Bylinky pro krásné a zdravé vlasy

Bylinky pro krásné a zdravé vlasyBylinky pro krásné a zdravé vlasy

Vlasy jsou pýchou každé ženy, bohužel často trpí různým fénováním, kulmováním, barvením, či žehlením, což se projevuje například lámavostí, roztřepenými konečky či vypadáváním vlasů. Aby byla zachována jejich krása a síla, je nutné jim věnovat dostatečnou péči. Na trhu existuje spousta přípravků určených k péči o vlasy, avšak pro ty, které chtějí zvolit šetrnou cestu a bez chemie, tu jsou bylinky.

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy – kopřiva dvoudomá

Kopřiva dvoudomá je jedna z nejvíce používaných bylinek na vlasy. Úspěšně pomáhá při boji s vypadáváním vlasů, podporuje jejich růst, regeneruje a posiluje vlasy a pomáhá zamezit tvorbě lupů. Používá se ve formě tinktury z kořene nebo odvaru z čerstvých listů. Nejvhodnější jsou mladé kopřivy na jaře, které mají největší účinek. Kopřiva má také schopnost zesvětlit vlasy.

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy – heřmánek pravý

Odvar z květu heřmánku pravého je vhodný v případě mastných vlasů, jelikož omezuje tvorbu mazu. Vlasy posiluje, dodává jim lesk a dokonce je může mírně zesvětlit.

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy – měsíček lékařský

Hydratační olej z měsíčku lékařského pomáhá na suché vlasy, nálev zvýrazňuje barvu blond a zrzavých vlasů, je účinným léčebným prostředkem proti tvorbě lupů. Maska z měsíčku regeneruje a uklidňuje pokožku.

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy – bříza bělokorá

Odvar z listů břízy bělokoré posiluje kořínky vlasů, dodává jim lesk, zabraňuje tvorbě lupů, pomáhá na mastné vlasy, ošetřuje pokožku hlavy. Březová míza, ze které se vyrábí tzv. březová voda, naopak podporuje růst vlasů a zamezuje jejich vypadávání.

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy – šalvěj lékařská

Šalvěj lékařská hydratuje suché vlasy, posiluje je a zklidňuje pokožku hlavy, omezuje tvorbu mazu. Dodává vlasům potřebný lesk a budou díky ní krásné a hebké. Šalvějový čaj také dokáže účinně pomoct v boji proti začínajícím šedinám u světlejších vlasů.

Tinktura z šalvěje lékařské účinně pomáhá při svědění pokožky a mastných vlasech, omývání vlasů šalvějovým odvarem dokáže omezit či dokonce odstranit tvorbu lupů.

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy – mydlice lékařská

Domácí šampón z mydlice lékařské regeneruje kůži, posiluje vlasy, zamezuje jejich vypadávání, a pomáhá v boji s mastnými vlasy. Užívá se také při pravidelné péči během mytí vlasů, dodává jim potřebný lesk.

Bylinky pro krásné a zdravé vlasy – lípa srdčitá

Nálev z květů lípy srdčité zanechává vlasy lesklé a pružné, pomáhá při léčbě lupů. Lze jej také užívat při boji s vypadáváním vlasů, podporuje jejich růst.

Hodnocení
Datum
Komentář
Super souhrn, díky za článek
Hodnocení
5

Zatím žádné komentáře