Clarins Body Fit – recenze

Clarins Body Fit – recenze – Boj proti celulitidě může být velmi úporný a dlouhodobý. A to všechno možná jen proto, že nevíte, na jaký druh tuku se máte vlastně zaměřit. Ale sérum Clarins Body Fit tento problém vyřeší za vás – sleduje totiž nejnovější trendy i pokroky ve světě vědy, takže je vždy o krok napřed.

Více o příčinách celulitidy se dozvíte třeba ZDE.

Existuje mnoho důvodů, proč jsou právě vaše stehna postižena celulitidou. I když se na prvním místě uvádí vždy nedostatek pohybu a nevhodný jídelníček, problémy vám mohou způsobit i hormonální změny (např. těhotenství) nebo skokové přibírání nebo naopak shazování váhy (diety s jo-jo efektem, nemoc apod.).

 

Clarins cílí na ty správné tukové buňky

Tohle všechno je všeobecně známé, ale věděli jste, že potíže vám může způsobovat jednoduše i tom, že nerozumíte svému tuku? Málokdo to ví, ale v lidském těle existují hned tři typy tukových buněk (adipocytů), které se chovají různým způsobem. V těle najdeme adipocyty bílé, hnědé a béžové. A jaké jsou rozdíly mezi nimi?


 • Hnědý tuk je charakteristický pro období dětství, udržuje naše tělo v teple a postupem času se pomalu vytrácí.
 • Bílý tuk tvoří v těle zásobárnu energie a chrání nás před zimou, bílé tukové buňky nám zůstávají celý život.
 • Béžový tuk byl vědci objeven teprve v roce 2013. Je vlastně o bílý tuk, který se působením hormonu irisinu mění a místo aby energii ukládal, začíná ji spalovat.
Ptáte se, jak dostat do těla hormon irisin? Ano, tady teprve přichází takový menší háček. Irisin vzniká pouze během tělesné aktivity – nejlépe při cvičení proti celulitidě (nejenom), k jeho tvorbě totiž dochází na povrchu svalových buněk.

 

Co je to vlastně celulitida?

Celulitida je tvořena právě bílým tukem, nevhodně uloženým v podkoží v podobě nevzhledných hrudek a bouliček. Proto se jí také někdy lidově říká tvarohová nebo pomerančová kůže. Pokožka je nehezká a plná dolíčků.

Estetická stránka věci však není hlavním problémem. Ukládání tuku v podkoží může vést i k potížím s prokrvováním končetin, které celý problém dále zhorší. Proto byste ji měli řešit, i když se potýkáte teprve s malými problémy. A právě proto je tu Clarins Body Fit sérum, které cílí na ty správné typy tukových buněk a pomáhá tak redukovat potíže problematických oblastech.

 

Proč právě Clarins Body Fit?

Tahle francouzská značka kosmetiky je totiž známá po celém světě. A její zakladatel Jacques Courtin-Clarins si dal při jejím vzniku jediný cíl: vytvořit takovou kosmetiku, která by ženy činila krásnějšími a šťastnějšími. To spolu s s upřednostňováním přírodních ingrediencí a příznivou cenovou politikou katapultovalo jeho výrobky brzy na vrchol žebříčků oblíbenosti.

Clarins je totiž spíše luxusní kosmetika, ale dostupná opravu pro každou ženu. V jednotlivých přípravcích kombinuje účinky více než 250 druhů rostlinných extraktů zkombinovaných s ostatními složkami tak, aby působily ve vzájemné synergii a účinek přípravků byl tak co nejvyšší. A právě proto jsme si dnes k recenzi vybrali jejich Clarins Body Fit – zeštíhlující a zpevňující sérum proti celulitidě.

 

Clarins Body Fit se představuje

Značka Clarins se nebojí inovací. Nelpí na starých konceptech, jen aby mohla rozšířit své portfolio do epochálních rozměrů. Snaží se svým zákaznicím nabídnout vždy jen to nejlepší. Takže zatímco původní Clarins Body Fit sérum bojovalo s tukovými buňkami převážně uvnitř a mimo váš dohled (tolik obávané dlouhé čekání na výsledky), vylepšená verze, kterou v současnosti můžete zakoupit, přidává navíc posílené účinky na zeštíhlení a tvarování postavy.

Clarins Body Fit je tak určeno pro všechny ženy, které se potýkají s celulitidou na bocích, stehnech nebo hýždích a zároveň potřebují zformovat postavu a vylepšit vzhled své pokožky na pohled i na dotek.

 

Jak Clarins Body Fit funguje

A proč vsadit právě na Clarins – zeštíhlující a zpevňující sérum proti celulitidě? Přesvědčit by vás měly především jeho deklarované účinky:

 • minimalizace projevů celulitidy,
 • tvarování a zpevnění postavy,
 • zesílení a lepší hydratace pokožky.
Koneckonců, sloganem celého séra je „Smoothes, firms & lifts“ čili vyhlazení, zpevnění a pozdvižení. A jaké účinky se v těchto třech nenápadných slovech ukrývají, možná budete překvapeny, a rozhodně ne nepříjemně!

 

6x silnější díky výtažkům z bylin

Hlavní roli tu hrají účinné přírodní extrakty. Těch v přípravku Clarins Body Fit najdete rovnou šest, a každý z nich působí na tukové buňky v jiné fázi jejich aktivního cyklu.

Účinná složka Jak působí proti celulitidě
Výtažek z vodní máty
 • zpomaluje a omezuje mechanismus, zodpovědný za vznik nových tukových buněk
 • působí podpůrně při žádoucí syntéze kolagenu.
Výtažek z listů kdoule
 • je zodpovědný za urychlení spalování takových buněk, které jsou odpovědné za celulitidu
 • vrací volnost tukové hmotě uvězněné v podkoží
 • brání dalšímu ukládání tuku na problematických místech těla.
Výtažek z kaštanu koňského
 • příznivě ovlivňuje mikrocirkulaci v pokožce
 • má také významné odvodňovacími účinky, díky nimž podporuje cílenou detoxikaci postižených partií.
Výtažek ze slunečnice
 • díky němu se vaší pokožce dostane důkladné hydratace
 • přítomné látky také aktivují přirozenou ochrannou funkci pokožky.
Výtažek z nevadlece hřebenitého

(Celosia cristata)

 • podporuje viditelné zpevnění a vyhlazení pokožky.
 • působí podpůrně při žádoucí syntéze kolagenu.
Mentol
 • navozuje při nanášení krému příjemný chladivý efekt.

Jak vidíte, klíčové složky působí komplexně v každém období života tukové buňky – od jejího vzniku až po zmenšení po nepřiměřené fázi růstu. Všechny dohromady pak:

 • redukují celulitidu,
 • brání vzniku nového problému,
 • posilují žádanou pevnost pokožky,
 • zlepšují krevní mikrocirkulaci v podkoží,
 • hydratují pokožku,
 • vyhlazují ji a zeštíhlují,
 • zanechávají její povrch příjemně hebký.

Clarins Body Fit – recenze

Clarins Body Fit – první dojmy

První, co vás na tom tomto přípravku překvapí, je rozhodně cena. Pohybuje se totiž okolo 800 Kč za 200 ml, ale v kamenných prodejnách se může vyšplhat i výše. Je to daň za použití přírodních složek a moderních technologických postupů. Máte však jistotu, že za své peníze dostanete skutečně jen to nejlepší.

Clarins Body Fit se nepotýká s klasickými problémy jiných krémů nebo olejů proti celulitidě, které je nutné pracně dostávat z lahvičky nebo tuby a zanechávají poté mastné prsty i vše okolo. Díky praktickému dávkovači vždy odeberete jen tolik séra, kolik aktuálně potřebujete – to záleží především na objemu vašich stehen.

 

Skutečně Clarins Body Fit účinně bojuje proti celulitidě?

Na stránkách výrobce je (bohužel v angličtině) dostupná studie, podle níž zaznamenalo viditelné výsledky po čtyřech týdnech užívání Clarins Body Fit celých 80% žen (celkový počet žen ve studii byl 94).

Jedno balení obsahuje 200 ml séra, které vydrží přibližně na měsíc. Po nanesení příjemně chladí a přímo cítíte, jak se vaše pokožka prokrvuje a napíná. Chladivý efekt bývá nepříjemný pouze v zimě, pokud disponujete doma nevytopenou koupelnou či ložnicí, kde sérum aplikujete.

Stačí vám k tomu asi dvě minuty času a krouživé pohyby. Chladivý gel s příjemnou texturou se vstřebá opravdu rychle (pokud si potrpíte na pálivý efekt, vyzkoušejte raději skořicový gel na celulitidu), aniž by za sebou zanechal mastný film. Vystačíte i s obyčejnými krouživými pohyby, ale můžete sérum použít i jako součást masáže proti celulitidě.

 

Clarins Body Fit – zkušenosti uživatelek

Zahraniční internetové stránky vám recenzí na téma boj proti celulitidě s Clarins Body Fit ukáží opravdu hodně. Vybrali jsme pro vás, ty, které vám při rozhodování jistě pomohou.

Používám Clarins Body Fit už třetí týden a každým dnem je pokožka vypnutější a krásnější.“

První týden byly výsledky minimální, ale pak jsem začala trochu více cvičit a moje celulitida se velmi brzy doslova vypařila.“

Příjemně se nanáší, krásně voní a opravdu funguje!“

 

Clarins Body Fit – závěrečné hodnocení

Pojďme si nyní ještě ve stručnosti shrnout všechny kladné i záporné vlastnosti přípravku Clarins Body Fit.

Pozitiva

 • účinné ložení s přírodními složkami
 • vytvaruje a zeštíhlí postavu
 • pokožka je pevnější a vyhlazenější
 • luxusní celosvětový oblíbená značka kosmetiky
Negativa
 • vysoká cena
Tak co říkáte? Pomohla vám naše recenze při výběru toho správného produktu? Pokud stále ještě hledáte, projděte si naši sekci věnovanou celulitidě jako takové. A na vaše zkušenosti a názory se budeme těšit pod článkem!

Clarins Body Fit

Clarins Body Fit
9.1

Clarins Body Fit

9/10

  Plus

  • - vytvaruje a zeštíhlí postavu
  • - pokožka je pevnější a vyhlazenější

  Mínus

  • - vysoká cena