Babské rady na svědění pochvy, bakteriální infekce

Pokud trpíte vaginálním svěděním, můžete udělat několik věcí, které vám uleví. Nejprve se pokuste zjistit zdroj svědění. Pokud je příčinou suchost, můžete použít vaginální zvlhčovač nebo lubrikant. Pokud je příčinou infekce, může vám lékař předepsat léky. Mezitím se vyhněte všemu, co by mohlo danou oblast dráždit, například voňavým mýdlům nebo výplachům. Ke zklidnění svědění můžete také zkusit použít chladivý obklad nebo si dát teplou koupel. Pokud svědění přetrvává, navštivte lékaře, aby vyloučil další možné příčiny.

Bakteriální infekce pochvy přírodní léčba

Existuje několik věcí, které můžete udělat pro léčbu bakteriální infekce pochvy přirozeně. Nejprve se pokuste zjistit zdroj infekce a vyvarujte se všeho, co by mohlo danou oblast dráždit. Ke zklidnění svědění můžete také použít chladivý obklad nebo si dát teplou koupel. Pokud svědění přetrvává, navštivte lékaře, aby vyloučil další možné příčiny. Mezitím vám lékař může předepsat léky. Vyhněte se sprchování nebo používání parfémovaných výrobků v blízkosti pochvy, protože mohou oblast dále dráždit. Jezte jogurt s živými kulturami, který pomáhá obnovit hladinu zdravých bakterií v pochvě. Nakonec dodržujte správné hygienické návyky a pravidelně si oblast myjte jemným mýdlem a vodou.

Svědění pochvy po antibiotikách

Pokud po užívání antibiotik pociťujete svědění pochvy, je to pravděpodobně způsobeno tím, že antibiotika ničí dobré i špatné bakterie v pochvě. To může vést k nerovnováze bakterií, která může způsobit podráždění a svědění. Chcete-li příznaky zmírnit, zkuste použít chladivý obklad nebo si dát teplou koupel. Můžete také použít volně prodejné krémy nebo masti určené ke zmírnění vaginálního svědění. Pokud příznaky přetrvávají, navštivte lékaře, aby vyloučil jiné možné příčiny.

Mezitím se vyvarujte sprchování nebo používání parfémovaných výrobků v blízkosti pochvy, protože mohou tuto oblast dále dráždit. Jezte jogurt s živými kulturami, který pomáhá obnovit hladinu zdravých bakterií v pochvě. V neposlední řadě dodržujte správné hygienické návyky a myjte se pravidelně ošetřujte jemnou vodou a mýdlem.