Rakytníkový olej zkušenosti

Rakytníkový olej zkušenostiRakytníkový olej zkušenosti

Rakytníkový olej zkušenosti – O rakytníku snad slyšel již každý z nás. Zvláště v poslední době se z něj stává doslova „módní potravina“. Zatímco ještě před několika lety šlo o zcela výjimečnou položku na pultech vybraných obchodů se zdravou výživou, dnes už jsou k dostání v běžných supermarketech rakytníkové oleje, sirupy, masti, šťávy a další produkty. Podobně jako v případě „ superpotravin“ typu chia semínka, kustovnice čínská, acai nebo řasa chlorella působí slovo „rakytník“ jako magnet na všechny, kterým není lhostejný životní styl, jaký vedou. O tom, zda rakytník může skutečně pomáhat, se přesvědčili ti, kteří vyzkoušeli rakytníkový olej.

 

Zázrak jménem rakytníkový olej

Seznam příznivých účinků rakytníkového oleje je doslova neuvěřitelný. Jen si to představte: (údajně) posiluje imunitu, pozitivně ovlivňuje metabolismus, má antioxidační působení, obsahuje nezbytné vitaminy, minerály a stopové prvky, funguje jako prevence infarktů a mozkových příhod, snižuje cholesterol, dokáže obnovovat pokožku, čistí zažívací trakt od toxických látek, urychluje růst vlasů, zlepšuje krevní srážlivost a dokonce se používá i jako podpůrný prostředek při léčbě rakoviny…
Zde je samozřejmě na místě otázka: je vůbec možné, aby obyčejný keř z čeledi hlošinovitých, který dobře poznáme díky stříbřitým listům a drobným oranžovým plodům, měl tak blahodárné schopnosti? Jako by se nejednalo o jednu, ale o celou plejádu rostlin. Opak je však pravdou. Na rozdíl od jiných léčivek se však v případě rakytníku setkáme s jednou velkou výhodou: lze z něj využít všech jeho částí, tedy nejen plody, ale i listy, kořen, kůra, dokonce i květy. Příznivého vlivu na lidské zdraví si povšimli již naši předkové. Tradiční medicína doporučuje konzumovat tři čajové lžičky oleje denně, ať už jako prevenci, nebo při nemoci.

 

Rakytníkový olej zkušenosti – Dejte si pozor, co kupujete

V minulosti si lidé rakytníkové plody sbírali sami a olej vyráběli vlastnoručně. Dnes máme všechno snazší, a pokud si nejsme jistí, kde ve svém okolí nalezneme rakytníkové keře, stačí zajít do lékárny a produkt zakoupit již hotový. Má to své výhody i nevýhody. Přesné složení kupovaného oleje totiž samozřejmě neznáme a nikdy se nemůžeme stoprocentně spolehnout na údaje, které výrobce uvede na obalu. Často se navíc necháme obalamutit nápisem na etiketě – pokud je totiž na lahvičce napsáno „rakytníkový olej“, zákazník může podlehnout dojmu, že kupuje čistý produkt vylisovaný z oranžových kuliček. Ve skutečnosti je mnoho lahviček z velké části naplněných jiným olejem (například olivovým) a rakytník tvoří pouze zlomek celého složení. Pokud si chcete být jistí, že kupujete opravdu jen rakytník, pak si dejte pozor, aby bylo na obalu uvedeno, že jde o 100% olej. A připravte se na vyšší cenu – záleží samozřejmě na objemu, ale méně než sto korun za deset mililitrů pravděpodobně neutratíte.

 

Rakytníkový olej zkušenosti – Je sice dražší, ale funguje

Dobrá zpráva však zní, že příznivé účinky rakytníkového oleje nezávisle na sobě potvrzují desítky uživatelů na diskusních fórech nejrůznějších internetových portálů. Doporučujeme jej vyzkoušet – je pravděpodobné, že vás příjemně překvapí. Funguje takřka na jakýkoliv zdravotní problém, ať už jde o obyčejný ekzém nebo třeba žaludeční vředy.

Komentáře

  1. Ladislava Kuncova 1 června, 2018
    • Míša 2 června, 2018

Napiš komentář