Rivierin recenze a zkušenosti

Rivierin recenze a zkušenostiRivierin recenze a zkušenosti

Rivierin recenze a zkušenostiPřípravků na hubnutí existuje na trhu nespočet. Drtivá většina z nich je bohužel neúčinných – zvláště těch, které se tváří jako spalovače tukové tkáně. Slibují rychlé zhubnutí bez námahy. Ale každý rozumný člověk tuší, že takové tvrzení je přinejmenším odvážné.

 

S pilulkou nezhubnete

Zázračná pilulka na hubnutí zkrátka nebyla dosud vynalezena, i když se o to farmaceutické firmy neustále snaží. Jsou si dobře vědomy toho, že úspěch na tomto poli by znamenal zlatý důl. Jenže hubnutí, metabolismus a spalování tuků v našem organismu jsou tak komplexní a složité procesy, že je nelze od základů změnit pouhou konzumací tablet či doplňků stravy. „Žádné rozpouštěče tuků nefungují, za to vám ručím,“ řekl například pro magazín Pátek Lidových novin přední český obezitolog Martin Matoulek. Měl pravdu. Ale proti jeho slovům stojí tisíce korun, které jsou někteří lidé schopni utratit za zdánlivě zázračné přípravky, často nabízené zcela pochybnými výrobci. Vypadá to, že pro štíhlou linii jsme schopni vyzkoušet skutečně všechno – ať je to třeba drahé, ale hlavně aby to znamenalo minimální námahu.

 

Rivierin – Co dokáže vláknina

O pilulkách, které slibují rozpuštění tuku, nemá smysl hovořit. Zaměříme se však na produkty, které fungují na principu omezení pocitu hladu. Zde už je potenciální účinek možný, a to díky velmi jednoduchému nápadu: využít vlákniny. Její význam je při procesu hubnutí skutečně nezastupitelný. Při pohledu na vzorový jídelníček většiny libovolných diet si lze všimnout toho, že podíl vlákniny v něm je záměrně velmi vysoký. Vláknina je přirozenou složkou rostlinné potravy a dokáže dobře vázat vodu. Jakmile se dostane do střev, nabobtná a zvětší objem. Díky tomu se rychleji dostaví pocit nasycení a pocit hladu dříve odezní. Pokud posnídáte pokrm bohatý na vlákninu, pak po celé dopoledne nebudete mít hlad. A právě snížený pocit hladu vede ke sníženému příjmu potravy; pokud pak tento režim dodržujeme delší dobu, zákonitě se dostaví úbytek váhy. Problém je v tom, že vlákninu přijímáme ve svém jídelníčku méně, než by bylo potřeba. Dietologové doporučují dodržovat denní příjem vlákniny alespoň 35 g. Průměrný Čech však konzumuje necelou třetinu – asi 10 g. Takový nepoměr má navíc i další nepříjemné vedlejší účinky: nedostatek vlákniny může způsobovat zažívací problémy.

 

Rivierin pomůže doplnit vlákninu

Pokud nejste zvyklí vlákninu přijímat v dostatečném množství, nebo vám jednoduše nechutnají celozrnné produkty či zelenina (tedy takové potraviny, kde je podíl vlákniny nejvyšší), hubnutí bude pro vás patrně obtížnější, neboť budete pociťovat hlad již brzy poté, co jste se najedli, takže sáhnete k dalšímu jídlu. Řešením mohou být doplňky stravy obsahující koncentrovanou vlákninu v tabletách, například Rivierin od firmy Brainway.  Kapsle Rivierinu obsahují vlákninu získanou z různých zdrojů, nejúčinnější jsou látky psyllium a glukomannan, získávané z obilovin. Oproti přirozeně konzumované vláknině dokážou zvětšit svůj objem až padesátinásobně. Rivierin se užívá se třikrát denně, vždy dvě tablety před jídlem.

Dávkování
2 kapsle 3x za den 20-30 minut před jídlem.

Složení kapsle
Glukomannan z hlízy obiloviny Amorphophallus rivieri 500 mg, želatina 70 mg

Upozornění
Přípravek není určen dětem do 15 let a těhotným ženám. Při zapití dávky nedostatečným množstvím vody může hrozit udušení, zejména osobám s polykacími obtížemi.

 

Co říkají zkušenosti uživatelů

Rivierin není přípravek určený primárně k hubnutí – je určen k omezení pocitu hladu. A z tohoto hlediska je jeho účinek skutečně prokazatelný. Podívejme se na recenze uživatelů, kteří se se svými zkušenostmi svěřili na diskusních fórech. Většinou jsou skutečně příznivé – potvrzují alespoň minimální účinek. Nicméně pokud bychom hledali skutečnou „bombu“ mezi přípravky k hubnutí, pak je na místě konstatovat, že Rivierin by asi nepatřil mezi vyložené trháky. Jeho účinky nejsou zanedbatelné.

Rivierin

Rivierin
6.7

Rivierin

7/10

    Plus

    • - doplnění vlákniny
    • - omezují chuť na jídlo

    Mínus