Inline brusle vás udrží ve formě. Jaké brusle vybrat?

Nejsou brusle jako brusle a dojde-li řeč na ty kolečkové, pak to platí dvojnásob. Mnoho lidí se totiž domnívá, že kolečkové brusle jsou pouze jedny a že mezi nimi neexistují žádné rozdíly. Skutečnost se ale má tak, že kolečkových bruslí existuje hned několik druhů – i když je možná všechny neznáte!

Inline brusle a jejich druhy

Inline brusle představují velice oblíbenou zájmovou aktivitu, které se s nadšením věnují jak děti, tak i dospělí – muži i ženy bez ohledu na věk. Pokud i vy patříte k lidem, kteří byli toho názoru, že inline brusle jsou jen jedny, pak byste si určitě neměli nechat ujít následující řádky. Představíme vám nejčastěji druhy kolečkových bruslí, které možná ani neznáte.

Jako první zmíníme fitness kolečkové brusle, které patří mezi nejznámější a nejčastěji vyhledávané. Konstrukce těchto bruslí je navržena tak, aby se brusle daly jednoduše ovládat a jejich primárním úkolem je posloužit při rekreační a volnočasové jízdě. Jejich velkou předností je nízká cena, která se většinou pohybuje mezi 1000 – 2000 Kč. Díky sezónním slevám lze pořizovací cenu ještě více snížit, stačí vyhledávat zboží v akci či sledovat zboží na specializovaných serverech – například inline brusle výprodej na serveru www.slewik.com.

Dalším typem bruslí jsou profi neboli speed in-line brusle, jejichž název možná někomu z vás již napovídá, že se jedná o brusle, které jsou vhodné na rychlostní a závodní bruslení. Poznáte je podle dlouhého a aerodynamicky tvarovaného rámu, ke kterému se dá připevnit až 5 koleček. Speed kolečkové brusle jsou také známé tím, že mají botu s nízkým kotníkem, která je tvrdá a postará se o ideální držení nohy.

Outdoor či agresivní kolečkové brusle

Určitě se nesmíme zapomenout zmínit o outdoor kolečkových bruslích, které si hravě poradí i s jízdou na horším a náročnějším terénu. Věděli jste například, že si outdoor kolečkové brusle můžete vzít i na jízdu po trávě? Outdoor kolečkové brusle mají rovněž typický vzhled – poznáte je podle toho, že mají jen dvě gumová kolečka, která vám zajistí malý valivý odpor i nízkou hmotnost.

Agresivní in-line brusle znají především ti, kteří si libují v nejrůznějších tricích, jež se dají na bruslích provádět. Řeč je například o skocích na lávkách, rampách nebo jízdě na zábradlí, což je pohádka pro vyznavače adrenalinu. Agresivní kolečkové brusle mají malá kolečka, která se nachází v pevném rámu, jsou odolná proti obrusu. Brusle jako takové odolají vysoké zátěži.

Napiš komentář