Účinky Aloe Vera

Účinky Aloe VeraÚčinky Aloe Vera

Léčivá aloe vera – Aloe vera je sukulentní rostlina, která je po mnoha staletí využívána především v léčitelství pro své blahodárné účinky na lidské tělo. V dnešní době její výtažky můžeme nalézt také v kosmetickém odvětví jako součást přípravků na pleť a kůži, v potravinářském odvětví a samotnou rostlinu také někteří zahrádkáři pěstují pro okrasu.

 

Účinky Aloe Vera – Co aloe vera obsahuje?

Z aloe vera se využívá především „šťáva“ z jejich listů, kterou získáme po jejich naříznutí. Jedná se o průhledný polotekutý gel, který obsahuje nesmírně důležité látky, jako jsou vitamíny řady B (B2, B3, B5, B12), vitamíny C, A, E, aminokyseliny, polysacharidy, minerály jako například vápník, draslík, hořčík, zinek či mangan, niacin, chiolin, glykosidy, saponiny a mnoho dalších.

 

Účinky Aloe Vera – Jak tuto rostlinu používat?

Léčivý gel z listů je možno přikládat na poranění kůže, jako jsou řezné rány, popáleniny, puchýře, vyrážky či bodnutí hmyzem. Druhou možností je užívat aloe vera vnitřně jako prostředek k detoxikaci organismu či posílení imunity. Je však doporučováno užívat tuto léčivou rostlinu s mírou, jelikož se některé obsažené látky při větším užívaném množství stávají toxickými.

Účinky Aloe Vera – Co pomáhá vyléčit?

Látky obsažené v této rostlině účinně bojují proti překyselení žaludku, paradentóze, atopickému ekzému, kožním mykózám a zánětům, různým virovým infekcím a bolesti při zánětech kloubů. Napomáhají posílit imunitu, podporují správné vstřebávání vitamínů, minerálů a stopových prvků, správnou funkci látkové výměny, pomáhají snížit hladinu krevního cukru, díky čemuž je aloe vera vhodná i pro diabetiky. Posiluje odolnost proti bakteriím a dokonce je znám zpomalující vliv na růst rakovinných buněk. V rámci celkové detoxikace organismu dochází ke zlepšení trávení, zmírnění či odstranění potíži se spánkem a zlepšení jeho kvality, celkovému zlepšení psychického stavu a nabytí fyzické energie. Dalším kladem je vliv na svalovou činnost a stav kostí. Aloe Vera pomáhá také, pokud máme suché a lámavé vlasy či nehty. Díky obkladu z gelu aloe se vlasy již po několika málo použitích stanou pevnějšími a zdravějšími.

Hodnocení
Datum
Komentář
Je výborná, používám ji při detoxikaci
Hodnocení
5

Jeden komentář

  1. Katka Srpen 11, 2016