Účinná bílkovinová dieta, která přináší výsledky

Pneumatiku okolo pasu si nepřeje snad nikdo. Zvlášť v letním období, kdy tělo vystavujeme v přiléhavých šatech a plavkách. Zároveň však nemusí být vždycky snadné se přebytečného tuku zbavit. To ví všichni ti, kteří už se někdy rozhodli mu vyhlásit válku a výsledky nebyly takové, jaké si představovali. Řešení však máte na dosah ruky. Je jím super účinná bílkovinová dieta.

Kdo se snaží zhubnout, ten ví, že to stojí spoustu dřiny a odříkání. Komu by se chtělo každý večer chroupat mrkev, když si může pochutnat na tom úžasně povedeném stejku? K tomu přihodí ještě pár zlatavě usmažených hranolek nebo brambor, tučnou smetanovou omáčku a po pár týdnech váha nepozorovaně naroste do závratných výšin.

A tak přichází čas na držení diety.

Jenže, i přes bohulibé počáteční nadšení začnou lidé postupem času ubírat na snaze a skončí tam, kde byli předtím. Držet dietu, při které se musí omezovat takřka ve všem (a ještě mají hlad) je prostě otrava. Ke všemu, když ani vrcholná snaha nepřináší požadovaný efekt.

Co kdyby vám ale někdo řekl, že existuje dieta, při které budete moci jíst téměř všechno, co máte rádi, nebudete mít hlad, a ještě ke všemu zhubnete?

Není to blud, ale bílkovinová dieta. Pojďte se společně s námi podívat na to, jak vlastně funguje a proč je lepší než všechny ostatní.

Co bílkovinová dieta vlastně je?

Jak už název téhle diety napovídá, jedná se o typ stravování, ve kterém hraje prim přísun kvalitních bílkovin. Ve skutečnosti ani nejde říct, že je bílkovinová dieta dietou v tom zažitém slova smyslu. Jedná se spíš o dlouhodobý životní styl, který vám nejen-že pomůže zhubnout, ale také si díky němu udržíte svou ideální váhu.

Všichni víme, že bílkoviny jsou pro naše tělo velmi důležité. Bez nich by naše svaly strádaly a nemohly by po aktivním pohybu v klidu a nerušeně růst. Právě svaly jsou jedním z klíčů, kvůli kterým bílkovinová dieta opravdu funguje. Čím větší množství aktivní svalové hmoty máte, tím rychleji spalujete tuky. Udržení svalové hmoty je totiž pro tělo velmi energeticky náročné a musí více sahat do svých uložených zásob.

Druhým důvodem, proč bílkovinová dieta hraje ve váš prospěch je fakt, že ze svého jídelníčku vyškrtnete sacharidy. Ty jsou rychlým zdrojem energie a jakousi berličkou našeho organismu. Chybějící cukry, které jsou pro tělo taktéž k fungování potřeba, si organismus vyrobí z vlastní tukové tkáně procesem, kterému se odborně říká ketóza.

Více o bílkovinové dietě se dočtete na https://www.proslim.cz/bilkovinova-dieta/.

Výhody bílkovinové diety

Když se teď na chvíli odpoutáme od toho, jak bílkovinová dieta vlastně funguje, je na čase zjistit, jaké výhody pro vás a vaše tělo má.

Když přejdete na bílkovinovou dietu, tak:

  • Rychle a zdravě zhubnete
  • Nepřijdete o svaly
  • Nebudete mít hlad
  • Nebudete si muset odpírat jídla, která vám chutnají (nebo alespoň ne všechny)
  • Budete mít rychlejší metabolismus
  • Budete se cítit i vypadat lépe
  • Se posílí vaše kosti
  • Budete lépe spát
  • Se vám zlepší nálada
  • Se vyhnete jojo efektu

Vlastně to dává docela logiku. Pokud budete během bílkovinové diety alespoň trochu sportovat, budete mít i lepší náladu a začnete líp spát. Na vaší psychické pohodě se odrazí i to, že si budete moci dopřát jídla, která máte rádi (třeba kvalitní maso, vejce, zeleninu, proteinové kaše, nápoje a tyčinky…) a nebudete mít hlad. Pocit štěstí do značné míry ovlivňuje i to, že už po pár týdnech uvidíte první viditelné výsledky.

Rozhodně se tedy vyplatí bílkovinovou dietu alespoň na nějaký čas vyzkoušet. Uvidíte, že když se nenecháte svést lákadlem v podobě dortu nebo vysoce kalorickým fast foodem, přebytečná kila půjdou dolů skoro sama bez toho, aniž byste se museli chovat výrazně jinak než obvykle.

Spočítejte si své BMI hodnoty pomocí BMI kalkulačky a zjistěte, jestli nemáte nadváhu – https://www.rychle-hubnuti.cz/bmi-kalkulacka/

Bílkovinová dieta vs. ostatní diety

Kdybychom měli bílkovinovou dietu srovnat s ostatními typy diet, vyšší příjem proteinů jasně zvítězí.

Zvlášť, pokud jste zastánci “osvědčené” hladovky. O něco méně extrémní může být jablečná či zelná dieta, nebo popíjení ovocných a zelných šťáv, které mají vyčistit vaše tělo od nebezpečných toxinů.

Důvodem, proč žádná z výše uvedených diet nemůže nikdy správně fungovat je ten, že to, co během nich zhubnete jsou svaly a voda. Tukovou tkáň si tělo ponechá, protože se pokusí udržet dostatečné množství zásob, které by mohly být rozhodujícím mezníkem mezi životem a smrtí. Vaše tělo totiž netuší, že hladovíte i přesto, že máte kolem sebe obvyklé množství potravy a smrt hlady vám tím pádem nehrozí. (Kdo ví, zda se tohoto nastavení našeho těla vůbec někdy zbavíme.)

To znamená, že nějaký váhový úbytek se sice dostaví, ale po vrácení se zpět do původního stravovacího režimu se vaše postava mnohonásobně zhorší. K již uloženému tuku totiž přidáte jen další tuk. Absence aktivní svalové hmoty pak způsobí, že vám následné hubnutí půjde mnohem hůř.

Když ale zvolíte opačný postup a během hubnutí si svaly ochráníte dostatečným přísunem bílkovin, tuky spálíte takřka okamžitě a nebudou mít šanci, aby se z nich staly tolik nechtěné tukové polštáře. A to se vyplatí. Nebo ne?

Zkoušeli jste někdy dodržovat bílkovinovou dietu? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů.

Další zdroje článku:


Napiš komentář

KETOMIX - sleva pouze do konce týdne !!!CHCI SLEVU