Jak na detoxikaci přírodní cestou?

Ačkoliv se v současné době bojuje za zkvalitnění lidského života a máme podmínky, o kterých se lidem ani nesnilo, zároveň je náš organismus vystavován mnohem častěji stresovým faktorům. Za ty nepovažujeme pouze situace, které působí na naši psychiku, ale i chemické, fyzické a mechanické škodliviny, které nazýváme toxiny. Pokud cítíte, že s vaším tělem není něco v pořádku, na vině mohou být právě ony. Představte si své tělo jako neuvěřitelně výkonný počítač, který je neustále zahlcován velkým množstvím zpráv a virů. A ačkoliv v něm neustále probíhají očistné procesy, někdy je jim třeba pomoct. A stejné je to i s naším organismem. Od toho je tady detoxikace.

Detoxikace: Snadno, rychle a přírodně

Jako detoxikaci označujeme proces, který v našem těle probíhá automaticky a neustále, jehož cílem je odstraňování toxických a odpadních látek z těla. Každý organismus má schopnost do určité míry tyto škodlivé látky likvidovat, pokud ale jejich množství v těle překročí určitou hranici, nedokážeme si s nimi poradit. V té chvíli se začnou projevovat první příznaky toxicity. Může se jednat o únavu, bolesti hlavy, svalů či kloubů, vnitřní neklid, podráždění, bolesti žaludku a pálení žáhy. Z vnějších příznaků se můžete zaměřit na změny pokožky, jako je například akné, ekzém nebo vyrážka, dále pak častější vypadávání vlasů, větší lámavost a třepivost nehtů. Nejhorší je, že za nadměrnou toxicitu našeho organismu si často můžeme my sami. Nevhodný životní styl, špatná strava, málo pohybu, alkohol, kouření, smog, stresové a zátěžové situace, nedostatek spánku a odpočinku. Všechny tyto faktory se na našem těle nepříznivě odrážejí. Než však poběžíte k doktorovi, začnete jíst hromady prášků a užívat chemické doplňky, můžete svému tělu pomoct i přirozenou detoxikací. Ta spočívá v úpravě stravy a vyřazení některých potravin. Nejjednodušším řešením je vyřazení nebo alespoň omezení tučných, příliš sladkých nebo smažených jídel, konzervovaných potravin a polotovarů. Nesmíme zapomínat na to, že každá potravina, kterou sníme, vyvolává v našem těle nějakou reakci či změnu. Proto bychom měli dbát na to, čím se živíme. Obzvláště v dnešní době, kdy v našem prostředí téměř neexistuje nedostatek potravin. Ke své stravě ale můžete zařadit i potraviny, které vám s očistou pomohou.

Jak zbavit tělo toxinů?

  • Vláknina: Tato složka je nejvíce obsažena v otrubách, čerstvé zelenině a ovoci, luštěninách, zrnech a v ořeších. Všechny tyto produkty napomáhají snižování hladiny cukru a cholesterolu v krvi, navíc jsou dobré pro optimalizaci mikroflóry v těle
  • Citron: Toto ovoce pomáhá zpomalit stárnutí kůže, ničí bakterie a hnilobné procesy a funguje výborně na detoxikaci organismu. Stačí, když si šťávu z něj přidáte každé ráno nebo i v průběhu dne do sklenice vody. Využívat můžete i citronovou kůru, ta by však měla být v bio kvalitě, abyste do svého organismu vlivem postřiků nedostali ještě více toxických a nežádoucích látek.
  • Ovoce i zelenina: Detoxikační účinky má kromě citronu i špenát, řepa, banán, dýně nebo sušené meruňky a švestky.

Dejte svému tělu čas

Rozhodně byste neměli čekat, že se výsledky dostaví během několika hodin či dnů. Ačkoliv i za takto krátký časový úsek můžeme pozorovat první pozitivní změny v našem těle i na zevnějšku. Přesto bychom neměli na očistu těla zapomínat a věnovat se jí průběžně po celý svůj život. Některé kroky, například pití vody s citronem, můžete zařadit do své běžné denní rutiny. Pokud se chcete detoxikaci věnovat hlouběji a změnit své stravovací i životní návyky, připravte se, že to bude běh na dlouhou trať a možná vás vyjde i na nemalé peníze. V takovém případě jsou tady nebankovní půjčky. Půjčka bez doložení příjmů je jednoduchá na zřízení a zajistí vám potřebný finanční obnos ve chvíli, kdy jej potřebujete. Navíc jsou krátkodobé půjčky vhodné i pro seniory, studenty a matky na mateřské dovolené.

 

Přírodní detoxikace organismu návod

Existuje mnoho způsobů detoxikace organismu, ale některé metody jsou účinnější než jiné. Zde je přírodní způsob detoxikace organismu, který lze provádět doma:

1. Začněte tím, že budete pít hodně tekutin. Voda je pro vyplavování toxinů z těla nezbytná, proto dbejte na to, abyste vypili osm sklenic denně. Můžete také vyzkoušet detoxikační čaje nebo šťávy.

2. Jezte hodně ovoce a zeleniny. Ty jsou bohaté na vitamíny a antioxidanty, které pomáhají posilovat imunitní systém a bojovat proti toxinům.

3. Pravidelně cvičte. To pomáhá vypotit toxiny z těla a také podporuje dobrý krevní oběh.

4. Vyhýbejte se zpracovaným a sladké potraviny. Ty mohou ve skutečnosti přispívat k hromadění toxinů v těle.

5. Pijte detoxikační byliny, jako je ostropestřec mariánský, kořen pampelišky a kurkuma. Ty mohou pomoci očistit játra a další orgány od toxinů.

6. V neposlední řadě si dopřejte dostatek odpočinku. To umožní tělu léčit a opravovat se.

podle těchto jednoduchých tipů můžete své tělo přirozeně a účinně detoxikovat.

 

Jarní detox recepty

Začněte sezónu správně s těmito očistnými recepty, které jsou nenáročné na trávicí systém. Tyto lehké, ale chutné recepty vám pomohou cítit se co nejlépe – od polévek a salátů až po hlavní jídla a svačiny.

Polévka: Jarní detoxikační polévka

Složení: 1:

složení: 1 lžíce olivového oleje

1 pórek, pouze bílá a světle zelená část, nakrájený na kousky

1 řapíkatý celer, nasekaný

1 velká mrkev, oloupaná a nakrájená na kousky

3 stroužky česneku, mleté

6 šálků kuřecího nebo zeleninového vývaru

1 brokolice nakrájená na růžičky

1 svazek chřestu, oříznutý a nakrájený na centimetrové kousky

1 hlávka kapusty, tvrdé stonky odstraněny, listy nasekány

2 zucchini, nakrájené na kousky

Pokyny:

1. V hrnci nebo v holandské troubě rozehřejte olej na středním plameni. Přidejte pórek, celer, mrkev, česnek a špetku soli. Za občasného míchání vařte, dokud zelenina nezměkne.

2. Přidejte vývar a přiveďte k varu. Přidejte brokolici, chřest, kapustu a cuketu. Vařte pět minut nebo dokud zelenina nezměkne.

3. Naberte polévku do misek a vychutnejte si ji.

 

Jarní detoxikační salát

Složení: 1:

1 hlávka římského salátu, nakrájená na kousky

1 svazek rukoly, nakrájený na kousky

1/2 šálku vyloupaného hrášku

Napiš komentář