Masážní kartáč na celulitidu a masážní přístroje na celulitidu mohou s nehezkou pokožkou na vašich nohách či bříšku doopravdy zatočit. Musí se však používat správně a přihlížet k určitým specifikům vašeho organismu. Řekneme vám všechno, co byste o těchto šikovných pomůckách měli vědět, a navrch přidáme pár dobrých tipů a zajímavostí!
Můj úplně první kartáč na celulitidu mi doporučila kamarádka. Experimentovala jsem tehdy zrovna s březovým olejem na celulitidu od Weledy a stěžovala si na neustále klouzající prsty a vypadávající lahvičku. Masážní rukavice mi moc nepomohly, protože olej se do nich krásně nacucal, a já ho musela použít opravdu hodně. Ale klasický dřevěný kartáč s kuličkami na štětinkách se ukázal jako opravdový poklad. Neklouzal, byl příjemný a celá masáž proti celulitidě díky němu proběhla natošup.
A pak jsem zjistila, že výběr takových pomůcek je docela věda, a že to, co vyhovuje mě, vůbec nemusí vyhovovat mé kamarádce nebo mamince. Sestavila jsem tedy pro vás takový malý seznam všech svých zkušeností a doporučení, který s tímto ožehavým tématem určitě pomůže i vám. Vždyť proč vyhazovat stovky korun (v případě profi přístrojů i tisíce) za něco, co právě na vás nebude fungovat? Věnujte pár minut přečtení tohoto článku a zaručeně už nikdy nešlápnete vedle!
Obsah
Dejte si do těla jako v tureckých lázních
Slyšeli jste už o tureckých mýdlových masážích? Jde o víc než o úkon pravidelné očisty. Opálení profesionálové se snaží za pomoci nejrůznějších pomůcek (od hrubé látky až po mořské houby) zlepšit prokrvení pokožky a celkové zdraví našeho těla. A že takové péče zatraceně dobře pomáhá i proti celulitidě určitě nemusíme příliš vyzdvihovat.
Chcete si podobnou péči dopřát i doma? Není problém. Bude vám k tomu stačit menší investice a trocha času každý den – ideálně 5-10 minut.
Co je to celulitida?
Podrobněji jsme problém celulitidy nakousli třeba v článku Cviky na celulitidu, ale opakování je matka moudrosti, takže menší opáčko určitě neuškodí. Celulitida je vlastně nahromaděný podkožní tuk, uložení v jakýchsi hrbolcích v podkoží. Způsobuje ji špatné prokrvení kůže a nesprávně fungující lymfatický systém. To může být způsobeno mnoha příčinami – od špatné životosprávy, přes těhotenství a kojení, až po genetické faktory nebo tzv. jojo-jo efekt při dietě.
Klíčem k jejímu odstranění je opětovné nastolení rovnováhy v organismu a to zejména v postižených partiích. Prokrvení, vyživení a zvláčnění kůže na stehnech, bříšku, bocích a dalších částech těla, kde se celulitida objevuje nejčastěji, může velmi rychle vést k nápravě a zlepšení vzhledu, čemuž mohou být masážní kartáč na celulitidu a masážní přístroje na celulitidu velmi nápomocní.
Masážní kartáč na celulitidu a masážní přístroje na celulitidu
Masážní kartáče na celulitidu – jaké existují typy?
V obchodech si lze v zásadě vybrat ze dvou typů: plastové a dřevěné kartáče na celulitidu.
Dřevěné kartáče na celulitidu
Podle mých zkušeností se dřevěné kartáče se štětinkami zakončenými kuličkou nejlépe hodí k vmasírování oleje při masáži proti celulitidě. Olej dřevu prospívá, takže zůstává dlouho krásné a zároveň se do něj nadměrně nevsakuje. Kartáč v ruce neklouže a pokud se trochu oleje dostane na vaše ruce, nebudete ho muset lovit po podlaze jak ten plastový. Velmi příjemně se drží a dá se s ním provádět jak pomalá relaxační masáž třeba ve sprše tak i rychlé prokrvení kůže třeba před ranním odchodem do práce.
Kartáče na celulitidu ze dřeva jsou samozřejmě trochu dražší – i za ten nejlevnější dáte minimálně 100 Kč, ale počítejte spíš s větším výdajem. Vždy se však dívejte po modelech na gumovém lůžku a s velkými masivními štětinkami zakončenými kuličkou. Gumové lůžko příjemně péruje a zároveň vyvíjí dostatečný tlak. Díky tomu není celá procedura vůbec nepříjemná – naopak. Kartáče bez této vychytávky ale nedoporučuji. Hodně dřou a kůže je po nich červená – tedy alespoň ta moje. Jinak ale jakýkoliv dřevěný kartáč vydrží opravu dlouho. Málokdy se mu ulamují štětinky nebo kuličková zakončení na nich.
Na akutní péči se ale nehodí – na to jsou mnohem lepší kartáče plastové s množstvím malinkých štětinek, které vaši kůži na stehnech či bříšku prokrví skutečně od podlahy a se vším všudy. Takže jestliže jste se právě rozhodli se svou celulitidou něco udělat a v zrcadle už vidíte jasné dolíčky (stupeň dvě nebo dokonce tři) raději se přesuňte do druhé kategorie.
Plastové kartáče na celulitidu
Jsou vážně levné – ten nejlevnější jsem koupila už za 10 korun a vážně skvěle slouží. Plast jako takový klouže, proto jsou plastové kartáče na celulitidu obvykle opatřeny praktickými úchyty pro ruce, díky nimž vám zaručeně nevyklouznou.
Na trhu seženete velké i malé – mě se nejvíce osvědčily ty ve velikosti dlaně s tenkým nahusto posázenými zužujícími se štětinkami, které kůži opravdu důkladně prokrví. Mám dva. Na každý nanesu trochu krému a masíruju synchronně obě poloviny těla najednou. Na vmasírování krémů proti celulitidě jsou tyhle kartáče absolutně ideální. S olejem si už tolik nerozumí – opět jsme u té obávané klouzavosti.
Tyto kartáče bohužel obvykle nebývají příliš kvalitní – trpí na ulamování štětinek i jejich ohýbání a ty světlejší začínají vlivem chemikálií v kosmetice i velmi brzy měnit barvu. Také se obtížněji čistí.
Dřevěný nebo plastový?
A který kartáč na celulitidu je vlastně lepší? To jsem se ani po několika letech nedokázala rozhodnout. Mám oba typy a střídám je podle potřeby. Když mám na sebe čas a věnuju svému zadečku tu nejlepší péči pravidelně, uchyluju se ke kartáči dřevěnému. Ale jakmile je něco špatně – onemocním, přijdou Vánoce nebo svou anticelulitidní kůru vynechám z jiných důvodů, vracím se po několik prvních dnů ke kartáči plastovému. To abych svou kůži zase naučila „poslouchat.“
Masážní přístroje na celulitidu – co všechno umí?
Masážní kartáč na celulitidu a masážní přístroje na celulitidu V případě, že vás z pravidelných masáží bolí ruce nebo se jednoduše bojíte, že nedokážete vyvinout ten správný tlak rovnoměrně na všech problematických partiích (ona taková zadní strana stehen je občas vážně výzva pro jogíny), jsou na trhu k dispozici i šikovné masážní přístroje na celulitidu. Můžeme je rozdělit o tří typů:
- rotační přístroje s motorky
- infra zářiče pro lepší prokrvení
- vakuové přístroje
Já dala na doporučení své trenérky ve fitku. Poradila mi, že s touhle věcičkou urychlím detoxikaci během jarního hubnoucího maratónu a zabráním tak vytahání a povadnutí kůže, které jinak při podobných aktivitách často následuje. Ale pojďme se teď podívat na to, co jednotlivé typy umí.
Rotační masážní přístroje na celulitidu s motorky
Je vlastně u ruční masážní strojek, který vedete po těle svýma rukama – stačí navléknout na dlaň a pustit se do masáže. Tu těžší část za vás však úspěšně obstará technika, takže není třeba příliš tlačit. Obyčejné modely okolo 500 Kč mají jedno nebo dvě masážní kolečka, která se pohybují stejným směrem, vylepšené kousky zvládají rotaci ve více směrech naráz. Ne každému je však takové provedení příjemné,takže před nákupem doporučuji vyzkoušet ideálně někde v salónu. Intenzivní hloubková masáž zmírní příznaky celulitidy tím, že pomáhá hloubkově prokrvovat pokožku a podporovat přirozený oběh lymfy.
Infra zářiče na celulitidu pro lepší prokrvení
Infra lampy určitě znáte. Naše maminky a babičky je s oblibou používaly třeba při léčbě komplikované rýmy – hleny v dutinách se nahřejí (jakkoli to zní nechutně) a snáze potom odtečou nosem ven. Stejný efekt by mělo mít infra záření i na tukové buňky. Tedy ne že by jeho vlivem přímo roztávaly, ale obnovení cirkulačního systému krve i lymfy v jejich okolí odvádí odpadní látky v tukových buňkách, což přispívá ke zmenšení jejich objemu.
Infra záření navíc bojuje proti svalové tenzi a napomáhá lepšímu vzhledu pokožky. Takže určitě stojí za zvážení.
Vakuové přístroje na celulitidu
Už jste slyšeli o té zbrusu nové mánii, která posílá ženy do drogerií pro klasické gumové zvony na odpad, kterými si pak prokrvují zadeček a bříško? Jakkoli zní tato praktika bizarně (a ona bizarně i vypadá), má svůj původ právě ve vakuových přístrojích. Podtlak vyvíjený přístrojem pomáhá „vyhánět“ tukové buňky z podkoží a celkově prospívá vzhledu i zdraví pokožky stehen, boků, zadečku, bříška i paží. Ne nadarmo používají tyto přístroje i profesionální masážní salóny a kosmetická studia. Ošetření je velmi příjemné (oproti zvonu, který může na kůži zanechat nepříjemné modřiny – vyzkoušeno) a nenáročné. Jde o techniku hodně podobnou baňkování – kamarádka tak tenhle přístroj používá i v okolí páteře, aby ji tolik nebolela záda, a opravdu to funguje.
Ve vakuovém nástavci, vyrobeném obvykle z měkkého lékařského silikonu, bývají často také masážní válečky nebo infra světlo, aby byl účinek skutečně maximální. A možná budete překvapení, ale skutečně kvalitní kousky koupíte na našem trhu už okolo 1 000 Kč. Připravte se ale na to, že terapii budete muset opakovat aspoň 3x týdně po dobu půl hodiny, aby byla skutečně účinná, jinak půjde o zbytečně vyhozené peníze.
Tak co říkáte? Koupili byste si něco takového nebo zůstanete u osvědčené ruční masáže v koupelně? A měli byste dostatek odvahy na vyzkoušení klasického gumového zvonu na odpady, jak nadšeně doporučují některé beauty blogerky? Dejte nám vědět do diskuze, rádi uvítáme všechny vaše tipy a nápady!
Zatím žádné komentáře