Mango a zdraví

mango-1218147_640Mango a zdraví

 


Mango a zdraví
– Mango je velmi lahodné, osvěžující a šťavnaté ovoce s nádhernou, plnou a osobitou chutí i vůní. Plody pochází z Indie a Mango je ceněno jako národní ovoce. Strom, na kterém roste, se považuje za symbol moci a síly.

 

Mango má nadprůměrně vysoký obsah antioxidantů v podobě vitamínu C, E a betakarotenu. Ty podporují imunitní systém, chrání tělo před volnými radikály a také proti stárnutím buněk. Obsah vitamínu A, prospěšného pro náš zrak, působí jako prevence i lék na šeroslepost. Vitaminy A a E podporuje pěknou pleť a obnovuje i sliznice, a proto je vhodný k léčbě rýmy, zánětu dutin, hrdla i při kašli.

 

Mango a zdraví jsou velcí kamarádi. Je asi nejbohatším přírodním zdrojem vitaminu B6. Pokud jej máte v těle nedostatek, bojujete s nervozitou, nesoustředěností, nespavostí a depresemi. V podobě betakarotenu, manganu a mědi, mango podporuje pigmentaci a zdravou pleť. Velmi blahodárně působí i kyselina pantotenová, která má vliv na naše vlasy, oživuje jejich barvu i kvalitu a preventivně brání jejich nadměrnému vypadávání.

 

Zinek obsažený v tomto ovoci pomáhá snížit únavu očí a zpevňuje vaziva. V podobě draslíku mango působí diureticky, podporuje vylučování tekutin, ale také tuků z těla ven. Pokud máte potíže se štítnou žlázou, můžete pomocí manga bojovat s jeho obsahem manganu. Vápník a fosfor zase zajišťuje podporu zdravých kostí, zubů a ovlivňuje i srážlivost krve. Hořčík podporuje zase zdravé nervy, srdce a uvolňuje křeče ve svalech.

 

Konzumace tohoto ovoce působí pozitivně na náš trávicí systém, pozitivně ovlivňuje také trávení tuků a podporuje a kontroluje funkci svalů. Pomocí sodíku ošetří náš krevní tlak a celkovou hydrataci organismu. Hledáte-li elixír zdraví, tak mango je tou pravou volbou. Pokud máte alergií na citrusové plody, zvolte mango.

Léto s mangem

 

Mango obsahuje pouze 290 kJ ve 100 g ovoce. Pokud si hlídáte štíhlou linii, buďte bez obav.  Extrakt z vitamíny nabitého manga najdete v mnoha potravinových doplňcích pro snížení váhy. Věřte ale raději ovoci než pilulkám. Velmi dobře detoxikuje a pročišťuje organismus. Výborné je i na ochranu před slunečními paprsky.

 

Je úžasné na naši pleť. Výborně čistí póry a zabírá i na akné. Obsahuje jej mnoho přípravků a krémů pleťových, opalovacích i regeneračních. Děláte si někdy přírodní pleťovou masku pro rozjasnění a zjemnění pokožky?  Dužinu z manga rozmačkejte vidličkou a nanesete na důkladně očištěnou pleť. Můžete ji také smíchat s jogurtem či tvarohem. Po patnácti minutách opláchněte vlažnou vodou a pleť natřete hydratačním krémem.

Hodnocení
Datum
Komentář
A já myslela, že mango zdravé moc není.. Díky za super článek !
Hodnocení
5

Zatím žádné komentáře