Pomocník každé ženy – kulma na řasy

Kulma na řasy – Mít dlouhé a husté řasy si snad přeje každá žena. Proto také užívají řadu přípravků, aby své řasy prodloužili. Používají se řasenky se speciálními kartáčky, ale i séra na růst řas a také umělé řasy. I když umělé řasy mohou vyřešit dost trápení, co se týče délky i hustoty řas, nic však není lepší než vlastní řasy. Navíc při použití umělých řas, ať už lepení, nebo nanášení například magnetických, se mohou vlastní řasy ničit. Po dlouhodobém užívání mohou řasy řídnout, vznikat záněty na kůži a jiné potíže. Vhodné je tak umět upravit vlastní řasy. Podtržená přirozená krása je to nejdokonalejší, co může být.

1. Čím tak upravit vlastní řasy – kulmou na řasy

I když kulma na řasy není žádná překvapivá novinka na trhu, je přece jen poněkud zatracována. Představa použití kulmy na řasy totiž v mnoha ženách vzbuzuje obavy ze spálení řas, ale i kůže a také pozdějšího vypadávání řas. Mají totiž kulmu na řasy při použití spojenou s běžnou kulmou na vlasy. To je však zbytečné, protože i přesto, že mají oba přístroje stejný název, nejsou totožné a kulma na řasy je šetrná a také přizpůsobená používání na řasy. S běžnou kulmou na řasy toho nemá prakticky nic společného. Snad tedy jen ten název.

2. K čemu se používá

Asi není žádným překvapením, že se kulma na řasy používá na kulmování řas. Ideálně jejich natočení, a tak optické prodloužení. Kulma na řasy je určena k dennímu užití, i když mnoha žen, která kulmu na řasy používá, se zdráhá pro každodenní užití a spíše ji používají výjimečně, nebo ne každý den. Nutno však zmínit, že kulma na řasy je produkt, který řasy opravdu „jen“ natočí, nikoli je nezhustí a ani neprodlouží. Jedná se pouze o optický efekt. Je to ideální produkt pro ženy, které mají řasy rovné, protože je dostane do požadovaného tvaru.

TIP: porovnání TOP 3 přípravů pro delší a hustší řasy

3. Kulma na řasy použití

Samozřejmě je důležité vědět, jak kulmu na řasy použít. Na trhu existuje několik typů, zvolit je možné podle recenzí, ceny, ale i vlastní úvahy a libosti. Jakmile je kulma na řasy pořízena, je nutné pečlivě číst příbalový leták, a tudíž i doporučení o použití kulmy na řasy. Produkty jednotlivých značek a výrobců se mohou lišit, a tak je vhodné investovat i čas do informování se o doporučení pro používání. Obvykle je však použití u všech kulem na řasy podobné. Po zapnutí přístroje je potřeba počkat několik minut, až se tepelná spirálka zahřeje na požadovanou teplotu a je možno přejít k použití kulmy. Není asi potřeba nějakého speciálního zacházení, ideálně použít stejně jako při nanášení řasenky, tedy táhlými pohyby od kořínků směrem ke konečkům. Vhodné je také kulmu chvíli při koříncích přidržet, aby efekt zvednutých, natočených řas byl co nejlepší.

4. Kulma a řasenka – snesou se?

Je běžné, že ženy používají také řasenku, aby jejich řasy působily delší, hustší a silnější. Je samozřejmě možné používat jak kulmu na řasy, tak řasenku. Výrobci mysleli na to, že to bude žádané. U každé kulmy na řasy je použití možná odlišné, každopádně je doporučováno obecně klidně nanést řasenku a poté použít kulmu na řasy. Jsou ženy, které to provádějí naopak. Záleží tudíž na tom, jak k tomu, kdo přistupuje, ale rozhodně řasenka a kulma se navzájem při užití nevylučují.

TIP: KOMPLETNÍ PRŮVODCE – JAK NA DLOUHÉ ŘASY

5. Čeho se vyvarovat

Jak už bylo zmíněno, existuje několik druhů kulem na řasy. Ty první, které přišly na trh, se dosti podobaly klasickým kulmám. Hůře se používají, i když mají dlouhodobý efekt, ale mohou řasám i škodit. Proto je ideální nekupovat ty nejlevnější produkty, ale porovnat u kulmy na řasy cenu versus výkon. Všímat si tak doporučení od těch, co kulmu na řasy koupili, ale i používání.

6. Kulma na řasy – cena

Opět je to rozdílné, v závislosti produktu, který se na trhu vyskytuje. Cena kulmy na řasy však nepřevýší částku vyšší než několik stovek korun. Pokud je žádoucí koupit kulmu na řasy, cena by rozhodně neměla být hlavní rozhodovací nástroj. Důležité je také použití, tedy to, jak se s kulmou zachází. Cena za kulmu na řasy je pak vedlejší, pokud se přikloníme k faktu, že je především důležitý efekt a také samotné užívání. U běžné kulmy na řasy je cena momentálně na trhu různá a vybírá se tak podle jiných propozic.

7. Jak dlouho vydrží

Výhodou tohoto malého spotřebiče je to, že je na běžné tužkové baterie, obvykle jednu a podle potřeb užívání kulmy na řasy, také dlouho vydrží. Čím častěji se užívá, tím logicky je výdrž baterie menší. Vzhledem k tomu, že je to malý spotřebič, je baterie dostačující a také pro běžné užívání není nutno měnit baterii každý den.