Jak na detoxikaci přírodní cestou?

Ačkoliv se v současné době bojuje za zkvalitnění lidského života a máme podmínky, o kterých se lidem ani nesnilo, zároveň je náš organismus vystavován mnohem častěji stresovým faktorům. Za ty nepovažujeme pouze situace, které působí na naši psychiku, ale i chemické, fyzické a mechanické škodliviny, které nazýváme toxiny. Pokud cítíte, že s vaším tělem není něco v pořádku, na vině mohou být právě ony. Představte si své tělo jako neuvěřitelně výkonný počítač, který je neustále zahlcován velkým množstvím zpráv a virů. A ačkoliv v něm neustále probíhají očistné procesy, někdy je jim třeba pomoct. A stejné je to i s naším organismem. Od toho je tady detoxikace.

Detoxikace: Snadno, rychle a přírodně

Jako detoxikaci označujeme proces, který v našem těle probíhá automaticky a neustále, jehož cílem je odstraňování toxických a odpadních látek z těla. Každý organismus má schopnost do určité míry tyto škodlivé látky likvidovat, pokud ale jejich množství v těle překročí určitou hranici, nedokážeme si s nimi poradit. V té chvíli se začnou projevovat první příznaky toxicity. Může se jednat o únavu, bolesti hlavy, svalů či kloubů, vnitřní neklid, podráždění, bolesti žaludku a pálení žáhy. Z vnějších příznaků se můžete zaměřit na změny pokožky, jako je například akné, ekzém nebo vyrážka, dále pak častější vypadávání vlasů, větší lámavost a třepivost nehtů. Nejhorší je, že za nadměrnou toxicitu našeho organismu si často můžeme my sami. Nevhodný životní styl, špatná strava, málo pohybu, alkohol, kouření, smog, stresové a zátěžové situace, nedostatek spánku a odpočinku. Všechny tyto faktory se na našem těle nepříznivě odrážejí. Než však poběžíte k doktorovi, začnete jíst hromady prášků a užívat chemické doplňky, můžete svému tělu pomoct i přirozenou detoxikací. Ta spočívá v úpravě stravy a vyřazení některých potravin. Nejjednodušším řešením je vyřazení nebo alespoň omezení tučných, příliš sladkých nebo smažených jídel, konzervovaných potravin a polotovarů. Nesmíme zapomínat na to, že každá potravina, kterou sníme, vyvolává v našem těle nějakou reakci či změnu. Proto bychom měli dbát na to, čím se živíme. Obzvláště v dnešní době, kdy v našem prostředí téměř neexistuje nedostatek potravin. Ke své stravě ale můžete zařadit i potraviny, které vám s očistou pomohou.

Jak zbavit tělo toxinů?

  • Vláknina: Tato složka je nejvíce obsažena v otrubách, čerstvé zelenině a ovoci, luštěninách, zrnech a v ořeších. Všechny tyto produkty napomáhají snižování hladiny cukru a cholesterolu v krvi, navíc jsou dobré pro optimalizaci mikroflóry v těle
  • Citron: Toto ovoce pomáhá zpomalit stárnutí kůže, ničí bakterie a hnilobné procesy a funguje výborně na detoxikaci organismu. Stačí, když si šťávu z něj přidáte každé ráno nebo i v průběhu dne do sklenice vody. Využívat můžete i citronovou kůru, ta by však měla být v bio kvalitě, abyste do svého organismu vlivem postřiků nedostali ještě více toxických a nežádoucích látek.
  • Ovoce i zelenina: Detoxikační účinky má kromě citronu i špenát, řepa, banán, dýně nebo sušené meruňky a švestky.

Dejte svému tělu čas

Rozhodně byste neměli čekat, že se výsledky dostaví během několika hodin či dnů. Ačkoliv i za takto krátký časový úsek můžeme pozorovat první pozitivní změny v našem těle i na zevnějšku. Přesto bychom neměli na očistu těla zapomínat a věnovat se jí průběžně po celý svůj život. Některé kroky, například pití vody s citronem, můžete zařadit do své běžné denní rutiny. Pokud se chcete detoxikaci věnovat hlouběji a změnit své stravovací i životní návyky, připravte se, že to bude běh na dlouhou trať a možná vás vyjde i na nemalé peníze. V takovém případě jsou tady nebankovní půjčky. Půjčka bez doložení příjmů je jednoduchá na zřízení a zajistí vám potřebný finanční obnos ve chvíli, kdy jej potřebujete. Navíc jsou krátkodobé půjčky vhodné i pro seniory, studenty a matky na mateřské dovolené.

Napiš komentář