Třešně a zdraví

Třešně a zdraví

Třešně a zdraví

Třešně a zdraví- Čerešničky, čerešničky, čerešně, vy ste sa mi vysypaly na cestě. Také patříte mezi ty, kteří nedají dopustit na tyto rudě zabarvené kuličky, které nejenže krásně vypadají, ale také tak chutnají? Navíc, třešně jsou snad odjakživa pravým symbolem toho, že léto je tu. A víte například to, že třešně jsou i skvělou podporou pro naše zdraví? Proč je tedy tohle letní ovoce pro nás tak dobré?

Třešně. Červené až doruda zabarvené kuličky s lehce kyselou, avšak skvělou chutí. Plody rostoucí na sklonku června s červencem. Nejenže třešně patří mezi několik nejzdravějších potravin, jsou skvělé na léčbu dny. Jsou to také plody plné antioxidantů, draslíku a protirakovinných látek.


Co v těchto plodech najdeme?

V třešních můžeme najít kvercetin, což je látka působící silně proti rakovině. Tím pádem je vhodná i pro astmatiky a alergiky, jelikož obsahuje protizánětlivé látky. Těch v nich najdeme spousty a spousty.

Kyselina elagová  je taktéž protinádorová, ale obsahuje i antibakteriální látky, které vám můžou pomoci zvyšovat stupeň vašeho zdraví.

Třešně obsahují velkou spoustu vitaminů. Vitamin C, B, D, A, ale také vitamin E. Mezi minerální látky můžeme zařadit draslík, vápník, sodík, síru, fosfor, hořčík, mangan, sodík, měď, železo, zinek, ale také zdravá barviva. Což je důkaz toho, že i malá bobulka dělá velké věci.

třešně a zdraví

Třešně a zdraví

Třešně a zdraví? Skvěle působí na:

  • Záněty v těle
  • Trávení
  • Problémy s paradontózou
  • Detoxikují
  • Zlepšují artritidu
  • Při Dně snižují množství kyseliny močové v krvi
  • Díky vitaminům spomalují stárnutí pleti

I třešňová šťáva se hodí

Nejenže mají třešně jako celek svoji velkou sílu. Jsou totiž skvělou volbou i jako šťáva. Obsahuje totiž látku zvanou anthokiany, což je barvivo, které dodává třešním jejich charakteristickou rudou barvu. Tato látka úžasně bojuje nejen proti rakovině v tlustém střevě, je to navíc dobrý antioxidamt a zastavuje a potlačuje záněty v lidském organismu. S čímž samozřejmě souvisí kejich schopnost boje proti infarktu, mrtvici, ale také bolesti.

Úplně nejlépe na tom jsou ti, kteří se pyšní několika stromy s třešněmi. Potom jich mají velké množství, zdarma, a navíc si mohou všechen přebytek z většinou velké úrody zavařit. Další možností je zavaření. A i takto jsou třešně užitečné. Například do buchet nebo jen tak. Při kupovaných třešních musíte dát pozor na to, jaké třešně kupujete.


Třešně vám pomáhají při hubnutí

Třešně obsahují celých 80 procent vody, tudíž po nich na sto procemt nepřiberete. Látky z třešní pomáhají v boji s tukem, takže je při dietě klidně zařaďte.

Proto vám doporučuji zařadit třešně do svého jídelníčku.

 

Zatím žádné komentáře

Napiš komentář