Kotvičník zemní

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) je ovoce produkující středozemní rostlina, která je pokrytá trny. Lidé používají ovoce, listy nebo kořen této rostliny v lékařství. V průběhu let používali lidé kotvičník ve snaze zvýšit svůj atletický výkon, budovat svalstvo svého těla a také pro širokou škálu zdravotních problémů, které mohou zahrnovat srdeční a oběhové stavy a sexuální problémy.

 

Kotvičník účinky

Kotvičník zemní je rostlina, která se doporučuje pro mužské zdraví, včetně mužnosti a vitality, konkrétně údajně zlepšuje kardiovaskulární a urogenitální zdraví. Kotvičník je běžný doplněk pro své vlastnosti, které údajně  podporují libido a tvorbu mužského hormonu – testosteronu. Pokud se zaměříme na sexuální stránku, tribulus je relativně oblíbený posilovač libida a sexuálních funkcí.

 

Podpora sexuálních funkcí

Kotvičník se používá v tradiční medicíně při léčbě sexuálních dysfunkcí, jako je například impotence nebo nízké libido. Smícháním různých složek v ovoci, stoncích a kořenech kotvičníku.

 

Budování svalstva

Vyšší hladina testosteronu je také zodpovědná za zvýšení budování svalstva. To je důvod, proč kotvičník užívají zejména muži od věku 30 let, kdy se snižuje produkce testosteronu. Zvýšená hladina testosteronu také snižuje čas po cvičení, který je důležitý pro zotavení svalů a zvyšuje výkonnost v průběhu cvičení.

 

Dávkování

Protože neexistuje dostatek důkazů o skutečných vlivů prospěšných pro zdraví člověka, není zcela jisté standardní dávkování. Kotvičník můžete dostat ve formě tablet nebo také přímo z ovoce, které roste na rostlině. Množství tohoto ovoce ale konzumujte s obezřetností.

 

Kotvičník tablety

Kotvičník je k dostání ve formě tablet, které jsou speciálně určené pro muže, například Primulus. Tento doplněk stravy splňuje vše, co očekáváme od kotvičníku – vyšší produkci testosteronu, zlepšení sexuální funkce, zlepšení růstu svalů a větší vytrvalost. Navíc je bezlepkový a vhodný také pro vegany. Užívat ji mohou všichni muži, kteří trpí sníženým libidem nebo se prostě jen chtějí cítit lépe a dosáhnout tak většího sebevědomí.

Rizika spojená s užíváním kotvičníku

VEDLEJŠÍ ÚČINKY. Brát kotvičník jako doplněk stravy je z krátkodobého hlediska bezpečné, protože poskytuje určité zdravotní výhody. Mezi vedlejší účinky spojené s užíváním patří problémy se spaním.

RIZIKA. Kotvičník by neměly užívat ženy, obzvláště ženy těhotné nebo kojící. U mužů existuje mírné zvýšené riziko problémů s prostatou.

INTERAKCE. Není prokázáno, že existují interakce mezi kotvičníkem a jinými doplňky stravy ani medikamenty. Jediná interakce je s léky na diabetes, krevní tlak a srdce. V případě jakýchkoli nejasností se před užíváním kotvičníku a produktů obsahující tuto rostlinu poraďte se svým lékařem.

 

Kotvičník zemní zkušenosti

A jaké jsou zkušenosti uživatelů?

  • Větší chuť na sex, avšak žádné změny v tělocvičně (výdrž, růst svalů).
  • Kotvičník splnil vše, co slíbil.
  • Větší výdrž – jak při cvičení, tak při sexu.
  • Nutnost myslet na denní dávku, ale jinak funguje bez vedlejších účinků.
  • Více energie.
  • Na cvičení jsou lepší práškové proteiny nebo jiné doplňky, v sexuální sféře vše podle slibů.
  • Silnější erekce.
  • O něco hlubší hlas, ale lepší výdrž.

 

Kotvičník zemní

Kotvičník patří mezi rostliny, které jsou užívány v tradiční čínské medicíně. Používá se k posílení sexuálních funkce, při budování svalů a zlepšení mobility spermií. Kotvičník se také používá v souvislosti s léčbou některých onemocnění, jako jsou močové problémy.  V současné době podléhá kotvičník zemní dalším studiím, které by měli prokázat některé další zdravotní přínosy.

Napiš komentář