Co dělat, aby nám výpis z bankovního účtu zbytečně nezvedal tlak?

Žena si pořídila další lak na nehty – už pátý růžový! A muž opět neodolal výhodné koupi nářadí nebo novému vydání počítačové hry! Připomíná vám to něco?

Každopádně takovéto v podstatě drobnosti a banality mnohdy vedou v rodině ke sporům a hádkám. Každý totiž máme jinou představu o tom, jak hospodařit s rodinnými financemi. Obzvlášť pokud je jeden šetřílek a druhý poživačný bohém, bývá problém najít v otázce financí společné řešení a vyhovující kompromis.

Bohužel vám nedokážeme poradit, jak se sehrát se svým protějškem. Máme pro vás však užitečné tipy, jak ušetřit a s penězi lépe vyjít, aniž byste museli slevit ze svých koníčků a potřeb. Mnohdy vám totiž peníze utíkají z kasy úplně zbytečně!

 

 

Ať už jste single nebo žijete v páru, je potřeba mít alespoň základní představu o tom, kolik platíte za bydlení, co tvoří vaše další povinné platby, jakou částku můžete dát za jídlo a drogerii a zda vám zbývá i na vaše koníčky a na tvoření rezervy pro nečekané události. Toto povědomí lehce získáte, pokud si projdete své výpisy z účtu za poslední měsíce.

V případě zjištění, že vám finance dlouhodobě nevycházejí a dostáváte se na nulu, je potřeba hledat místa, kde můžete ušetřit. Anebo navýšit své příjmy. Velkou chybou mnoha rodin i jedinců však je, že si své výdaje vůbec nehlídají a pak se nestačí divit, když jim peníze nevycházejí.

  • Mějte kam sáhnout

Snažte se nežít jen ze dne na den, od výplaty k výplatě. Tvořte si rezervu, ze které můžete brát v případě větších výdajů nebo když chcete zaplatit dovolenou a dárky. Pokud si teď říkáte, že byste rádi šetřili, ale nemáte z čeho, máme pro vás řešení hned v dalším bodě!

  • Šetřete bez námahy

Nezáleží na tom, zda jste pravidelně na nule nebo jestli máte vyrovnaný fungující účet. Nikdy není důvod platit zbytečně víc, než je nutné! Našli jsme pro vás tipy, jak ušetřit bez námahy, aniž byste se museli vzdát svého pohodlí.

  1. Konsolidace úvěrů – víte, že i nevýhodnou kreditní kartu a vyčerpaný debet můžete konsolidovat a přeměnit tak na půjčku s mnohem nižšími úroky? A i s jediným úvěrem je možné přejít jinam a získat tak menší splátky! Řešením může být třeba nebankovní půjčka ve výhodné akci.
  2. Pojistky – také s pojistkami můžete přejít jinam. Nejlépe vám poradí zkušená nezávislá finanční společnost.
  3. Poplatky za bydlení, telefon a internet – ceny jednotlivých dodavatelů a mobilních operátorů se mohou lišit i o desítky procent. Porovnejte si své staré smlouvy s novými ceníky. Přechod k jiné společnosti je opravdu snadný, stačí projevit zájem a věřte, že se rádi o vše postarají, aniž byste museli kamkoliv chodit.
  • Poradíte si sami

Ať už při procházení vašich výdajů zjistíte, že máte možnost zlevnit své splátky, nebo se vám zdají vysoké poplatky za telefon, věřte, že najít nové a výhodnější řešení je v dnešní době velmi snadné. Stačí využít kvalitní internetový srovnávač zde. Během pár minut zadáte základní údaje o svých potřebách a velmi brzy získáte nejzajímavější nabídky od prověřených spolehlivých poskytovatelů. Zvládne to opravdu každý! Porovnávat online a v pohodlí domova lze opravdu všechny služby, které využíváte. A následně můžete ihned zažádat o změny, aniž byste museli kamkoliv chodit.

Napiš komentář