Zdravotní benefity Venušiných kuliček

Venušiny kuličky si většina lidí spojuje s vibrátorem, sexshopem a vůbec takovou tou stále ještě trošku tabuizovanou erotikou. Přitom Venušiny kuličky spíše než orgasmus a okamžité vzrušení přinášejí dlouhodobé zdravotní benefity, a to jak maminkám po porodu, tak i starším ženám, které trpí na potíže spojené s vyšším věkem a povoleným pánevním dnem. S čím vším vám mohou Venušiny kuličky pomoci (nejen) po zdravotní stránce a jak vybrat ty pravé? 

Posilování pánevního dna s Venušinými kuličkami

Pánevní dno je zvlášť u žen velmi citlivou oblastí. Ovlivňuje nejen udržení moči a stolice, ale také má velkou roli při bolestech spodní části zad. Jeho stav pocítíte i během pohlavního styku. Ženy s povoleným pánevním dnem mají více problémů s dosažením orgasmu a v horším případě také s bolestivým sexem. 

Řešení povoleného pánevního dna i jeho prevence je naštěstí skutečně snadná. Stačí párkrát do týdne použít Venušiny kuličky. Ty mají sice pověst erotické hračky, která vás přivede k uspokojení. To se stává však spíše vzácně a extrémně citlivým ženám. 

Pravda je, že vás budou kuličky příjemně dráždit, ale jejich hlavním smyslem je pomoci vám s posílením pánevního dna. Jejich výběr však není tak jednoduchý, jak se může na první pohled zdát.

Venušiny kuličky Dorce Dual Balls

Na (správné) velikosti záleží

K tomu, aby měly Venušiny kuličky kýžený efekt nestačí koupit první, které vás v sexshopu zaujmou. Vzhledem k tomu, že se jedná o pomůcku, která slouží nejen k potěše, ale především k posilování a předcházení zdravotním problémům, je u kuliček ještě více než u ostatních erotických pomůcek důležité zvolit tu správnou velikost. 

Jaká je ta pravá právě pro vás?

To záleží na mnoha faktorech, mezi které se řadí především věk, to, jak moc se věnujete sportu, ale i to, jestli jste po porodu nebo vás teprve čeká. 

Váha kuliček se v průměru pohybuje od 40 do 80+ gramů. Průměr pak od 2,6 do 3,8 centimetrů. 

Pro ženy krátce po porodu, stejně jako pro ženy nad padesát let věku, které s tréninkem pánevního dna začínají, je nejvhodnější nejmenší průměr a nejlehčí váha. 

S postupným posilováním svalů pak můžete přidávat na obojím. 

Zlatý střed pro ženy do 34, pro které nezastává sport v životě jednu z prvních příček, je nejvhodnější gramáž kuliček kolem 60 gramů a průměr 3,6 centimetrů.

Pro posilování pánevního dna nemusíte vybírat jen kuličky. Existují i další nástroje a způsoby jeho posilování. Pokud chcete o pánevním dnu a Venušiných kuličkách vědět víc, přečtěte si článek Jak vybrat Venušiny kuličky na magazínu sexshopik.cz.

Napiš komentář