Cviky na celulitidu

Cviky na celulitidu – Mohlo by se zdát, že celulitida je pouze nepříjemný kosmetický problém. Ale nic nemůže být dále od pravdy! Zpočátku jde skutečně především o estetický nedostatek, ten však může po čase přerůst i v život ohrožující onemocnění! A to je opravdu dobrá motivace pro změnu některých životních návyků!

Co je to vlastně celulitida?

Celulitida je kombinací nedostatečného napětí svaloviny a zvýšeného množství uložených tuků pod kůží. Jednoduše řečeno: pokud nejsou svaly dostatečně napjaté („vypracované“), vzniká mezi nimi a kůží volný prostor, který je ideální pro ukládání tukových buněk. Kůže s tukem se od svalů odděluje ještě více, a dochází tak ke vzniku obávaných hrudek na kůži.

4. stadia pomerančové kůže

Pomerančovou nebo také tvarohovou kůži můžete na svém těle pozorovat ve čtyřech podobách:

1.stadium

Deformace kůže není na první pohled zřejmá, objevuje se pouze při stlačení mezi prsty.

2.stadium

Celulitida je viditelná i bez mechanické pomoci, nejčastěji na přímém světle.

3.stadium

Hrbolky na kůži jsou viditelné při jakékoliv poloze i osvětlení.

4.stadium

Celulitidu doprovází povrchové poškození kůže, bolesti a otoky. Je vyžadována konzultace s lékařem.

Za celulitidu může především špatně fungující lymfatický systém. Mohou s ní tedy trpět ženy hubené i trochu při těle, ale nejčastěji ty, které se potýkají se sedavým zaměstnáním. Právě nedostatek aktivního pohybu pak způsobuje problémy s usazováním tuku v dolních partiích.

 

Jak se zbavit celulitidy?

Základem odstranění tohoto problému je vybudování dostatečně velkého objemu svalové hmoty. Ta jednoduše vytlačí tuk, spálí ho a optický dojem bude o mnoho lepší. Váš svalový tonus se zlepší a vaše pokožka bud pevnější, pružnější a napjatější. Cvičení je dobré spojit i s racionální výživou, která se postará o odvedení přebytečné vody z těla a pomůže vám vytvarovat postavu vašich snů.

 

Cviky na celulitidu

Čím nižší stadium celulitidy máte, tím jednodušší a rychlejší bude se jí zbavit. Proveďte si jednoduchý test – stiskněte mezi prsty pokožku na stehnech nebo zadečku. Objeví se malé hrbolky? Pak máte celulitidu! A pokud jsou již hrbolky vidět i běžným okem, není už na co čekat! Nemusíte hned vzít útokem nejbližší posilovnu (i když trocha odborné pomoci není nikdy na škodu). Pro začátek se snažte rozproudit krev a zlepšit vitalitu svalů těmito jednoduchými cviky!

 

Cviky na celulitidu – Cviky pro hladší stehna

Jestliže jsou vaší potíží především stehna, vezměte to s nimi pěkně od podlahy!

Cviky na celulitidu

Cvik jedna: Výpady

Určitě je znáte. Nejsou těžké, zato vážně efektivní! Postavte se vzpřímeně, nohy rozkročte do šíře ramen a ruce dejte v bok. Udělejte jednou nohou dlouhý krok vpřed a dejte si pozor, aby se vaše koleno dostalo před špičku nohy. Pánev stlačte co nejvíce dolů a opět se vraťte do výchozí pozice. Opakujte totéž s druhou nohou a každou procvičte nejméně 20x.

Cvik dvě: Unožování

Toto cvičení probíhá vleže na boku. Lehněte si a nohy položte a sebe. Tu spodní mírně pokrčte a tu horní zvedněte nahoru. Pracujte pomalu a plynule. Soustřeďte se na práci svalů. Vraťte zpět a cvik zopakujte. Série je hotova, když vás noha, se kterou pracujete, začne pálit. Nyní vše zopakujte ještě pro druhou nohu.

 

Cviky na celulitidu – Cvičení pro hezčí a hladší zadeček

Cvik jedna: Dřepy

Neodmyslitelná klasika. Některé celebrity jich udělají týdně stovky, jen aby měly pozadí pevné jako skála. Naštěstí tolik nezáleží na tom kolik dřepů uděláte, ale spíš na to, jestli je provádíte dobře. Na dřepy jdoucí až k zemi jako ze základní školy rychle zapomeňte. Ničíte si klouby na kolenou a zabíráte v úplně jiných svalových skupinách, než je třeba. Důležité je postavení nohou. Představte si sami sebe, že usedáte na záchod pro vykonání velké potřeby – to je vaše ideální rozpětí kyčelních kloubů. Špičky ještě mírně vytočte do strany a máte ideální pozici. A jak si pohlídat, abyste dřepy nedělali až na zem? Jednoduše – provádějte je u pohovky. Plynulým pomalým pohybem jděte dolů a jakmile se zadečkem lehce dotknete povrchu, opět se narovnejte. Každý den udělejte alespoň dvě série po patnácti dřepech.

Tip pro vylepšení:
Dřepy s výskokem posílí všechny svaly na nohou od lýtek až po ty,co zasahují na záda. Každý třetí dřep tak můžete obohatit právě takto. S výdechem vyskočte do vzduchu a s pokrčenými koleny dopadněte zpět. V podřepu se v klidu nadechněte, vydržte 3 vteřiny a pokračujte dvěma běžnými dřepy. Toto opakujte až do ukončení série.

Cviky na celulitidu

Cvik dvě: Posílení zadních partií vleže

Lehněte si na zem a ruce položte volně podél těla. Kolena ohněte v úhlu 90°. Nyní pomalu nadzdvihněte pánev tak, aby vaše kolena, zadek a ramena byly v jedné rovině. Vystrčte levou nohu a udělejte kmit v malém rozsahu – jiným slovy, zkrátka přibližte pánev trochu více k zemi a zas ji vraťte zpět. Opakujte 15x, poté vyměňte strany.

 

Cviky na celulitidu – Cvičení pro hladší a krásnější bříško

Celulitida se ve výjimečných případech může objevit i tady. Hlavně podbřišek bývá náchylnější ke špatnému protékání lymfy a hromadění tuku. A jak si s tím poradit?

Cvik jedna: Uklánění do stran

Tímto cvikem procvičíte šikmé břišní svaly. Postavte se, rozkročte do šíře ramen a dejte ruce v bok jako při výpadech. Začněte se uklánět střídavě doleva a doprava, nejméně 12x na každou stranu.

Tip pro vylepšení:
Do každé ruky uchopte malou činku, ruce držte podél těla a uklánějte se.

Cvik dvě: zvedání nohou bez odpočinku

Asi neexistuje lepší cvik pro posílení spodní části břicha než právě tento. Lehněte si na zem s dlaněmi otočenými dolů – ruce jsou stále podél těla. Pomalu zvedejte obě nohy najednou až do doby, než budou s vaším tělem svírat pravý úhel. Provádějte s nádechem a s výdech se vraťte do výchozí pozice. Nohy by se však neměly dotknout podlahy. Opakujte alespoň 6x bez přerušení a to ideálně ve třech sériích.

Tím jsou naše cviky na celulitidu kompletní. Někdy je těžké získat motivaci pro každý den. Ale nezoufejte – máme vyzkoušeno, že všechna tato cvičení vám nezaberou v součtu více než 15 minut. A pokud se vám přece jen nebude někdy chtít, vzpomeňte si, že zanedbaná celulitida vás může dostat až do rukou lékaře. A to jistě není nijak příjemné. Už jste cviky a celulitidu vyzkoušeli nebo máte v zásobě něco docela jiného? Podělte se s námi o své zkušenosti v diskuzi pod článkem!

Jeden komentář

  1. Andy 20 listopadu, 2017

Napiš komentář