Domácí bělení zubů

Domácí bělení zubů

Domácí bělení zubů- Každý z nás si přeje mít zuby bílé jako perličky nebo čerstvě napadaný sníh. Bohužel ne vždy tomu tak je. Na světě je mnoho způsobů, jak si naše zuby vybělit. Ať přírodním způsobem nebo v rukou specialistů. V dnešním článku se dozvíte spoustu užitečných informací o domácím bělení.

Způsobů, jakými si můžeme vybělit naše zuby, je spousta. Kromě těch přírodních, kdy se využívá hlavně potravin, které máme často v naší domácnosti běžně, to jsou i různě kombinované potraviny a v neposlední řadě také kupované přípravky na bělení zubů. A my si nyní řekneme několik způsobů, jak si vybělit zuby doma.

 

Přírodní bělení zubů

Většina kupovaných produktů na vybělení zubů funguje na bázi peroxidu vodíku. Toho se využívá i u profesionálů, kteří vám vaše zuby vybělí. My si ale řekneme nejdříve o přírodním bělení zubů a poté se pustíme i do kupovaných produktů. Měli bychom myslet na to, že přírodní bělení zubů nemusí být úplně dokonalé, protože se postará o povrchovou část vašich zubů. Některé způsoby, i ty chemické, nemusí být zrovna nejlepší volbou pro zdraví vašich zubů. Pokud je ale nebudeme bělit několikrát týdně, neměl by nastat žádný problém. Které potraviny se dají použít na bělení zubů?

 

Domácí bělení zubů – Citronová šťáva a jedlá soda

Jedním z nejznámějších přírodních bělitelů je bezpochyby jedlá soda a citron. Jejich výhoda tkví ve snadné dostupnosti, nízké ceně (oproti drahým profesionálním službám) a díky poměrně vysoké účinnosti, které si můžeme všímat již po několika použití. Celé kouzlo této procedury je přitom značně jednoduché. Stačí smíchat jedlou sodu s citronovou šťávou v hustou kašičku. Někteří odborníci tvrdí, že dlouhodobé používání této metody, může zhoršovat kvalitu našich zubů. Jiní tvrdí, že není dobré ani jedno použití. To je ale na každém z nás. Jedlá soda ve spojení s citronem funguje na principu abraze (jedlá soda) a kyseliny (citronová šťáva). Ty naše zuby, laicky řečeno, naleptají – naruší a abrazivní látka odstraní špatné pigmenty, které jsou na zubech nežádoucí. Bohužel pro nás, rýhy v zubech se zase brzy zanesou a v nás často vyvolává nutkání tuto proceduru zopakovat. Častým leptáním a obrušováním zubů mohou být zuby citlivější, náchylnější ke zlomení a také se ztenčí.

 


Nazuby.cz - bělicí zubní pasty

Domácí bělení zubů – Jahody a sůl

Ačkoliv jsou jahody skvělé samotné nebo ve formě nějakého úžasného pokrmu, mají i výhodu, která se nazývá bělení zubů. Tato metoda není tolik známá jako metoda s citronem, ale výsledky má stejné. Jak ty bělící výhody, tak poškozující nevýhody. Jahody, tak jako citrony obsahují ovocné kyseliny, jejichž účinek zesílíme použitím soli, která zde figuruje jako abrazivní prvek. Tuto směs vytvoříme tak, že jahody rozmačkáme a smícháme spolu se solí. Tuto směs naneseme na zuby a chvilku necháme působit. Poté si touto směsí zuby vyčistíme. Ačkoliv je tato směs agresivní a pro dlouhé užívání nevhodná, je stále méně agresivní než jedlá soda s citronem.

 

Domácí bělení zubů – Popel

Slyšíte o této bělící metodě poprvé? Pokud ano, je to k podivu. Tuto starou bělící metodu znali již Egypťani ve starověku. Její použití není odborníky příliš doporučované, ale nejspíše funguje. A ptáte se, jak si vybělit zuby popelem? Vemte si trochu jemného popela a ten smíchejte s vodou do kašičky a s tím si vaše zuby vyčištěte. Další variantou je to, že si popel přidáte do zubní pasty. Ani tuto metodu však nepoužívejte příliš často.

 

 

Prevence nikdy neuškodí

Ačkoliv je super znát způsoby, jak si naše zuby vybělit, není na škodu vědět ani o prevenci toho, aby naše zuby byly zbarvené do žluta. Kromě léků mohou naše zuby zabarvit do žluta i tyto věci:

 • Káva
 • Kola
 • Červené víno
 • Slazené limonády
 • Čokoláda
 • Džusy
 • Černý čaj
 • Borůvky
 • Ostružiny
 • Kečup
 • Červená paprika – kapie
 • Sójová omáčka
 • Červená řepa
 • Léky
 • Kouření

Bohužel, po shlédnutí tohoto seznamu, je všem jasné, že není možné se vyhýbat úplně všemu. Proto jsou zde produkty na bělení zubů. Ale tím prevence ochrany našich tubů zdaleka nekončí. Pomoci si můžeme i následujícími body. Jako první je to konzumace těchto potravin:

 • Jablka
 • Jahody
 • Mrkev
 • Okurka
 • Kedlubna
 • Sýr
 • Květák
 • Celer
 • Pomeranč
 • Hruška
 • Špenát

Dále je to i několik pravidel, chcete-li zásad, kterých bychom se měli držet. Patří mezi ně:

 • Používejte dentální nit nebo mezizubní kartáček.
 • Čistěte si zuby alespoň dvakrát za den.
 • Pijte hlavně čistou vodu.
 • Žvýkejte žvýkačky bez cukru, zvýší produkci slin.
 • Po jídle si vyplachujte svá ústa.
 • Nepijte horké nebo naopak ledové nápoje.
 • Zuby si čistěte měkým kartáčkem. Je to šetrnější i pro vaše dásně.

 

Chemické – koupené bělení zubů

Druhým způsobem bělení zubů je chemický způsob. Tato metoda může být agresivnější jak ta přírodní, ale když narazíte na dobré přípravky, můžete je naopak ušetřit. My se nyní podíváme na nějaké produkty, které vám mohou s bělením zubou pomoci. A navíce vám neuškodí.

 

Coco Glam – přírodní prášek pro bělení zubů s aktivním uhlím BIO

Prodejce o tomto přípravku uvádí:

Prášek Coco Glam je nejnovějším a ve světě nyní nesmírně populárním trendem jak zcela přírodní cestou účinně bělit své zuby a ještě pečovat o ústní dutinu. Díky obsahu aktivního uhlí z kokosových slupek a bentonitu efektivně absorbuje a váže nečistoty, usazeniny i těžko odstranitelné skvrny a bělí i leští vaše zuby. Zároveň dodává minerály a větší pevnost zubní sklovině a celkově pomáhá vaše ústa detoxikovat. (econea.cz)

Prášek Coco glam je prášek na bělení zubů, který je složený z aktivního uhlí, kokosových slupek a bentonitu. Díky svému složení se tak stará o dokonalé vybělení našich zubů. Nejenže Coco glam naše zuby vybělí, ale také jim dodá potřebné minerály a zpevní vám zubní sklovinu. Ingredience, ze kterých je Coco glam stvořený, pochází z Brazílie a z Karibiku s tím, že následná úprava probíhá v Evropě. Navíc jsou tyto ingredience v BIO kvalitě, tudíž je můžeme považovat za přírodní. Tento přípravek můžeme používat samotný, ale také se zubní pastou. Jestliže ho smícháte s kokosovým olejem, pastu může i nahradit. Díky svému složení je vhodný i pro děti, protože nehrozí žádné nebezpečí při spolknutí. Díky svému koeficientu není abrazivní, tudíž nepoškozuje zubní sklovinu. A co se týče viditelných změn? U některých jsou vidět již po třech použití a u jiných po 10 – 14. Každý zákazník je jiný. Zajímavost této směsi spočívá v tom, že ji po smíchání s kokosovým olejem, můžete použít jako pleťovou masku.

 

Curaprox Black is white set

Dalším produktem, který je šetrný, takže ho můžeme využívat místo normální zubní pasty, je tato curaprox pasta v setu s kartáčkem na zuby od stejnojmenné značky. Obsahuje aktivní uhlí, které není abrazivní, ale žluté pigmenty pohlcuje.

 

Domácí bělení zubůWhite Pearl domácí bělicí set

A abychom nezůstali jen u zubních past, přináším vám tip na tento bělící set. Jde o bělící gel, který slibuje vybělení zubů o dva až pět odstínů. Obsahuje extrakty z aloe vera a je vhodný i pro jedince s citlivými zuby a dásněmi. Navíc slibuje šetrnou péči s posílením zubní skloviny.

 

 

Domácí bělení zubů babské rady

S přibývajícím věkem mohou být naše zuby vlivem dlouholetého jídla a pití zabarvené a zažloutlé. Na trhu je sice mnoho komerčních přípravků na bělení zubů, ale mohou být drahé a nemusí být tak účinné, jak bychom si přáli.

Naštěstí existuje řada domácích prostředků, které nám mohou pomoci zuby vybělit, a obvykle jsou mnohem levnější než výrobky zakoupené v obchodě. Jedním z jednoduchých a účinných domácích prostředků na bělení zubů je čištění zubů jedlou sodou. Jedlá soda je přírodní abrazivo, které může pomoci odstranit povrchové skvrny a naše zuby vypadají zářivější a bělejší.

Chcete-li použít tuto metodu, jednoduše navlhčete zubní kartáček a namočte jej do jedlé sody. Pak si vyčistěte zuby jako obvykle. Pro dosažení nejlepších výsledků to můžete dělat jednou nebo dvakrát týdně.

Dalším domácím prostředkem pro bělení zubů je použití peroxidu vodíku. Peroxid vodíku je bělicí prostředek, který může pomoci odstranit hlubší skvrny z našich zubů. Chcete-li použít tuto metodu, smíchejte stejné díly vody a peroxidem vodíku a vyčistěte si jím zuby.

Pro dosažení nejlepších výsledků to dělejte jednou nebo dvakrát týdně. Můžete také kloktat roztok peroxidu vodíku, který vám pomůže vybělit zuby. Nezapomeňte ho poté vyplivnout a dobře si vypláchnout ústa vodou.

Zatím žádné komentáře

Napiš komentář