Matchaga recenze a diskuze – jak posílit imunitu

Matchaga recenze. Co vám může přinést unikátní spojení zeleného čaje a léčivých hub v té nejvyšší kvalitě? Především příjemnou chuť, i když to tak na první pohled nevypadá. A dále pak také samozřejmě spoustu benefitů pro zdraví. Pojďte se na ně podívat spolu s námi.

Jde vlastně o nápoj, ovšem výrobci se ho nezdráhají označovat i emotivním slovem elixír. Jde o opravdu velkou dávku cenných látek, jež vám mohou nabídnout množství pozitivních účinků. Že přeháníme? Ani náhodou.

Matcha a ještě něco navíc

Vždyť o prospěšnosti čaje matcha byla napsána už celá řada studií. Pomáhá například spalovat tuk 30-40x rychleji a pomůže vaše tělo zásobit cennými minerály. Může se chlubit i detoxikačnímu účinky a samozřejmě vám dodá i tolik potřebnou energii.

Jenže Matchaga neobsahuje pouze zelený čaj. Obohacuje ho ještě o účinky sibiřské houby chaga, která je sice v oblastech okolo polárního kruhu známá jako všelék už po celá léta, ovšem k nám zatím z těchto tisíciletých znalostí proniklo jen málo. To se ovšem rozhodli změnit zakladatelé firmy Doktor Bio s.r.o., kteří na chagu narazili právě při svých cestách po světě a dnes už na ni nedají dopustit.

Nabídnou vám ji proto nejen jako Matchagu, tedy spojení chagy a zeleného čaje, ale i v čisté formě – a to opět ve formě nápoje nebo kapslí.

My jsme si dnes vybrali k otestování ovšem právě Matchagu. Jde totiž o perfektní mezistupeň pro toho, kdo svou zásobárnu energie teprve hledá a rád by přešel z kávy a energy drinků k něčemu mnohem zdravějšímu, a navíc účinnějšímu. Jak chutná Matchaga? Jakým způsobem ji lze připravit, kolik stojí a co bychom vám doporučili? Na to všechno vám naše Matchaga recenze ráda odpoví.

Matchaga recenze – co to vlastně je?

Pokud se pro začátek omezíme jen na tvrzení výrobce, pak má zelený čaj matcha i houba chaga tyto schopnosti:

 • napomáhá detoxikovat tělo,
 • zrychluje metabolismus,
 • zvyšuje energii,
 • sibiřská chaga pak navíc obsahuje beta glukany a adaptogeny, čímž podporuje naši pevnou imunitu.
Co do účinných látek pak v přírodním doplňku zdraví a elixíru Matchaga najdete zejména katechin EGCG, chlorofyl, L-theanin, betulin, betaglukany a množství dalších.

Matchaga a její účinky

Vše dostanete ve formě prášku, který stačí pouze rozpustit ve vodě. Jde o extrakty, takže vysoce koncentrované produkty. BIO kvalita, šetrný způsob sběru a nejmodernější technologie zpracování se starají o to, aby pro vás opravdu zůstalo cenných látek zachováno co nejvíce.

Měli byste vědět:
Zatímco zelený čaj matcha pochází z Japonska, chaga je sbírána v Laponsku. Jde o oblast za severním polárním kruhem, která se počítá mezi nejčistší na zemi. Sběr je realizován ručně a maximálně šetrně.

Toto jsou ty hlavní důvody, díky nimž může mít Matchaga (ale i další produkty od Doktor Bio s.r.o.) tolik zajímavým a ceněných účinků. A jaké to jsou?

 • dodá vám energii
 • posiluje imunitu
 • příznivě podporuje metabolismus
 • jde o přírodní spalovač tuků
 • šetrně a přírodně detoxikuje organismus
 • podporuje příznivé protizánětlivé procesy v těle
 • pomůže k lepší koncentraci

Matchaga recenze – jak ji připravit

Základní balení Matchagy obsahuje 28 sáčků, což vám vydrží až na měsíc. Podle toho, zda se rozhodnete denně dopřávat 1 nebo dva sáčky, jak je uvedeno v návodu. Ovšem už teď musím zmínit, že na Matchaga.cz neustále probíhají nějaké akce, takže není problém zakoupit třeba 3+1 nebo 4+1 balení zdarma.

Samotná příprava je velmi jednoduchá. Stačí vzít sáček a nasypat ho do horké vody – asi 200 ml, takže asi jako váš oblíbený hrnek. Rozmícháte a máte hotovo. Můžete vypít jen tak, nebo libovolně dochutit. Skvěle se k tomuto účelu hodí med a citron, ale klidně použijte i cukr nebo jiné oblíbené sladidlo.

A pokud si rádi dopřáváte nápoje s mlékem, pak vás určitě potěší, že i to se k tomuto elixíru skvěle hodí. Chuť trochu zjemní a navíc trochu zasytí, což je třeba při snídani skvělé.

Ovšem určitě nedoporučujeme Matchagu užívat na lačno. Je to podobné jako se zeleným čajem, ovšem mnohem intenzivnější. Zelený čaj urychluje trávení i spalování, a pokud ho vypijete jen tak, může se vám velmi rychle udělat špatně z hladu. Bez legrace. Ti šťastnější cítí jen mírnou nevolnost, jiní dokonce nefalšované křeče, takže když Matchagu, tak jedině s jídlem nebo mezi jídly, nikdy ne samotnou!

Matchaga vás svým použitím mile překvapí

Ale nejde tu jen o lahodně chutnající nápoj. Matchaga toho zvládne mnohem víc. Zvykli jste si v kuchyni užívat matchu, kamkoliv se jen vrtnete? Tak matchaga to umí úplně stejně. Tak především perfektně chutná v ledové podobě. Ledová káva s matchagou, nebo ledový čaj – lahůdka, osvěžení a prospěšný elixír v jednom. Doporučujeme nasypat do shakeru spolu se všemi ostatními ingrediencemi a užívat si tu lahodnou chuť.

Měli byste vědět: Matchaga se nikdy v tekutině úplně nerozpustí. Nejde totiž o instantní záležitost, ale plnohodnotný prášek, doslova nadupaný účinnými látkami. Takže pokud jste v pokušení nechat na dně „lógr“ a nedopít ho, pak děláte chybu. Spoustu cenných látek tak totiž jednoduše vyhodíte. Mnohem lepší je přidat si matchagu do něčeho, kde vám drobný „prach“ vadit nebude.

Matchaga jako lahodné smoothie

Chcete od nás tip? Máme jich v zásobě celou řadu:

 • přimíchejte si ji do tvarohu nebo jogurtu
 • ochuťte s ní ovesnou nebo jakoukoli jinou kaši
 • přijdete ji do těsta na zákusky
 • nasypte ji do pudinků nebo třeba dezertů z tapioky
 • připravte si s z ní smoothie
A právě u poslední, dnes velmi populární možnosti, bychom se dnes rádi zastavili. Smoothie z Matchagy, proč ne, stačí ji doplnit několika chutnými ingrediencemi a pustit se do lahodné svačiny nebo snídaně. A jak na to?

Budete potřebovat:

 • 1 sáček Matchagy
 • 1 banán
 • 200 g jahod
 • 1 jablko
 • 100 ml mléka

 

A co si s tím vším počít? Vložte do mixéru a rozmixujte. Hustotu si lze regulovat přidáním nebo ubráním tekutiny. Nic nezkazíte, ani když do nápoje přihodíte svá oblíbená semínka nebo jinou zdravou ingredienci. Hotovo je za pár vteřin, ovšem energie vám vydá na celé dopoledne. A to ani nemluvíme o zdravotních přínosech zeleného čaje a houby chaga, které do sklenice díky nápoji Matchaga dostanete.

A co chuť? Možná vás to překvapí, ale chaga alias houba není v nápoji nijak cítit. Pokud tedy s matchagou ochutíte třeba tvaroh, získá zajímavou hnědozelenou barvu a chutnat bude výhradně po zeleném čaji. A v mnoha jiných receptech jeho přítomnost nepoznáte už vůbec. Zkuste udělat návštěvám slepý test a uvidíte sami.

Matchaga a její 100% složení

A co v nápoji najdete? Vždycky je to, co očekáváte a nic navíc Matchaga obsahuje:

 • 1000 mg bio Matcha (Camellia sinensis) – mletý zelený čaj z Japonska v BIO kvalitě
 • 500 mg bio Chaga (Inonotus obliquus) – ručně sbíraná houba z Laponska
Nic dalšího. Opravdu, žádné konzervanty, přídavné látky ani nic podobného. O vše se stará jen speciální technologie zpracování a následně hermeticky uzavřené balení. Díky němu je sice k otevření sáčku třeba použít nůžky (nebo hodně velkou dávku šikovnosti), ale zato máte jistotu, že svou Matchagu dostanete přesně v takovém stavu, v jakém opustila výrobní linku.

Bát se samozřejmě nemusíte ani lepku, laktózy nebo přidaného cukru.

Měli byste vědět:
Každá šarže výrobků od Doktor Bio s.r.o. je testována na přítomnost těžkých kovů, plísní a dalších škodlivých látek.

Matchaga je víc, než zelený čaj

Na závěr jsem si pro vás připravila jednu zajímavost, kterou však málokdo ví. Matcha – to není jen obyčejný zelený čaj. Jde o listy z rostlin, které byly měsíc před sběrem zastíněny, aby se v jejich pletivech vytvořilo více chlorofylu a dalších cenných látek. Listy se poté sbírají ručně, usuší se, roztřídí a nakonec rozemelou na prášek. Tady tedy můžeme hledat ono zvýšené působení na organismus, imunitu, rychlost metabolismus atd

Účinné látky v čaji matcha: katechin EGCG, vitamíny, minerály, aminokyseliny a antioxidanty.

Chaga alias rezavec – sběr z volných lesů

To houba chaga alias rezavec šikmý (Inonotus obliquus) se uměle pěstovat nedá. Na to je udržování kultur příliš náročné. Ke sběru jsou využívány výhradně finské lesy, pravidelně navštěvované zkušenými sběrači. Ruska lidová medicína koupala v odvaru z rezavce novorozence, aby podpořila jejich odolnost proti nemocem. A odvar byl doporučován i těhotným ženám a dětem.

Účinné látky v houbě chaga: beta glukany, antioxidanty, minerální látky, enzymy a kyselina betulinová.

Každodenní přísun těchto přírodních pokladů váš organismus bezpochyby dokáže pořádně nakopnout. Někdy až příliš – proto nedoporučujeme matchagu užívat večer před spaním. Mohli byste mít problém s usínáním nebo kvalitou spánku. Jinak se však hodí opravdu pro každý den.

Matchaga recenze od spokojených uživatelů

Na závěr se ještě podívejte, co si o tomto nápoji myslí jeho konzumenti.

Stále ještě nejste přesvědčeni? Pak se vám určitě bude hodit vzorečkový balíček, obsahující 3 ks vybraného nápoje jen za 79 Kč. Vyzkoušejte a uvidíte sami. I v tak krátké době lze některé mírné účinky pozorovat. Ovšem se vším všudy se vám Matchaga odhalí až ve chvíli, kdy si z ní uděláte svého dlouhodobého společníka Ale rozhodně jde o krok, který stojí za to.

NEJLEPŠÍ CENA

Matchaga výhody

 • superpotravina
 • 100% přírodní složení v BIO kvalitě
 • posiluje imunitu, dodává energii
 • podporuje detoxikaci, hubnutí
 • bez lepku a umělých látek
 • opravdu jednoduchá příprava
 • několik možností, jak si ho připravit
 • pečuje o celkové zdraví (při dlouhodobém užívání)

Matchaga nevýhody

 • vyšší cena
 • nevhodné pro těhotné a kojící ženy, děti
 • nedoporučuje se konzumace na lačno
 • neměl by se užívat ve večerních hodinách

Matchaga

Matchaga
9.8

Hodnocení

10/10

  Plus

  • - 100% přírodní složení v BIO kvalitě
  • - posiluje imunitu, dodává energii
  • - podporuje detoxikaci, hubnutí

  Mínus

  • - nevhodné pro těhotné a kojící ženy, děti

  Zatím žádné komentáře