Weleda březový olej na celulitidu 100 ml – recenze a zkušenosti

Weleda březový olej na celulitidu 100 ml – recenze Březové listí je vynikajícím prostředkem pro detox a celkové očištění organismu. Podpoří prokrvení tkáně, zlepší látkovou výměnu a zlepší vylučování škodlivin – a to je přesně to, co pokožka postižená celulitidou potřebuje. Mají však výtažky v kosmetice stejné účinky jako březové listy samotné? Vyzkoušíme to!

Také si myslíte, že vás se celulitida jednoduše netýká? Že přece žijete zdravě, dáváte si pravidelně do těla sportem a i jinak na sobě pracujete? Ke vzniku nevzhledné pomerančové kůže však někdy stačí docela málo. Kromě genetických dispozic, nadměrného příjmu tuku nebo hromadění škodlivin v těle mohou váš nepříjemný stav způsobit i tyto faktory:

 • hormonální antikoncepce
 • těhotenství
 • hormonální změny po porodu
 • změna zaměstnání (kancelářská práce)
 • některé diety
Celulitida nebolí, přesto může být významným ukazatelem toho, že váš životní styl není v souladu s tím, co vaše tělo potřebuje. Sama od sebe nezmizí, pokud se svým životem něco neuděláte, ale čím dřív ji podchytíte, tím snadnější a rychlejší bude její eliminace.

ŠOK: I já mám celulitidu!

Vždycky jsem si říkala, že se mě něco takového týkat nemůže. Své pozadí pravidelně podrobuju drobnohledu v zrcadle, protože se mi na něm občas dělají nepěkné červené fleky (alergie na chlor), čemuž musím přizpůsobovat svůj šatník na letní procházky nebo do posilky.

Po prvním porodu se však všechno změnilo. A musela mě na to upozornit lektorka na hodině jógy! Trapas! On totiž první stupeň celulitidy není na první pohled vůbec vidět. Musíte stisknout kůži mezi prsty a pátrat po přítomnosti malých „hrudek.“ A co myslíte? Byly tam!

Více o stupních celulitidy se dočtete TADY!

 

Chci zpátky svůj hladký zadeček!

S kosmetikou Weleda jsem měla dobré zkušenosti už z těhotenství. Pokud tohle čtou maminky malých dětí, určitě si vzpomenou na voňavý a velmi příjemný olejíček pro masáž hráze, pro ty ostatní jde alespoň o dobrý tip. Mimochodem, můj porod se obešel bez nástřihu – to na úvod, proč jsem zase sáhla po Weledě.

„V souladu s člověkem i přírodou,“ – přesně takhle zní firemní motto této kosmetiky. Na začátcích značky stál holandská lékařka, rakouský filosof a mnichovský farmaceut a chemik, a to už v roce 1921. Od té doby se Weleda prezentuje jako milovník přírodních ingrediencí, koneckonců mnoho léčivých rostlin je pěstováno přímo v jejích vlastních zahradách!

Věděli jste, že:
Věděli jste, že: 83% rostlinných surovin používaných při výrobě kosmetiky Weleda pochází z ekologického zemědělství nebo kontrolovaných zdrojů přímo z volné přírody?

Weleda březový olej na celulitidu vystavěl svou účinnost na procesech intenzivní látkové výměny, která probíhá v mladých březových listech. Směs cenných éterických olejů, která přitom vzniká, má na naši pokožku a tělo celkově velmi pozitivní vliv:

 • podporují proces vyloučení škodlivin
 • napomáhají vytvoření zdravé rovnováhy pokožky
 • výrazně zlepšuje stav pokožky postižené celulitidou
 • předchází vzniku celulitidy u lidí, kteří mají k její tvorbě sklony
 • celkově zlepšuj stav pokožky
Věděli jste, že:
Provedené dermatologické testy prokázaly účinnost přípravku již po 28 dnech? Při použití 2x denně (doporučená frekvence, došlo ke zpevnění a vyhlazení pokožky o 21 %. *Zdroj Weleda.cz

Kromě břízy obsahuje Weleda březový olej na celulitidu také výtažky z listnatce ostnitého a rozmarýnu, které normalizují hospodaření s tělními tekutinami a aktivují látkovou výměnu. Kompletní složení najdete v boxu.

Weleda březový olej na celulitidu - složení
meruňkový olej, jojobový olej, olej z pšeničných klíčků, parfém*, extrakt z listů břízy bělokoré, limonen*, extrakt z kořenů listnatce ostnitého, extrakt z listů rozmarýnu, linalol*, citronelol*, geraniol*, citral* * vyrobeno z přírodních éterických olejů

Příjemná vůně a hutná konzistence

Olej proti celulitidě od Weledy se prodává ve dvou baleních (100 a 200 ml) a čas od času je v lékárně k dostání i vzorek. První dojem vás překvapí svou svěží vůní, v níž je ze všeho nejvíc cítit rozmarýn, citrusy a svěží jarní tráva. Je to docela příjemné. Rozhodně nic umělého.

Olej je hutný, takže je potřeb chvíli věnovat masáži, aby se opravdu důkladně vsákl. To je dobře, protože máte jistotu, že jste ho aplikovali opravdu právně. Nemám ráda řídké olejíčky, které se během několika vteřin vsáknou a já jich kvůli poctivé masáži musím spotřebovat víc, než by bylo třeba,.

Jakmile se olej vsákne, což je otázka asi dvou minut poctivé masáže, můžete se ihned obléknout a vyrazit do víru zábavy nebo za prací. Na oblečení nezůstanou žádné skvrny ani mastná kola. To však nemusí platit o vašem okolí. Weleda březový olej na celulitidu totiž nemá žádnou pumpičku ani jiný aplikátor, takže pokud jste trochu nešikovní, budete ho brzy smývat z poloviny koupelny. Mastná lahvička navíc v rukou docela klouže.

Jak se používá?

Stačí nanést na dlaň a masírovat místa postižená celulitidou případně ta, nichž nechcete, aby se objevila. Dvě minuty 2x denně by měly stačit. Maximálních účinků dosáhnete, pokud vytrváte alespoň prví čtyři týdny, poté lze frekvenci použití snížit na 1x denně. Účinek oleje lze zvýšit použitím po horké koupeli nebo sprše – rychleji se vstřebá a účinné látky lépe proniknou do místa působení.

Pokud si stejně jako já zakoupíte malé balení o 100 ml, zjistíte, že vám vydrží přibližně na 14 dní, potom budete muset svou investici opakovat. Jde však o nutný postup pro rychlejší nástup účinků, jakmile se propracujete k k použití 1x denně, bude jeho výdrž dvojnásobná.

Weleda březový olej na celulitidu – jak na mě zapůsobil?

Jako prví musím pochválit „teplou“ stopu tohoto přípravku. Při nanášení na pokožku nestudí jako mnohé emulze či krémy, takže ho zvládám použít i v zimě, kdy vstávám do chladného bytu. Díky příjemné vůni navíc zbytek oleje jednoduše vetřu do pokožky na rukou a nezdržuji se mytím nebo potlačováním pachů. I tohle šetří cenné minuty.

Po namazání je ihned kůže nádherně vláčná a jemná. Nepocítila jsem žádné pnutí nebo pálení, což bylo fajn. A celulitida? Ta se také začala pomalu vytrácet. Už po třech týdnech nebylo po mém prvním stupni skoro památky. Ale snažila jsem se také hodně pít, prodloužit svoje denní procházky a opravdu poctivě se věnovat každodenní masáži olejem.

Potěšil mě, že mé zkušenosti potvrzují i recenze spokojených uživatelek na internetu, které jasně převažují nad těmi negativními. Tady je několik z nich na ukázku.

Krásně se vstřebává, pokud uposlechnete návodu na použití. Úžasně citrusová vůně a i pokožka je po týdnu používání na pohled i omak lepší:-)

Olej používám zatím jen cca dva týdny, ale už cítím na pokožce rozdíl. Rozhodně je jemnější a působí pružněji. Celulitida mi připadá stále stejná, ale uvidí se po uváděných 28dnech....

Weleda březový olej na celulitidu – recenze

Výhody

 • BIO produkt
 • přírodní složení
 • lže použít na stehna, ale i břicho nebo ruce
 • viditelné výsledky po delší používání

Nevýhody

 • vyšší cena
 • nepraktické balení

Součást komplexní péče

Je dobré vědět, že Weleda chápe celulitidu jako komplexní problém, na který nabízí ucelené řešení. Kromě březového oleje tak můžete s touto nepříjemností bojovat ještě:

 • březovým sprchovacím peelingem
 • bio březovou šťávou
Zjednodušeně řečeno stačí, pokud si každý večer dopřejete teplou sprchu při níž promasírujete své hýždě stehna prokrvujícím peelingem, odbourání celulitidy ještě podpoříte masážním olejem a všechno to zapijete lžičkou březové šťávy (chutná hořce, doporučuji smíchat s džusem).

Kromě své prvotního problému si tak navíc budete moci pochvalovat lepší imunitu a obranyschopnost, stejně jako krásnější vlasy a očištění těla od nahromaděných toxinů. Takové účinky má totiž na lidské tělo bříza.

Weleda březový olej na celulitidu se tedy hodí pro všechny, kteří trpí celulitidou i pro ty, co mají k její tvorbě dispozice. Potěší jeho přírodní složení bez ropných minerálních olejů s certifikací pro vegany i příjemná konzistence. Účinky jsou potvrzeny dermatologickými studiemi i zkušenostmi reálných žen. Počítat jen musíte s trochu vyšší investicí v počáteční startovací fázi. Udržovací procedura už tak náročná nebývá.

Weleda březový olej

Weleda březový olej
9.7

Weleda březový olej

10/10

  Plus

  • - BIO produkt
  • - lže použít na stehna, ale i břicho nebo ruce

  Mínus

  • - nepraktické balení

  Zatím žádné komentáře

  Napiš komentář