ovoce

Nejzdravější ovoce -Je obecně známo, že každý by měl do svého jídelníčku zařadit také ovoce a nejlépe čerstvé, protože v této formě nám dá nejvíce vitaminů a potřebných látek pro naše zdraví. A nyní si představíme ovoce, které je pro nás nejzdravější a jeho účinky na naše tělo.

 

Tuzemské ovoce

 

JABLKA

Toto ovoce je známo už od stvoření světa, kdy se stalo prvotním hříchem, přesto však by v našem jídelníčku nemělo chybět. Obsahuje totiž velké množství vitamínu C, D, E, antioxidanty, které snižují riziko vzniku rakoviny, vlákninu a důležité látky, které chrání mozek před onemocněním známým pod názvem Parkinsonova nebo Alzheimerova choroba. Pro naše tělo má spoustu blahodárných účinků. Například snižuje krevní tlak, hladinu cholesterolu, posiluje náš imunitní systém, čistí střeva nebo stabilizuje hladinu cukru v krvi.

 

OSTRUŽINY

Ostružiny jsou hlavně zdrojem vlákniny a vitamínu C. Obsahují také antioxidanty. Jsou skvělé při žaludečních a střevních potížích a často se zařazují do stravy, pokud chcete držet dietu. Pomáhají dokonce i při nachlazení a při léčbě horních cest dýchacích ve formě čaje.

 

TŘEŠNĚ

Třešně dodají tělu spoustu vitamínu C a A, bílkoviny a spoustu důležitých látek. Plody tohoto ovoce jsou dobré na zpomalení stárnutí pokožky a jsou využívány i v kosmetice. Pomůžou i při zlepšení vašeho spánku.

 

BRUSINKY

Konzumace brusinek je zdraví prospěšná hlavně pro ženy, protože zabraňují infekci močových cest a pomáhají proti vzniku rakoviny vaječníků. Pití brusinkového džusu je účinná pomoc při regulaci cholesterolu, což ocení i muži. Jsou dokonce skvělým pomocníkem při průjmech a při léčbě cukrovky.

 

RÉVA VINNÁ

Hroznové víno je skvělá podpora zdraví srdce a také jsou účinným pomocníkem při bělení zubů.

 

JAHODY

Toto ovoce je velmi oblíbené u nás i v zahraničí, ale málokdo ví, že obsahují velké množství manganu, který je prospěšný pro růst vlasů a zpevnění pokožky. Podporují krevní oběh, metabolismus a léčbu srdce. Dříve se jahody používaly i na bělení zubů. Pyšní se také obsahem vitamínu C, A, B, organických kyselin, které jsou dobré při prevenci nádorových chorob, lehce stravitelné vlákniny a minerálních látek. Narozdíl od jiných druhů ovoce obsahují přírodní cukry. Skvělým tipem je, že si jahody můžete vypěstovat v pohodlí domova v truhlíku.

 

BORŮVKY

Máte rádi borůvky? Tak v tom pokračujte. Odbourávají stres, zrychlují metabolismus, pomáhají k lepší motorice a udržují mozek v kondici. Díky konzumaci tohoto ovoce ženy zpomalí stárnutí až o skoro tři roky. Je věděcky podloženo, že zlepšují zrak, chrání před demencí, zlepšují imunitní systém a jsou skvělým pomocníkem při hubnutí. Jsou dokonce prospěšné i při léčbě neplodnosti.

 

ŠVESTKY

Dalším ovocem, které se pěstuje u nás jsou švestky, jenž mají blahodárné účinky na psychiku, zejména zabraňují úzkosti.

 

Exotické ovoce

 

AVOKÁDO

Avokádo je zdrojem draslíku, fosforu, mědi, magnezia, vitamínu C, K, E, B a dužina obsahuje kvalitní tuky jako je například kyselina olejová a palmovitá. I přesto, že má v sobě velké množství tuků, tak se doporučuje zařazovat do diet. Chuť by se dala přirovnat k ořechům. Na tělo má spoustu úžasných účinků, například posiluje srdce, příznivě působí na choroby kůže, snižuje krevní tlak a pomáhá při onemocnění jater a ledvin.

 

CITRUSY

Do této kategorie se řadí citróny, pomeranče, mandarinky i grepfruity. Citrusy obsahují velké množství vitamínu C a je všeobecně známo, že pomáhají při udržování imunitního systému a nachlazení. Málokdo však ví, že jsou účinným pomocníkem při hubnutí a vyživují pokožku. Pomeranče jsou dokonce skvělé na rychlou regeneraci při zranění.

 

ANANAS

I když obsahuje malé množství vitamínu A a C, minerálních látek, tak je zdrojem enzymu s názvem bromelin, který odbourává bílkoviny a napomáhá tím trávení. Je výborným pomocníkem pro lidi, kteří  jsou nachylní k trombózám a pomáhá při průjmech či ulevuje slivnivce břišní.

 

LIČI

Ovoce je sice známe hlavně v Asii, ale je dostupné už i u nás. Konzumace liči se doporučuje čerstvá, protože tak dá tělu nejvíc. Je skvělé při léčbě kašle, vředů, zvětšených žláz a dokonce ve Spojených státech nyní probíhá testování, protože se domnívají, že liči vyléčí některá nádorová onemocnění.

 

BANÁNY

Ovoce, které je oblíbené hlavně u dětí. Našemu tělu banány dodají spoustu energie, vitamínu C, karoten či bílkoviny. Díky obrovskému množství sacharidů vás i lehce zasytí, sníží vám krevní tlak a zlepší váš metabolismus.

MELOUN

Většina lidí je názoru, že meloun ničemu nepomáhá, ale není tomu tak, protože obsahuje vysoký podíl vitamínu A, B, C a minerální látky. Meloun je skvělým pomocníkem. Pomáhá při zácpě, stabilizuje poměr vody v organismu, působí antioxidantně a uklidňuje organismus.

 

 

Celkově na trhu je dostupné velké množství ovoce, které nám pomáhá při různých onemocněních a jsou zdraví prospěšné. Ne nadarmo se říká, že mít zdravý život znamená zařadit do stravy i ovoce.

Zatím žádné komentáře

Napiš komentář