WhitePearl recenze – jak účinně vybělit zuby

Projděte se uličkami různých českých supermarketů a budete ohromeni velkým množstvím možností pro bělení zubů. Nespočet zubních past, gelů a barvících tyčinek… Co z toho funguje a kterým se naopak vyhnout? Pomohou vůbec při bělení zubů? Jak si vybrat takovou zubní pastu, která „opravdu funguje“?  WhitePearl není jen obyčejným přípravkem na bělení zubů. Jsou s ním spokojeni velké množství zákazníků.

Jak bělící zubní pasty fungují?

Bělící zubní pasty vypadají podobně jako běžné zubní pasty, ale obsahují mírně odlišné přísady. Speciálně se jedná o abrazivní složku, která má pomoci obrousit nečistoty ze zubů, a chemikálie, které pomáhají rozbít a rozpouštět tuhé skvrny. Pokud potřebujete vybělit své zuby rychle, hledejte dál. Bělící zubní pasty rozhodně nejsou způsobem pro rychlé řešení bělení zubů. Nejoblíbenější značky doporučují používat bělící zubní pasty dvakrát denně, a to v rozmezí 3-6 týdnů, abyste viděli jakýkoliv druh výsledků.

Složení bělících zubních past

Většina bělících prostředků, jako je bělící pasta nebo bělící gel na zuby obsahují peroxid vodíku. Ten je zásadní ingrediencí, kterou byste měli hledat i ve svých prostředcích. Peroxid je totiž zodpovědný za bělení zubů. V dnešní době už je ale orientace v produktech poměrně problematická, protože dnešní zubní pasty jsou zaměřené na kuřáky nebo třeba na děti, a to jen znesnadňuje výběr.

V jádru jsou však složky používané ve většině z nich podobné: abrazivní činidlo, fluorid, příchutě a zahušťovací, sladící a stabilizační přísady.

Jsou zubní pasty vhodné pro bělení zubů?

Bělení zubů prostřednictvím zubní pasty, kterou si můžete koupit v supermarketech nebo lékárnách, nebude bělit zuby na zřetelně odlišné úrovni; v podstatě jen zastaví nahromadění skvrn a zabrání dalšímu zbarvení zubů.

Bělící gel na zuby

Také co se týče bělících gelů, máte nespočet možností. Co způsobuje nejlepší výsledky bělení zubů? Různé značky, různá koncentrace gelu bělení a široká škála cen. Co je ale nejlepší zuby pro bělení zubů? Díky kterému gelu získáte výsledky a který není nic jiného než trik?

Vybírejte si také podle balení

To zní poměrně hloupě, hned však vysvětlíme proč. Aktivní složkou gelu bělení zubů je peroxid vodíku suspendovaný v gelovém přípravku. Peroxid vodíku se začíná rozkládat na kyslík a vodu, pokud je vystaven světlu nebo vyšším teplotám. To je důvod, proč peroxid vodíku používaný k čištění ran je prodáván v hnědé láhvi. Taktéž i gel na bělení zubů by měl být zabalen v takovém obalu, aby nedocházelo k jeho rozkladu – to znamená rozhodně ne v čirém obalu nebo jakémkoli jiném obalu, který dovoluje vniknutí světla. Dobré je koupit takový výrobek, jehož obal nemůžete jen tak rozbít (například pádem na zem).

O koncentracích bělících gelů na zuby

Koncentrace gelu na bělení zubů se týká množství účinné složky (peroxidu vodíku), které se nachází v gelu. Na trhu najdete produkty, které se pohybují od 8 % karbamidperoxidu až po 40 % karbamidperoxidu. Avšak vyšší koncentrace neznamená, že je gel lepší.

Vysoká koncentrace

Začněme tím, že něco přes 22 % karbamidperoxidu může být potenciálně nebezpečné pro vaše zuby a dásně. Výrobky převyšující 22 % karbamidperoxidu by měly být užívány pouze pod dozorem zubního lékaře a na velmi krátkou dobu (15 – 45 minut), aby se zabránilo kontaktu s dásněmi. Špatné používání vysoce koncentračního gelu na bělení zubů může vést ke zvýšené citlivosti zubů a chemickému popálení dásní.

Vhodná koncentrace

Jakýkoli gel mezi 8 % a 22 % se považuje za bezpečný. Při použití gelu s nižší koncentrací dosáhnete kýženého výsledku stejně, jako kdybyste si koupili gel s vyšší koncentrací. Rozdíl je v tom, že gel nižší koncentrace bude vyžadovat více aplikací pro dosažení maximálních výsledků.

Působení bělícího gelu

Aby bělící gel působil, musí zůstat v kontaktu se zuby po dobu delší než 15 minut. Pokud nepoužíváte správný bělící systém, je možné, že gel nebude poskytovat konzistentní výsledek a skončíte se zuby, které mají skvrny skvrn v mezizubních prostorech a kolem dásní. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, potřebujete vlastní zásobník, který jemně drží gel proti zubům.

Bělící gel by měl být dostatečně hustý a jakoby „lepkavý“. Pokud je gel příliš tekutý a nezůstává ve svém gelovém formátu, začne ze zubů sklouzávat, a tak se může stát, že nevybělí všechny zuby rovnoměrně. To způsobí, že spodní části vašich zubů budou mnohem bělejší než vrcholy. Nejlepší gel na bělení zubů neobsahuje plnidla, takže zůstane na zubech po celou dobu bělení.

Proč patří WhitePearl k nejlepším bělícím gelům na trhu?

WhitePearl nabízí velmi kvalitní gel, protože rozumí vědě, která stojí za profesionálním bělením zubů. Splňuje všechny výše zmíněné požadavky. Bělení probíhá šetrným způsobem, proto se nemusíte bát poškození svých zubů. Přestože je bělení šetrné, je také rychlé a účinné. Mimo krásné bílé zuby pak WhitePearl pečuje také o zdraví a hygienu vaší ústní dutiny, působí jako prevence vzniku zubních kazů a zánětů dásní. Přípravek je určen pouze na „živé“ zuby. Nebělí tedy umělý chrup, zubní protézy, plomby, korunky a jiná dentální zařízení.

White Pearl Whitening System je vyvinut za pomocí moderní technologie amerických dentistů. Proto plní vaše požadavky jak na vybělení zubů, tak také na jejich neporušení a přitažlivý vzhled bez kazů a dalších nemocí ústní dutiny. Aplikace je velice snadná a z prvních výsledků se můžete radovat už po prvním použití.

WhitePearl recenze – Složení

WhitePearl je založen na přírodních složkách, díky kterým se kromě bílých zubů můžete těšit i na zdravější chrup bez kazů. Obsahuje aloe vera, které známe velmi dobře z domácností, kdy se používá zejména na popáleniny. To proto, že aloe vera je protizánětlivé a posiluje imunity. Dalšími složkami je heřmánek a brusinkový olej, které působí protizánětlivě. Heřmánek navíc bojuje i proti bakteriím. Právě brusinkový olej odstraňuje skvrny ze zubů vzniklé od jídla a pití. Mátový olej, který je taktéž součástí WhitePearl, provoní váš dech a působí desinfekčně. Toto složení je také zodpovědné za to, že dodá vašim zubům minerály, které ztrácí s postupem času.

WhitePearl recenze – Aplikace

V rámci jednoho balení White Pearl Whitening System dostanete 1 aplikátor (což je vlastně stříkačka, která usnadňuje nanesení gelu), 4 pryžové tvarovatelné aplikátory (na které se gel nanese), a návod k použití. Začnete tak, že si vytvoříte obtisk svých zubů do jednoho z tvarovatelných aplikátorů. Do tohoto obtisku pak aplikátorem nanesete potřebné množství gelu. Aplikátor s gelem vložíte do úst a necháte působit 30 až 60 minut.

WhitePearl recenze – Jak často aplikovat?

Četnost aplikací je individuální, většinou se doporučuje jednou týdně. Pro silně zbarvené zuby je možné aplikovat až třikrát týdně. Vhodné je nechat působit gel přes noc. Pro udržení bílého vzhledu je dobré používat WhitePearl bělící zubní pasta.

ZÁVĚR

Bílé zuby jsou požadavkem všech dospělých. Za barvu svých zubů vděčíme jak genetice, tak také životnímu stylu – například kouření, káva, sladké limonády, to vše ovlivňuje zabarvení zubů. Než budete svedeni k nákupu nefunkčních bělících gelů na zuby, projděte si jejich složení. Ujistěte se, že za své peníze skutečně dostanete to, co chcete. Levné gely na zuby vyžadují častější ošetření, znamenají více potíže a nakonec se stávají dražšími. Bělící systém WhitePearl zaručuje tu nejlepší kvalitu.

WhitePearl

WhitePearl
8.9

Hodnocení

9/10

    Plus

    Mínus