Léčba celulitidy – odstranění celulitidy laserem

Léčba celulitidy – Odstranění celulitidy laserem je bezbolestná a velmi oblíbená neinvazivní metoda z portfolia estetické medicíny, která slibuje odstranění nevzhledné „pomerančové kůže“ už po několika málo sezeních. Jaké jsou její výhody, co od takového ošetření čekat a kolik nakonec zaplatíte? Na to všechno vám odpovíme v našem článku.

Celulitidě jsme se na našem magazínu už trochu věnovali. Od babských rad a krémů se však teď přesuneme trochu dál. Pokud nemůžete ze zdravotních důvodů trávit každé ráno či večer cvičením nebo si mezi kosmetickými přípravky ne a ne vybrat ten nejvhodnější na vaši citlivou pokožku, bude pro vás rychlé ošetření celulitidy laserem možná tím pravým.

 

Léčba celulitidy laserem

Je dobré pamatovat na to, že laser nebyl původně vynalezen na potíže z celulitidou. Slouží spíše pro omlazení pokožky jako takové na všech částech těla, takže jeho účinnost je třeba v případě celulitidy podpořit ještě dalšími procedurami – nejčastěji kompresní masáží ošetřovaných míst. To dobu procedury mírně prodlužuje, obvykle se však i z přípravou vejde do 45 minut.

Na druhou stranu jde o poměrně univerzální postup, vhodný téměř pro všechny ženy. Vstupní prohlídka ještě před samotným zákrokem vyloučí pouze:

 • ženy těhotné
 • kojící matky
 • pacienty, kteří trpí zánětlivým onemocněním dolních končetin
 • osoby s popálením kůže (i od slunce)
 • nemocné trpící rakovinou kůže
 • nositele některým kožních či autoimunitních nemocnění (ekzém, lupénka apod).
Z uvedených pravidel však existují výjimky, které je vhodné zkonzultovat právě s ošetřujícím lékařem.

Léčba celulitidy – odstranění celulitidy laserem aneb jak to celé funguje

Pokud jste už někdy byli a ultrazvuku, bude toto ošetření velmi podobné. Laser generuje teplo, které prostupuje pokožkou až do hlubších vrstev, kde díky své speciálně nastavené frekvenci zkapalňuje tuk v podkoží, takže může dojít k jeho přirozenému odplavení z těla. Tomu napomáhá i tlak vyvíjený přístrojem na ošetřovanou část a LED záření, které dočasně zvýší prostupnost membrán tukových buněk (není přítomno u nejlevnějších typů přístrojů).

Vaše pocity se budou nejvíce podobat příjemné masážipocítíte teplo a mírný tlak, ale nic více. Zákrok je možné provést na všech typech pokožky, včetně té opálené. Nemusíte tedy čekat do poloviny zimy, až vaše bronzové suvenýry z dovolené u moře zcela vymizí.

Více o původu celulitidy a jejích druzích se dozvíte v tomto článku.

Na zákrok se není třeba nijak zvlášť připravovat, podmínkou je pouze maximálně čistá pokožka. Je doporučena intenzivní sprcha bez použití olejů, krémů nebo ošetřujících mastí. V kosmetickém salónu nebo na klinice se svléknete do spodního prádla, poté vás uloží na pohodlné lehátko a můžete si začít užívat. V závislosti na tom, kde všude celulitidu máte vás může ošetřující personál požádat o změnu polohy, ale to je vše.

Podle druhu přístroje bývá plocha ošetřená při jednom impulsu zhruba velikosti pěsti až obloženého chlebíčku. Na jedné noze tedy očekávejte 6-8 přiložení.

Ihned po zákroku se můžete vrátit k běžným činnostem nebo do práce. Není nutný žádný čas pro odpočinek ani rekonvalescence. Kůže není nijak poškozena ani narušena.

Náš tip:
Někteří odborníci doporučují ošetřovat pokožku po použití laseru hydratačními emulzemi s označením sensitive. Ve sprše se pak přiklánějí k dětským sprchovým gelům, mýdlům a olejíčkům.

Doba trvání, efekt a cena

Jedno ošetření celulitidy laserem však rozhodně nestačí. Návštěvu je třeba alespoň 6-10x opakovat. Tyto trvaly jsou závislé jak na stupni rozvoj vaší celulitidy, tak na výkonnosti kvalitě použitého laseru. Vyhledávat ta nejlevnější ošetření se tedy nevyplatí – při četnějších návštěvách můžete z peněženky vydat podstatně více, než jste původně očekávali.

Měli byste vědět:
Pokud trpíte třetím nebo už dokonce čtvrtým stupněm celulitidy, nečekejte 100% výsledky hned po prvním cyklu. Odborné studie potvrzují zlepšení celulitidy po ošetření laserem o 1-2 stupně, což v případě těžších stavů opravdu není dostačující.

Jak vybírat tu správnou léčbu

Důležité jsou však i další faktory. Při výběru vhodného salónu či estetické kliniky si vždy pohlídejte tyto nezbytnosti.

 • cena vstupní prohlídky
 • cena kontrolních prohlídek
 • slevy při zakoupení více procedur najednou (balíček proti celulitidě apod.)
První 6-10 návštěv by mělo probíhat v krátkých intervalech 1-2x týdně. Nečekejte však, že tím bude vše u konce. Aby se vám celulitida nevrátila, budete se muset na ošetření vracet a to jedou za měsíc či za dva, podle doporučení ošetřujícího specialisty.

Jaké jsou možné nežádoucí účinky

Léčba celulitidy laserem však nemá žádné vedlejší účinky. Objevují se pouze dílčí nepříjemné pocity, jako například:

 • pocity pnutí
 • zvýšená citlivost v místě ošetření
 • mírný otok (velmi ojedinělé
Vše však do 4-5 dní zcela vymizí. Navíc většina pacientek zmiňuje utlumení těchto nežádoucích jevů v případě, že podstupovaly ošetření celulitidy laserem v častějších intervalech.

Kolik mě to celé bude stát?

Vše je poměrně individuální. Ty nejlevnější zákroky začínají u na 800 – 1200 Kč u jednoho ošetření bez započtení úvodních konzultací a dalších doprovodných jevů. Opravdu kvalitní a výkonné lasery však začínají píše na 1500 až 2 000 Kč. To celé vynásobte počtem opakování, které vám kompetentní specialista doporučil a získáte přibližnou cenu celé terapie.

Kdy začnu pozorovat změny a jak dlouho výsledky vydrží

V průměru je větší elasticita, hladkost a vypnutí pokožky pozorovatelné pouhým okem už po čtvrtém ošetření. Nicméně pokud se rozhodnete léčbu přerušit je pravděpodobné, že po 2-3 měsících získaný efekt začne mizet. Jde však o velmi individuální proces, který lze zpomalit vhodnou životosprávou.

Léčba celulitidy – odstranění celulitidy laserem je vhodným krokem pro každého, kdo potřebuje rychle pomoci s pomerančovou kůží a stehnech a hýždích. Bez správného postupu je však neúčinné a je třeba počítat i s občasným preventivním zákrokem pro udržení současného stavu. Jde navíc o poměrně vysokou finanční zátěž, výsledky však stojí za to. Pokud však nemáte peněz nabyt, doporučujeme spíše použití vhodných krémů proti celulitidě v kombinaci s vhodným cvičením a stravou.

Odstranění celulitidy jaká je cena?

Průměrná cena odstranění celulitidy je 30 000 kč.Náklady se mohou lišit v závislosti na závažnosti vašeho stavu a použité metodě léčby.Odstranění celulitidy obvykle není hrazeno pojišťovnou.

Jaké jsou různé typy odstranění celulitidy?

Existují tři hlavní typy odstranění celulitidy: laserová terapie, radiofrekvenční terapie a subcize. laserová terapie využívá vysokoenergetické světlo k rozbití tuhých pásů, které způsobují celulitidu. Radiofrekvenční terapie využívá teplo k rozbití tukových buněk a stimulaci tvorby kolagenu. Subcize spočívá v rozřezání pruhů, které způsobují celulitidu.

Napiš komentář