Vajíčko na praní Ecoegg – ekologické praní

Vajíčko na praní – ekologické praní. Hledáte šetrnou alternativu za běžně používané čistící a prací prostředky? Nemůžete na trhu najít žádný dostatečně hypoalergenní prací prášek kvůli vašim problémům s kůží? Obáváte se o zdraví svých dětí, ale klasické bio prací prostředky vám připadají drahé?

Pak je vajíčko na praní – ekologické praní přesně pro vás. Vydrží přibližně 70 pracích cyklů, což jsou v běžné rodině asi čtyři měsíce praní. Vždy ho stačí jen vložit do pračky a to k libovolnému prádlu. Nemusíte tedy nic odměřovat ani nikam nalévat.

Vajíčko na praní – jak vlastně funguje a co od něj čekat

Vajíčko na praní alias Ecoegg je na našem trhu novinkou. Pochází z Velké Británie a sluší se uvést, že právě tady získala firma Ecoegg Cenu britské královny v oblasti Inovací. Jde o ocenění, které uděluje královna osobně, a to na základě doporučení, vzešlých od premiéra Velké Británie a odborného výboru. A jakákoli firma, která tuto cenu získá, musí předtím splnit celou řadu mnohdy obtížných kritérií.

V našich obchodech je aktuálně k dostání prací vajíčko Ecoegg a to v podobě výhodného startovacího balíčku. Ten obsahuje:

 • prací vajíčko na 70 praní,
 • 1 detox tabletu na vyčištění pračky před praním,
 • praktický držák na prací vajíčko.

Tohle vajíčko na praní je vlastně bioaktivní přírodní prací prostředek, který dokáže plnohodnotně nahradit jakékoliv prací prášky z obchodu. Chemické prostředky tedy kompletně nahrazuje a díky detoxikační tabletě vám navíc pračku vyčistí od všech nežádoucích zbytků.

KOMPLETNÍ NABÍDKA ZDE

Nic dalšího už nepotřebujete – jen špinavé prádlo a prací vajíčko. Je tedy určitě pro dlouhodobé používání – nahradí přibližně 70 dávek pracího prášku. Vše je samozřejmě dermatologicky testováno.

Měli byste vědět: Vajíčko na praní Ecoegg je 100% hypoalergenní, doporučený také společnostmi Allergy UK a National Eczema Society. Používat ho tedy mohou i osoby s citlivou pletí, nejmenší děti i pacienti s atopickým ekzémem a dalšími kožními obtížemi.

Používá se velmi jednoduše a lze ho přidat k bílému i k barevnému prádlu. Bílé maximálně svědčí, protože nedochází k šednutí vlivem pracích prostředků. Vaše košile, krajkové prádlo a další tak zůstanou dlouhodobě sněhobílé. Pestré barvy zase zůstanou svěží a zářivé.

Navíc vajíčko na praní Ecoegg velmi příjemně voní díky přírodním éterickým olejům. O své provoněné prádlo tedy rozhodně nepřijdete. Oč šetrnější je k pokožce, o to urputnější je k jakékoliv špíně Jeho zbytky na oblečení neulpívají, k životnímu prostředí je tento produkt maximálně šetrný a v nepolední řadě šetří také vaši peněženku.

Chemie? Ne, jen přírodní prostředky

Chemické prací prostředky jsou vynálezem několika posledních desetiletí. Ovšem i v dřívějších dobách měli lidé své prádlo čisté a sněhově bílé, pokud bylo třeba. Šikovné pradleny se cenily, ovšem nebylo-li jejich úsilí podpořeno i vhodnými přírodními čistícími prostředky, příliš by toho nezmohly.

A jak tedy funguje vajíčko na praní Ecoegg? Tajemstvím jeho účinnosti jsou turmalínové keramické pelety, které v bubnu pračky během vzájemného tření vytvoří hustou přírodní pěnu, jež účinně uvolňuje nečistoty z vláken textilií. Navíc tyto bílé minerální pelety ionizují ve vodě molekuly kyslíku a mění její pH, což opět napomáhá lepšímu praní. Příslovečnou tečku pak celému procesu dodá samotný pohyb vajíčka na praní Ecoegg v bubnu pračky. Mechanicky tak pomůže vytlačit z textilií i tu nejurputnější špínu.

Pokud byste vajíčko otevřeli, našli byste uvnitř dva druhy keramické výplně – tmavou a světlou. O uvolňování špíny se starají právě ty tmavé alias turmalínové zatímco bílé minerální pelety pracují s již zmíněným pH vody a celý účinek tak ještě zesilují.

Kvůli mechanickému pohybu je pak třeba nechat v pračce dostatek volného prostoru, jinak o tento efekt přijdete. Jen pro praní velmi malého množství prádla se Ecoegg spíše nehodí. Hodně se pak v bubnu „mele“ a není to zrovna příjemný zvuk. Ale jiný efekt to vlastně nemá.

Vajíčko na praní Ecoegg – hypoalergenní od obalu až po náplň

Jakmile vám pelety uvnitř dojdou (resp. se jejich prací účinek sníží), není problém zakoupit náhradní náplň. Nemusíte tedy znovu investovat do celého setu. Obal vajíčka na praní Ecoegg je z plastu, ovšem 100 % hypoalergenního. Jde o obal opakovaně použitelný a vydrží opravdu dlouho. Na konci však jeho cesta musí skončit ve tříděném odpadu, což naštěstí odradí snad jen ty největší „zero waste“ fanoušky.

Prací vajíčko Ecoegg – moje postřehy

Sama tohle vajíčko doma mám, takže můžu říct, že na běžně zašpiněné prádlo funguje perfektně. Trička ze školy (včetně tělocviku) kalhoty od písku, taneční úbory i běžné denní oblečení vypere perfektně. Na barevné a černé prádlo opravdu nic jiného nepotřebuji, bílé prádlo čas od času proženu ještě nějakým ekologickým pracím práškem, který ho zároveň i vybělí. Na to jsem zkrátka zvyklá a líbí se mi to.

Údaj o počtu praní docela sedí. Pokud si k vajíčku čichnete před praním, voní hodně intenzivně, ale samotné prádlo už má poté vůni jen velmi jemnou. Ale koupit lze i vajíčko zcela bez vůně – to pro případ, že si například vyrábíte domácí aviváž z éterických olejíčků.

Ecoegg – video

Odolnější skvrny (krev, tráva apod.) je vhodné nejdříve předeprat v ruce a teprv poté svěřit pračce. Tento postup obvykle stačí. Mimochodem po samotném praní je vhodné vysušit nejenom prádlo, ale i vajíčko na praní Ecoegg. Jinak mohou peletky začít plesnivět nebo dělat jinou neplechu. Ale jinak je všechno úplně bez problémů. Takže za sebe jako ekologickou alternativu rozhodně doporučuji.

Ecoegg

Ecoegg
9.7

Hodnocení

10/10

  Plus

  • - vůně
  • - výborně pere
  • - ekologický výrobek

  Mínus