Skořicový gel na celulitidu – proč vsadit právě na pálivý efekt?

Skořicový gel na celulitidu – Skvěle voní, dobře chutná a především má schopnost urychlovat metabolismus a podporovat odbourávání tuků. Právě proto je skořice oblíbenou součástí přípravků, určených pro redukci celulitidy. Poradíme vám, které patří na našem trhu k nejoblíbenějším a jak ještě zvýšit jejich účinek.

V orientu si skořice vysloužila pověst takřka univerzálního léku. Díky svým antimikrobiálním a antibiotickým účinkům byla již ve starověku používána při léčbě zranění, a později byly objeveny i jej pozitivní účinky na trávení a regeneraci organismu. Výčet kompletních léčivých vlastností skořice by byl pro účely tohoto článku až příliš dlouhý, nás však zajímá spíše její kosmetické využití.

 

Skořice – co může udělat pro vás a vaši pleť?

Účinné látky ve skořici především účinně regenerují tkáně, podporují látkovou výměnu a urychlují metabolismus buněk. To dělá ze skořice velmi účinného bojovníka proti celulitidě. Skořicový gel proto tvoří základ oblíbených wellness procedur proti celulitidě. V jejich čele stojí zábaly, které si můžete dopřát nejenom v kosmetických salónech, ale také u sebe doma.

Poprvé byly účinky skořice objeveny v USA, v Evropě si však tento luxus ala skořicový gel na celulitidu můžeme dopřávat teprve posledních 30 let. Klade si za cíl zredukovat objem nevzhledných tukových polštářů a celkově zlepšit vzhled postižených míst.

Víte, kde se vzala vaše celulitida?

Abyste pochopili, proč vám může pomoci právě skořicový gel na celulitidu, je nezbytné připomenou si něco málo o tom, jak vlastně celulitida vzniká. Jde vlastně o zhoršenou krevní a lymfatickou mikrocirkulaci uvnitř tělesných tkání, což vede ke změnám ve způsobu ukládání podkožního tuku a také ke ztrátě pružnosti kůže. Díky tomu se v podkoží začne ukládat větší množství podkožních buněk. Jakmile toto množství překročí únosnou mez, začnou být hrudky tuku vytlačovány těsně pod povrch kůže, kde vytvoří známý „pomerančový“ vzhled.

Kde se bere celulitida
Tyto faktory ovlivňuje ve velké míře životní styl (sedavé zaměstnání, nezdravá strava apod.), ale také hormonální změny. Právě proto se celulitida často objevuje v pubertě nebo po menopauze. A to je také důvod, proč na ni trpí i ženy, které mají jinak velmi zdravý způsob života.

 

Skořicový gel na celulitidu působí na více frontách zároveň

Hřejivý skořicový gel proti celulitidě vás možná napoprvé překvapí svou štiplavostí. Tak však zároveň poznáte i jeho účinnost. Všeobecně platí, že čím víc bude kůže pálit a štípat, tím vyšším obsahem skořice se může zvolený produkt pochlubit. Na našem trhu existují dva produkty, které vám můžeme s klidem doporučit – Herbamedicus Skořicový balzám a TOPVET skořicový gel. Oba dva jsme otestovali a tady jsou výsledky.

 

Herbamedicus Skořicový balzám – recenze

Tento unikátní přípravek obsahující extrakt z pravé skořice napomáhající tlumení projevů celulitidy. Herbamedicus Skořicový balzám díky skořicové silici způsobuje cílené prohřátí a prokrvení tkáně v postižené oblasti. Aplikuje se za pomoci masáže, což vede ke zvýšení elasticity kůže. Vyhlazení pokožky a potlačení drobných jizviček.

Výrobce doporučuje po masáži svaly stehen a hýždí ještě procvičit, aby bylo dosaženo maximální účinnosti a rychlejší likvidace tukových buněk. Skořicový gel na celulitidu má také desinfekční analgetické účinky a jeho aroma působí afrodiziakálně.

Výhody produktu Herbamedicus Skořicový balzám:

 • regeneruje postižené tkáně
 • podporuje snadnější vylučování toxinů
 • zvyšuje pevnost pokožky a její elasticitu
Doporučený způsob použití zahrnuje aplikaci přípravku 2-5x denně na postižená místa. Herbamedicus Skořicový balzám lze použít na stehna, bříško, hýždě i paže. Doporučena je intenzivní masáž partií postižených celulitidou, a také zvýšení denního příjmu tekutin.

První dojmy a zkušenosti

Produkt svou konzistencí ze všeho nejvíce připomíná gel. Na ruce lehce lepí a tentýž pocit jsem měla i na kůži. Vůně je velmi příjemná, skoro jako o Vánocích. Po nanesení na pokožku lehce pálí, ale není to nic nesnesitelného. Upřímně řečeno, čekala jsem to horší.

Při použití 2x denně (ráno a večer) byla kůže na hýždích už po třech dnech viditelně napjatější a celulitida začala viditelně mizet už po dvou týdnech. Standardně prodávané balení o obsahu 250 ml vydrží přibližně měsíc, což je vzhledem k nízké pořizovací cenně velmi dobrá zpráva. Je však dobré vědět, že Herbamedicus Skořicový balzám trochu barví. Rozhodně tedy nedoporučuji brát si ráno do práce světlé kalhoty. Fleky se ale naštěstí beze zbytku vyperou.

Dobrý tip
Pokud během kúry zjistíte, že trpíte přecitlivělostí na některou složku přípravku, sáhněte po čaji z šišáku bajkalského. Dvě lžičky sušené bylinky stačí zalít šálkem horké vody a pít 2x denně. Za pár dní by mělo být všechno v pořádku.

 

TIP: TOPVET skořicový gel na celulitidu – recenze

I TOPVET skořicový gel na celulitidu obsahuje skořicovou silici, jež způsobuje účinné lokální prohřátí pokožky a rozšiřuje cévy, což napomáhá odbourávání problematické tukové tkáně, která je podstatou celulitidy. Lze ho aplikovat všude tam, kde trpíte celulitidou, vyjma míst s poškozenou sliznicí nebo otevřenými ranami.

Na dotek je tento skořicový gel na celulitidu o trochu příjemnější než ten od Herbamedicus, ale stopy po lepení najdeme taky. TOPVET skořicový gel je ale rozhodně pálivější. Lehce štípe už na dlani a po masáži to skutečně rozehraje naplno. Začala jsem ho nanášet za pomoci masážních rukavic, abych se zbavila toho nepříjemného pocitu v rukou. Na hýždích nešlo o nic nesnesitelného, ale rozhodně jsem obsah skořice cítila. První výraznější výsledky byly viditelné už po týdnu, což potěšilo. TOPVET skořicový gel se rychle vstřebával a nezanechával žádné skvrny. Ale přinutit se ráno do štiplavé masáže bylo občas docela obtížné.

Nejlevněji k dostání zde

Aplikace je doporučena 1-2x denně s následným procvičením masírovaných partií, opět kvůli prokrvení a rychlejšími odplavování podkožního tuku.

Náš tip:
Skořice často způsobuje alergické reakce. Proto než začnete kterýkoli z přípravků používat, vyzkoušejte nejprve jeho účinky na malé ploše kůže.

Skořicový gel na celulitidu

Jak zvýšit účinky skořicového gelu?

Minimálně 1x do týdne je dobré podpořit účinky skořicového gelu na celulitidu ještě speciálním zábalem. Zatímco hřejivý gel pomáhá odbourávat škodliviny, odplavovat tuk a regenerovat tkáně, dodatečná bandáž vyvine tlak na lymfatický systém a krevní řečiště, který podpoří ještě účinnější odplavování toxinů a tuku pryč z tkání.

Není třeba chodit do wellness salónu. Stačí vmasírovat gel jako obvykle, zabalit postižená místa do potravinářské fólie (nestyďte se požádat o pomoc, někdy to jde opravdu těžko) a uložit se na hodinu pod hřejivou deku. Připravte se na to, že pálení bude postupně zesilovat, ale nemělo by jít o nic, co by se nedalo snést. Nicméně pokud by hřejivý efekt překročil obvyklou hranici, okamžitě proceduru ukončete.

Začervenání pokožky je běžné, ale může dojít ke vzniku nepříjemného ekzému nebo přecitlivělosti, díky níž vám bude nepříjemné i běžné sezení. Osobně doporučuji si nejdříve na vybraný skořicový gel na celulitidu zvyknout a teprve po týdnu pravidelného užívání začít se zábaly. A intenzitu zábalů nastavte maximálně ob den, ne častěji. Pak by se mělo vše obejít bez problémů.

Tak co říkáte? Patří podle vás skořice stále jen do vánočních perníčků nebo jste ochotní vpustit ji i do své kosmetiky? Dejte nám vědět v komentářích, budeme se těšit.

Topvet skořicový gel

Topvet skořicový gel
9.1

TOPVET

9/10

  Plus

  • - Lokální prohřátí
  • - Cena

  Mínus

  Zatím žádné komentáře

  Napiš komentář