Detoxikace a očista organismu

Detoxikace a očista organismu

muesli-486832__340Detoxikace a očista organismu – Uspěchaná doba plná práce a málo času na pořádnou a vyváženou stravu. Stres, fastfoody, okolní vlivy- tohle všechno se podepisuje na stavu našeho organismu. Čím je zanešenější, tím více jsme náchylní k různým nemocem a nepříjemnostem. A proto vám přináším informace o tom, proč je detoxikace organismu to pravé pro vás.

 

Co je to vlastně detoxikace?

Hned zezačátku bychom si měli říct, že detoxikace není jen nějaký rádoby módní trend herců z Ameriky. Naopak je to rituál, který se provádí již pomnoho let. V každém případě rozlišujeme dva základní tipy detoxikace těla a organismu. Které to tedy jsou?

 

Přirozená detoxikace organismu

Přirozená detoxikace je už z názvu téměř jasná. V těle probíhá přirozeně sama, a to neustále dvacet čtyři hodin denně. Při přirozené detoxikaci škodliviny vychází z těla formou vylučování. Mezi ně patří různé odpadní nebo nadbytečné látky, jejichž existence nám a hlavně našemu tělu dost přitěžuje. Na přirozenou detoxikaci se specializují hlavně játra, ledviny a samozřejmě i střeva. Takto se nám čistí například krev, písek a ledvinové kameny. Nebo například nevhodné látky odcházející z těla při vylučování.

 

Řízená detoxikace organismu

Druhou částí detoxikace je ulehčení našemu organismu pomocí našich vlastních sil. V dřívějších dobách to ani tak moc potřeba nebylo, ale to byla strava výhradně přírodní. A k té se už určitě lidstvo vrátit nedokáže. A jelikož každý je zodpovědný sám za sebe a za to, jak dlouho chceme žít, nezbývá nám nic jiného, než se starat o to, jak svému tělu ulehčit život i se všemi škodlivými okolními vlivy. Proto není na škodu, jednou za čas, menší detoxikační odlehčená dieta.

Detoxikace

Co všechno našemu organismu škodí?

Našim tělům v dnešní době škodí téměř všechno, avšak mezi top ukázky patří:

  • Průmyslová výroba potravin- protože doby, kdy si každý vše pěstoval sám jsou již dávno pryč. A například kupované ovoce? Je lepší jak nic, ale na domácí prostě nemá.
  • Fast foody- tohle je kapitola sama pro sebe. Hamburgery, pizza, hranolky. Na druhou stranu i různé nezdravě vařící restaurace. Ano- ta jídla chutnají dobře, navíc vás jednou za čas nezabijí, ale taky vám moc nepomohou.
  • Éčka, sladidla, konzervanty- není třeba říkat, že jsou k nalezení všude. A že nám také tropí neplechu s celým organismem.
  • Stres- v dnešní době taková samozřejmost, kterou zažívá každý z nás. Stresu je nejlepší předcházet nebo se o to alespoň snažit. Stres může být spouštěčem mnoha nemocí (například astmatu nebo alergií. A kopřivka také není příjemná).

Vzhledem k přebytku zbytečných věcí a nedostatku pro život důležitých věcí se často stává, že organismus sami nevyčistíme. V tomto případě doporučuji nějaké podpůrné řešení, takovou malou berličku, která váš plán s pročištěním dotáhne k nejvyšší spokojenosti a dokonalosti. Jedním z těchto podpůrných řešení je například detoxikační nápoj.

tomato-435867__340

Seznamte se! Detoxikační nápoje..

Při každé detoxikace dodržujeme nějakou dietu, o tom si více řekneme za chvíli. Dalším důležitým bodem je pohybová aktivita, která zlepší krevní oběh a jako neméně důležité- pitný režim. Každý by měl pít cca 1,5-3 litry vody. Tohle je individuální množství. Záleží na vašem pohlaví, váze, počasí nebo na tom, jak moc jste fyzicky aktivní. A právě k obyčejným tekutinám je fajn čas od času přihodit i nějaký detoxikační nápoj, který obsahuje zdraví prospěšné látky, které nám pomohou škodlivy z těla dostat pryč.

Detoxikaci v pravém slova smyslu byste neměli držet nonstop. Zdravý životní styl klidně ano. K sehnání jsou návody na týdenní, půlměsíční, ale i měsíční detoxikační programy a kúry, ale měsíc je dle mého názoru už moc. Mně osobně vyhovuje tato kúra, anebo chcete-li detoxikační nápoj. A proto vám o něm řeknu pár informací, kdyby ste náhodou měli zájem i vy.

 

Co v nápoji najdeme?

Od narození se držím hesla: U čeho neznám složení, to (buďme slušní) nejím. A proto mám řádně zjištěné, co tento nápoj obsahuje. Najdete v něm přátelské bakterie, vlákninu, bylinky, jíl– prostě vše, co je nějakou svojí formou zdraví prospěšné.

Detoxikace je navíc na dva týdny, a narozdíl od jiných nápojů, co znám z lékárny, chutná dobře.

Tento čistící proces je vhodný opravdu pro všechny. Ať pro lidi, kteří chtějí hubnout, posílit imunitu nebo si dali novoroční předsevzetí. Detox je na místě vždy, když s tělem není něco v pořádku.

fruit-192753__340

A nyní již pár lehkých detoxikačních pravidel, která se týkají stravování.

Nebudu vás zahlcovat recepty, těch najdete na internetu spousty. Ale měli byste myslet na tyto pravidla. Při detoxu se vyhněte:

Alkoholu, fastfoodům, smaženým a tučným jídlům, kouření, jídlům těžkým na žaludek.

Naopak jezte spousty zeleniny, ovoce a lehkých jídel, která zvládnete lehce trávit. Nezapomeňte ani na pravidelnou dávku vlákniny.

 

A nyní vám přeji, aby se vám vaše detoxikace vyvedla tak skvěle, jak si plánujete. Pokud dodržíte všechna pravidla, tak zhubnete, budete mít lepší trávení, naberete více energie a celkově se budete cítit o dost lépe.

 

 

 

Zatím žádné komentáře

Napiš komentář

Blendea - top přípravek na detoxikaci se slevou - slevový kód: SLEVA10CHCI SLEVU