Úsporná sprchová hlavice a baterie aneb maličkosti, které vám v domácnosti ušetří spoustu peněz za vodu

Úsporná sprchová hlavice aneb maličkosti, které vám v domácnosti ušetří spoustu peněz za vodu Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody spotřebuje každý jeden člen vaší domácnosti? Podle průměru v ČR jde přibližně o hodnotu 120-150 litrů na sobu. A plně napuštěná vana vám může připočítat dalších 200 navrch. Zdá se vám to hodně? Nedivíme se. A přitom stačí málo a můžete každý den ušetřit při běžných činnostech až 50 litrů vody. Ukážeme vám, jak na to.

Znáte tyhle staré dobré známé?

Nejdřív začneme krátkým přehledem možností, které najdete v každém druhém 4lánku na toto téma. Nicméně neuškodí si je připomenout. Zamyslete se, jestli doma používáte:

 • perlátor
 • úsporně řešené splachování WC
Jde o drobnosti, ale přesto velmi významné. Perlátor vhání do tekoucí vody vzduch a snižuje tak její objem (což oceníte při mytí rukou nebo třeba čištění zubů) a úsporné splachování WC vám umožní vybrat si aktuálně používané množství vody. A jaký je další level vaší úspěšné cesty za snížením spotřeby v domácnosti? Přece úsporná sprchová hlavice.

Úsporná sprchová hlavice a baterie– jak vlastně funguje?

Princip této šikovné vychytávky je velice prostý. Díky sofistikovanému řešení jednoduše protékající proud vody v pravidelných a velmi rychlých intervalech vypíná a zase zapíná. Na komfortu při sprchování to nepoznáte, ale na vyúčtování zcela jistě.

Úsporná sprchová hlavice snižuje průtok vody použité při sprchování až o 40%. přesně tolik peněz utracených za vodu vám také díky tomu přibude do rodinné peněženky. Žijete-li single, nejspíš rozdíl příliš nepoznáte, ale využívá-li sprchu každý den celá rodina, může jít už o stokoruny měsíčně.

Zvolit můžete také provedení, které za pomoci mikrootvorů nasává vzduch z okolního prostředí a vodu jím doslova ředí. Průtok vody dokáže snížit i o více než 60%, a navíc ji obohatí o velké množství kyslíku

Měli byste vědět:
Kyslík vmasírovaný do pleti proudem teplé vody má na její vzhled velmi pozitivní účinek. Proč utrácet za drahou oxygen kosmetiku, když si můžete podobný komfort dopřát doma během obyčejného sprchování?

Kvalitní úsporná sprchová hlavice se dá zakoupit už okolo 600 korun za kus. Náklady na pořízení se vám tedy vrátí často už během pouhého čtvrt roku. A životnost se počítá na léta. Ani notoričtí šetřílkové tedy nemohou proti jejímu nákupu nic namítat.

 

Častá chyba v koupelně. Děláte ji také?

Pojďme si nyní od vodních radovánek na chvilku odpočinout a přesuňme se do oblasti maličko příbuzné. Šetření čehokoliv totiž není v historii lidstva žádnou novinkou. Při dietách se například snažíme uspořit nějaké ty kalorie při výběru kvalitního a zdravého jídla. Často však zjistíme, že jsme oněch light müsli tyčinek nebo nízkotučných jogurtů snědli více,než těch obyčejných a ve výsledku nezhubli vlastně nic.

A proč o tom mluvíme? Protože při nákupu úsporné sprchové hlavice často platí stejná úměra. „Používám přece méně vody, tak proč se pod ní nezdržet o pár minut déle?“ Často jde o rozhodnutí podvědomé, takže není divu, že jsou internetové diskuze často plné nesouhlasných ba přímo negativních komentářů.

Doporučujeme proto nákup této pomůcky spojit i celkovým zamyšlením nad spotřebou vaší domácnosti. Naštěstí není v dnešní době problém podpořit celý proces navíc skutečnými fakty.

Úsporná sprchová hlavice

Jaká je vaše spotřeba vody při sprchování?

Víte to nebo alespoň matně tušíte? Pokud ne, vůbec nic se neděje. Pokud jen neradi plýtváte vodou, pořiďte si šikovného pomocníčka, který vše potřebné spočítá za vás. Stačí ho nasadit na sprchu a orientovat se hodnotami na přiloženém displeji. Dokáže změřit i teplotu vody (ta teplá bývá o mnoho dražší než studená, používáte-li dálkové teplo) a potěšit vás i názornými grafický obrázky, které ocení hlavně děti. Mezi špičky v tomto oboru patří značka Amphiro, ale k mání jsou i další.

 

Inspirujte se: termostatická úsporná sprchová hlavice a baterie

Ale existuje ještě vyšší level technologické úspory vody. Termostatická úsporná sprchová hlavice nabízí stejné výhody, jako ta běžná, ale navíc má pro vás ještě několik zajímavých bonusů.

Tím prvním je rozhodně konstantní udržování teploty vody za všech okolností. Zvláště obyvatelé panelových bytů mají potíže s konstantní teplotou při sprchování. Stačí totiž obyčejné spláchnutí WC nebo puštění vody v kuchyňském dřezu a komfort při večerní očitě je ten tam.

Termostatická úsporná sprchová hlavice dokáže těmto potížím účinně předcházet. Díky zabudovaným čidlům pružně reaguje na změny ve vodovodní síti a sama okamžitě reguluje přítok teplé a studené vody, takže vy sami vůbec nic nepoznáte.

Druhou oblíbenou funkci ocení zejména rodiče malých děti. Ochrana proti opaření okamžitě uzavře přívod teplé vody v případě, že dojde k výpadku vody studené nebo k omezení proudu pod nastavenou normu.

Měli byste vědět:
V zásadě jde spíše o termostatické úsporné sprchové baterie, mnoho prodejců však používá i výše uvedený název, takže se ho přidržíme i my.

Termostatická úsporná sprchová hlavice a baterie – testovali jsme za vás

Zabrousíte-li na srovnávací portál heuréka, s překvapením zjistíte, že termostatické úsporné sprchové hlavice a baterie nejsou na našem trhu už žádnou novinkou. Vybrali jsme proto mezi všemi nabízenými produkty několik favoritů a přinášíme vám jejich přehledné srovnání. Věříme, že si mezi nimi vyberete ideální model pro svou koupelnu i vy!

 

Úsporná sprchová hlavice – favorité recenzí

Model Průtok Vzhled Další funkce Pořizovací cena
Aguaflux Pro Air 8 litrů za minutu chromový
 • vhodná pro oblasti se silným i nízkým tlakem vody
cca 549 Kč
Pulse Eco Shower 6 litrů za minutu minimalistický
 • 4 různé tvary vody
 • brání vzniku vodního kamene a tvorbě bakterií
cca 949 Kč

Minirecenze produktů

1) Úsporná sprchová hlavice Aguaflux Pro Air

Tato členka rozsáhlé rodiny Aguaflux se od své předchůdkyně Eco Air liší především atraktivnějším designem. Dokáže ušetřit přibližně 55% energie běžně vynaložené na teplou vodu a její ohřev. Zaujme i svým jedinečným chromovým vzhledem a jednoduchou instalací.

 

 

 

Výhody

 • nízká cena
 • jednoduchá instalace
 • atraktivní chromový vzhled

Nevýhody

 • pouze jeden tvar proudu vody

 

2) Úsporná sprchová hlavice Pulse Eco Shower

Potřebujete-li maximalizovat svou úsporu, bude se vám tato kráska s průtokem pouhých 6 litrů za minutu hodit. Pro ještě větší komfort při sprchování nabízí volbu ze čtyř různých tvarů vody. Navíc místo aby do vody vzduchu jednoduše přimíchávala, vtlačuje ho do vodního sloupce sérií krátkých pulzů. I při minimálním množství vody vám tak dopřeje vysoký tlak, a tím i příjemný pobyt pod sprchou. Minimalistický design zapadne do každé koupelny a její instalace je opravdu snadná.

 

 

Výhody

 • možnost volby ze 4 tvarů vody
 • jednoduchá instalace
 • minimalistický vzhled

Nevýhody

 • vyšší cena

 

Termostatická úsporná baterie – TOP 3 modely pro vaše bydlení

Model Hodnocení Vzhled Další funkce Pořizovací cena
Aqualight 2560/1,0 87 % elegantní chrom
 • nemá
od 1 599 Kč
Grohe Grohtherm 1000 34143003 91 % minimalistické
 • SafeStop
 • EcoButton
od 3 250 Kč
Kimura KU392 97 %

TOP Produkt

elegantní chrom
 • STOP pojistka proti opaření
 • spojení dvou funkcí do jednoho ovládání + TOP design
od 5 800 Kč

Minirecenze produktů

1) Termostatická úsporná sprchová baterie Aqualight 2560/1,0

Jde o velmi levného zástupce tohoto typu koupelnových doplňků. Za příznivou cenu nabízí velmi dobré vlastnosti. Musíte se však spokojit s poměrně jednoduchým vzhledem, a vzdát se rovněž nejrůznějších doprovodných funkcí, jež mají v zásobě dražší modely. Ze všech testovaných typů však nabízí nejjednodušší ovládání, s nímž si snadno poradí menší děti.

 

Výhody

 • velmi jednoduché ovládání
 • minimalistický vzhled
 • nízká cena

Nevýhody

 • nelze dokoupit příslušenství, např. podomítkovou baterii

 

2) Termostatická úsporná sprchová baterie Grohe Grohtherm 1000 34143003

Velmi dobrý zástupce střední třídy úsporných termostatických sprchových baterií. Nabízí navíc hned dvě funkce. SafeStop se stará o větší bezpečnost při sprchování a EcoButton uspoří vaše náklady na vodu až o 50%. Potěší i integrované zpětné klapky a atraktivní chromovaný povrch, byť v minimalistickém provedení.

 

 

Výhody

 • elegantní vzhled
 • funkce navíc
 • jednoduché ovládání

Nevýhody

 • vyšší cena

 

3) Termostatická úsporná sprchová baterie Kimura KU392

A na závěr jsme si nechali jeden TOP produkt z kategorie termostatických úsporných sprchových baterie Model Kimura KU392 zaujme především rozšířenou možností regulace teplé vody (přednastavených 38°C lze snadno změnit stiskem tlačítka) a jednoručním ovládáním regulujícím průtok vody u ruční nebo hlavové sprchy. Jako jediný testovaný model navíc nabízí i praktické podomítkové provedení.

Výhody

 • jednoduché ovládání
 • pokročilá regulace teplé vody
 • atraktivní vzhled

 

Nevýhody

 • poměrně vysoká cena

 

Ať už máte doma vysloužilou úspornou sprchovou hlavici či baterii nebo se po tomto kousku užitečného příslušenství na našem trhu teprve poohlížíte, věříme, že jsme vám v našem článku nabídli spoustu skvělé inspirace. Napište nám do diskuze, která sprchová hlavice s úsporou vody a termostatická baterie se vám zalíbila nejvíce! Budeme se těšit.

Zatím žádné komentáře

Napiš komentář