MyKETO recenze a zkušenosti této proteinové (keto) diety

MyKETO recenze a zkušenosti. Hledáte zdravý způsob hubnutí a přitom neholdujete nejrůznějším umělým přísadám, palmovému oleji, alergizující sóje a dalším šmakuládám? Nevadí. Naštěstí existují i profesionálně sestavené diety, které tohle všechno berou v potaz, skvěle chutnají, potěší vaši peněženku a k tomu všemu opravdu fungují. Ryze česká proteinová dieta od značky GOLDIM vše uvedené zvládá na jedničku. A právě proto jsem se dnes rozhodla MyKETO zrecenzovat.

Jak určitě víte, není to moje první zkušenost s keto dietou – naopak. Mám tedy s čím porovnávat a na co navazovat. Jen už protentokrát (stejně jako už párkrát předtím) ji nemůžu držet sama – ty předchozí byly totiž účinné vážně dost, takže jednoduše není co shazovat. Tentokrát bude tedy mým pokusným objektem kamarádka Iveta.

A ptáte se, proč jí vlastně nedoporučím některou z těch předchozích? Upřímně, žádná z nich mě tak nenadchla svým složením jako právě MyKETO a také je tu otázka ceny. Opravdu bych vám ráda představila něco, co funguje a přitom si to může dovolit třeba i maminka na mateřské. Koneckonců, tuhle cílovou skupinu zákaznic MyKETO dobře zná. Její domovská značka GOLDIM se u nás totiž prosadila především jako výrobce kvalitních dětských kaší a výživ.

Náš tip:
Pokud vám GOLDIM pořád nic neříká, pak zapátrejte ve své paměti po názvech jako Kulíšek, Kozí kaše, Naše mléko či BABIO. Ano, hádáte správně, právě ty má GOLDIM na svědomí 🙂

Proč vlastně ketodieta? Základem je zdravé hubnutí

Pro začátek si připomeňme, že není naším cílem shodit všechna přebytečná kila za měsíc. 4-8 kilogramů každé čtyři týdny je více než zdravé a bezpečné tempo. Minimalizuje riziko jo-jo efektu (spolu s dalšími faktory), nezadělává na zažívací obtíže atd.

Nejdůležitějším pravidlem proteinové diety je (nepřekvapivě) zvýšené množství proteinu v naší každodenní stravě. V tradiční nízkokalorické dietě tvoří bílkoviny přibližně 12% energie (kcal), spotřebované během dne. Ovšem v proteinové dietě se tato hodnota velmi významně zvyšuje – a to až o 30%. A co to znamená?

Je to jednoduché. Dejme tomu, že chcete svůj denní příjem snížit na 1500 kcal – kolik bílkovin byste měli jíst? Stačí vědět, že 1 gram proteinu je 4 kcal! Vaše ideální rovnice pro hubnutí pak bude vpadat takto:

Tradiční nízkokalorická dieta – 12% s 1500 kcal = 180 kcal = 45 g bílkovin Proteinová hubnutí – 30% s 1500 kcal = 450 kcal = 112,5 g bílkovinJana, 46 let

Jak vidíte, množství bílkovin, potřebné pro vytvoření proteinové diety, je přímo 2,5krát vyšší.

Proč bychom vlastně v rámci MyKETO měli jíst více bílkovin?

Protein je živina, která urychluje metabolismus. Naše tělo při trávení bílkovin spotřebovává více energie než při trávení sacharidů nebo tuků. Bílkoviny urychlují metabolismus až o 25%!

Druhým důležitým argumentem je, že se protein používá k budování svalů. Svalové buňky spotřebovávají až třikrát více kalorií než tukové a to po celý svůj život! Proteinová dieta tak bývá pro mnoho lidí jen oním příslovečným prvním krůčkem. Nejdřív shodí přebytečný tuk a jakmile se začnou cítit lehčeji a zdravěji, vrhnou se třeba na silový trénink, který jim pomůže vybudovat svalovou hmotu. Ovšem proteinová dieta funguje i bez změny životních návyků – hubnout tedy budete i bez dřiny v posilovně.

Velkou výhodou stravy s vysokým obsahem bílkovin je také to, že vás jídlo velmi kvalitně a dlouhodobě zasytí. Nebude vám tedy dělat potíže si svůj stravovací režim udržet i po několik týdnů.

Když chcete své tělo dostat do ketózy

Ano, ketodieta byla pojmenována právě podle tohoto jedinečného biologického procesu. Je to doslova malý zázrak, který se v našem těle začne odehrávat, pokud se nám podaří téměř úplně vyřadit ze stravy sacharidy. Ty totiž slouží jako zásobárna tzv. rychlé energie, kterou naše tělo ke své činnosti potřebuje. A co se stane, když mu tyto snadno dostupné produkty odepřete? Ano, opět hádáte správně – sáhne do svých vlastních zásob alias uloženého tuku.

Ten se začne rozkládat na velmi dobře využitelné části – tzv. ketony, z nichž si tělo potřebnou energii vezme. A není pravdou, že jsou sacharidy pro naše tělo nezbytné. Ve skutečnosti je potřebuje každodenně jen jedna část našeho těla – mozek. Jen ony jsou natolik drobné, aby prošly jemnými membránami a nejmenšími cévami krevního řečiště. V běžné stravě s přídavkem zeleniny však toto potřebné množství hravě najdeme. A to i ve chvíli, kdy vyloučíme všechny „příliš sladké“ přírodní produkty ze zeleninové říše – třeba rajčata nebo mrkev.

Věděli jste, že:
Ketodieta byla původně vynalezena dr. Atkinsonem? Hledal totiž způsob, jak ulevit od nadváhy až obezity i pacientům se ztíženými možnostmi pohybu. A výsledkem byla právě ketóza a ketodieta. Stačí v těle nastartovat ty správné procesy a tuk se jednoduše odporoučí sám.

MyKETO – kdy uvidíte první výsledky?

Jakmile se jednou rozhodnete pro proteinovou stravu, nebudete litovat. Už po jednom týdnu tohoto stravování si všimnete počínajícího hubnutí. Strava bohatá na bílkoviny podporuje odbourávání tuků a současně brání poklesu svalové hmoty (při jiných typech diet se naše tělo začne doslova užírat zevnitř, ovšem ne vždy na těch správných místech – svaly bývají na řadě paradoxně jako první). Za měsíc tak můžete shodit třeba i 6-8 kilogramů a délku proteinové diety si nastavit přesně podle toho, o jak velké číslo chcete být na konči lehčí – doslova.

Strava se zvýšeným obsahem bílkovin je také dlouhodobě účinná a umožňuje vám ztratit až 20-30 kg za půl roku bez jakýchkoliv zásahu do vašeho každodenního režimu. Delší doba dodržování obvykle vhodná není. Navíc v případě MyKETO nebudete po celou dobu odkázání jen na instantní jídla, jakkoliv je jejich nabídka pestrá (k čemuž se ještě vrátím). Postupně budete do jídelníčku přidávat i tzv. povolené potraviny a nakonec plynule přejdete na běžné stravování, ovšem se zásadami zdravé výživy. Toto opatření zabrání obávanému jo-jo efektu a pomůže vám si získanou váhu dlouhodobě udržet.

MyKETO nabídne třeba i křupavé bramboráčky

Také máte už trochu plné zuby všech těch omelet, kaší, koktejlů a polévek? Což o to, když se to umí, chutnají i ty proteinové dobře, ale člověk by si dal (zejména v těch prvních, nejpřísnějších fázích diety) i něco pěkně křupavého. Něco, kde si zplna hrdla zažvýká (pokud jste někdy proteinovku drželi, pak víte, o čem mluvím.

A právě to se mi na MyKETO vážně líbí – máte chuť na bramboráčky nebo třeba masové ragú? Žádný problém. A přitom stále platí, že všechna jídla jsou hotová do pěti minut, takže si je snadno připravíte třeba i v práci.

A nenajdete tu žádné konzervanty, glutamát a další chuťovky, jež se obvykle dávají do levnějších keto programů, aby nedostatek kvalitních přísad nahradil alespoň jakýs takýs dojem chuti. Koktejly potom mají chemické ocásky a některé polévky se nedají ani pozřít. U MyKETO se vám tohle nestane. Nabídka jídle je vskutku pestrá.

 • proteinové koktejly v řadě příchutí
 • polévky
 • masové ragú
 • omelety
 • dezerty (třeba panna cotta nebo několik druhů pudinků)
 • bramboráčky
 • palačinky
 • sušené maso
 • apod.
Sami si nakombinujete stravu na celý den, která vám poskytne 100% náhradu všech nezbytných živin, včetně stopových prvků, vitamínů nebo aminokyselin. Na své si tak přijdou i lidé s nejrůznějšími alergiemi, pacienti v rekonvalescenci, vytížení manažeři nebo třeba maminky na mateřské.

Měli byste vědět:
Proteinová dieta není vhodná pro těhotné a kojící ženy. Během odbourávání tuků se do těla uvolňují i usazené škodliviny, které by mohly diety ublížit.

Bez éček a opravdu chutná – to je MyKETO

Ano, ochutnávala jsem. Na tomhle místě je třeba upozornit, že v prvních třech dnech, než se tělo do ketózy dostane, chutná mnohý koktejl i palačinka tak nějak mdle. Natolik jsme zvyklí na nejrůznější umělá dochucovadla a další nezdravé věci. Naopak po 14 dnech vám už leckterý koktejl přijde příliš sladký a polévka „moc houbová.“ Ale některé diety chutnají už na první ochutnání poměrně odporně, což ale rozhodně není případ MyKETO.

Říkala jsem si, že kdyby Ivetě pár sáčků s proteinovým koktejlem zbylo, klidně bych je zabavila jako náhradu za pracovní oběd, který prostě čas od času nestíhám. Bohužel nezbylo. MyKETO slavilo úspěch po všech stránkách.

Za šest týdnů 9 kilogramů dole. Slušné, že? A to Iveta minimálně dvakrát zhřešila a ketóza jí v následujících třech dnech musela nabíhat znovu, ono obědům u maminky se těžko odolává, zvláště, když je jeden z nich pořádá na oslavu čtyřicetiletého výročí svatby, že?

Pohyb navíc si zprvu Ivetka neplánovala. Sama měla strach, že na to prostě nebude mít energii, i když předtím čas od času chodila běhat nebo se stavila „na návštěvu“ za kamarádkami do posilovny. Teď si dává dvakrát do týdne stolní tenis ve sklepě firmy s kolegyněmi, které ji k podobné akci přemlouvaly už dlouho. A zůstala u toho i po skončení diety. A víkendy prý taky tráví „o něco aktivněji.“ Takže tolik k mýtu, že diety = hladovění a nedostatek energie. O MyKETO to tedy rozhodně neplatí.

POZOR - Náš tip:
Pokud se rozhodujete, kterou ketonovou dietu vyzkoušet. Rohodně doporučujeme sáhnout po diet KETOMIX, jejíž recenzi si můžete přečíst ZDE.

MyKETO – kolik to všechno stojí

Jak jsem zmínila už v úvodu, tuhle dietu jsem se rozhodla vyzkoušet kvůli její příznivé ceně. Tak si to pojďme trochu propočítat. Aktuálně stojí nejvýhodnější balíček na jeden měsíc (98×40 g) něco málo přes 6 000 Kč, tedy konkrétně 6037 Kč. Jen tolik, žádné poštovné ani balné zdarma neplatíte. Během tohoto hubnoucího programu lze shodit 3-7 kilogramů a tuto váhu si bez obtíží zachovat. Jde o plnohodnotné měsíční stravování, dokoupit si může v podstatě jen doporučenou zeleninu (zelenou nebo bílou, aby byl váš výběr snadnější). Nic navíc vás už tedy tohle měsíční stravování stát nebude.

ZJISTIT CENY PRODUKTŮ

Další měsíce pak vyjdou ještě levněji, protože budete zakoupené balíčky MyKETO kombinovat s běžnými potravinami a postupně instantní dietní jídla ze svého jídelníčku odbouráte úplně. Zapomeňte tedy na nutnost neustálého dokupování různých výživových doplňků, spalovačů tuku apod. S MyKETO jednoduše zhubnete, kolik potřebujete a o nic dalšího se nestaráte. Je to jednoduché.

Je proteinová strava vhodná pro všechny?

Že byste chtěli MyKETO také zkusit? Ale beze všeho. Podle nejrůznějších příruček je prý nejlepší přejít na proteinovou stravu po konzultaci s dietologem, který vám pomůže vybrat správné množství bílkovin přesně pro vaše potřeby.

Příliš mnoho bílkovin totiž přetěžuje ledviny a játra, což jsou dva orgány odpovědné za odstraňování vedlejších produktů, vznikající trávením a zpracováním bílkovin. Velmi vysoký obsah bílkovin v jídle podporuje také ztrátu vápníku z kostí a nadměrná konzumace masa pak zvyšuje i riziko vzniku rakoviny tlustého střeva. Tak aby bylo jasno, pro MyKETO tahle doporučení neplatí.

Společnost Goldim má na trhu už více než 25 let zkušeností a k sestavování jídelníčku MyKETO si přizvala ty nejlepší experty. Díky tomu jsou jejich produkty opravdu zdravé, chutné a účinné. Může si je dopřát prakticky kdokoli – jen lidé s onemocněním jater nebo ledvin by měli jakoukoli ketodietu konzultovat s lékařem. Pro jistotu.

MyKETO

MyKETO
8.3

MyKETO

8/10

  Plus

  • - Produkt prověřené české společnosti
  • - Fungující dieta
  • - Výhodné balíčky
  • - Doprava zdarma

  Mínus

  • - Nemusí vyhovovat každému

  Komentáře

  1. Niki 21 září, 2019
  2. Klara 15 října, 2019

  Napiš komentář