Chytrý květináč Click And Grow – co je chytrý květináč a proč ho vyzkoušet

Chytrý květináč na bylinky je jedinečným pomocníkem každého domácího pěstitele. Domácí pěstování různých bylinek a jiných rostlin se stává velkým hitem. Klady tohoto postupu jsou celkem jasné – lze získat rostliny, které skvěle chutnají, báječně voní a je u nich jistota, že nejsou spojeny s žádnými chemickými hnojivy a jinými látkami. Je tu ale i stinná stránka. A to je nutnost se o dané rostliny starat. To však může být minulostí díky produktu, kterým je chytrý květináč. Recenze, kterou vám přinášíme, vám tento hi-tech produkt do detailu představí.

Co je to chytrý květináč?

Jak si ho představit? Na první pohled ho dost možná i přehlédnete, jelikož chytrý květináč se nemusí nijak výrazně odlišovat od běžného truhlíku. Má podobné rozměry a i z něho rostou rostliny, jeho hlavní inovace je v tom, že se o růst daných rostlin není nutné starat. To proto, že daný květináč je zapojený do elektrické zásuvky a právě díky tomu jsou aktivovány jeho automatické funkce, které zabezpečí správný růst všech pěstovaných rostlin.

Chytrý truhlík má řadu inovativních funkcí

To, že je zapojený do zásuvky, není výjimečné. Právě a jenom díky tomu je možné zajistit několik inovativních funkcí, díky čemuž se chytrý truhlík stará o dané rostliny pochopitelně zcela sám. Co konkrétně dokáže?

 • Stará se o zavlažování rostlin
 • Dodává rostlinám světlo
 • Dodává rostlinám teplo

Rostliny efektivně vyživuje

Zatímco vláha, světlo a teplo jsou řízeny elektronicky, podle toho co rostlina potřebuje, tak výživa je spojena s unikátní hlínou, které je nejenom plná správných látek, ale je zajištěno, že ty jsou do rostlin uvolňovány postupně. Samotná hlína zaujme také tím, že má speciální kyslíkové kapsy, díky čemuž je zajištěno nejenom správné okysličování rostlin, ale napomáhá to také ke vhodné hodnotě pH.

Hitem na trhu je květináč Click and Grow

Nabídka chytrých květináčů je na našem trhu celkem bohatá. Je to dáno tím, že stále více lidí hledá možnost jednoduchého pěstování s dokonalými výsledky. Nejznámějším modelem je květináč Click and Grow. Tato značka aktuálně dominuje i nabídkou různých modelů, které se primárně liší svými velikostmi.

Ta nejmenší řešení na trhu jsou určena pro 3 jednotlivé rostliny. Ty větší květináče již umožní umístit až 9 jednotlivých rostlin. Největší a nejpropracovanější řešení je již malá zahrádka, umístěná do několika polic ke zdi, kde může dojít k pěstování až 36 jednotlivých rostlin. Toto řešení se hodí pro toho, komu už nestačí jenom pár bylinek, ale hodí se pro toho, kdo to s pěstováním myslí skutečně vážně a chce opravdu dokonalé výsledky.

Zprovoznit květináč Click and Grow je hračkou

I toto je důvod, proč je natolik inovativní. Běžní zahrádkáři mají u sázení svých rostlin problémy se správnou půdou, nehledě na nutnost delší a špinavé práce. Moderní květináč Click and Grow toto všechno odsouvá na druhou kolej. Jeho zprovoznění je velkou hračkou. Po koupi a doručení stačí realizovat pouze tyto kroky:

 • Umístění na jakékoliv, i tmavé místo
 • Zapojení do běžné bytové zásuvky
 • Dolití nádržky o objemu 1,2 litru vodou k z kohoutku

Umístit kapsle se sazenicemi

Co je třeba dělat dále? Už vůbec nic. Chytrý květináč se sám postará o to, aby jednotlivé rostliny rostly tak, jak růst mají. V případě klasických kuchyňských bylin stačí jenom jeden jediný měsíc k tomu, aby vyrostly do požadované výše a již bylo možné jejich použití při vaření.

Bez chemie a pesticidů

Chytrý truhlík je unikátní i v tom, že dokáže zajistit dokonalý výsledek bez chemických hnojiv, bez postřiků, bez pesticidů a dalších látek. Ty mohou nejenom ovlivňovat chuť a vůni, ale také lidské zdraví. Součástí je výhradně jenom speciálně připravená půda, která obsahuje směs správných živin, které jsou postupně uvolňovány. Tato půda vznikla vědeckým způsobem, v laboratořích NASA, a to především v souvislosti se snahou vysadit rostliny i na jiných planetách, než je Země.

Vypěstovat lze až 40 druhů různých rostlin

Chytrý květináč Click and Grow má i své jedno negativum. A to je spojeno s tím, že při výběru rostlin a bylin je nutné vybírat jenom ty, které jsou dostupné ve speciálních kapslích od výrobce. Není tedy možné použít klasická semena. To může být na první pohled lehce omezující. Na druhou stranu nabídka je celkem široká a obsahuje 40 možností. A jejich počet postupně stoupá. V tomto výčtu nechybí klasické populární varianty, jako třeba:

 • Bazalka
 • Oregano
 • Tymián
 • Petržel
 • Máta
 • Pažitka
 • Listový salát

To je výčet několika druhů, které je možné využít při klasickém vaření i na sušení. Chytrý truhlík však umí nabídnout i možnost pěstování okrasných rostlin. A to konkrétně třeba rostliny jako jsou drobné růže, petúnie, netýkavky, chrpy a mnoho dalšího. Chytré květináče tak mohou potěšit i toho, kdo hledí spíše na estetiku, než vůni a chuť.

Click and Grow recenze a cena – kolik květináč stojí?

Charakteristiku a klady máme za sebou. A to znamená také nutnost podívat se na to, za kolik ho pořídit. Click and Grow recenze a cena se odvíjí od toho, o jaký model se jedná. Když o ten nejmenší a nejjednodušší, který je určený na 3 byliny nebo rostliny, tak se mluví o částce necelé 2 000 korun českých. Pořídit je však možné i varianty větší, u kterých je možné v jednom chytrém truhlíku pěstovat celkem 9 jednotlivých rostlinek. Zde cena atakuje hranici 5 000 Kč.

Nejlevněji ho nabízejí zde

Naprostým unikátem je produkt Wall Farm Minim, který je v portfoliu společnosti Click and Grow tím největším. V něm je možné pěstovat až 36 různých rostlin, a to ve dvou různých policích. Tomu samozřejmě odpovídá i cena, která se pohybuje na částce necelých 23 000 Kč. Ve všech případech se to sice může zdát hodně, ale když se vezme v potaz hodnota ušetřeného času a práce, mluvíme o řešení, které v konečném výsledku není až tak drahé.

 

Chytrý květináč Click And Grow

Hledáte snadný způsob, jak přidat do vaření čerstvé bylinky? Click and Grow Smart Pot je dokonalým řešením! Tento technologicky vyspělý květináč vám umožní pěstovat čerstvé bylinky v interiéru bez větší námahy – jednoduše vložte předem vysetý lusk, přidejte vodu a sledujte, jak vaše rostlina roste!

Květináč Click and Grow Smart Pot je ideální pro zaneprázdněné kuchaře, kteří chtějí do svých jídel přidávat čerstvé bylinky, aniž by se museli starat o zalévání nebo hnojení. Květináč udělá všechnu práci za vás, a dokonce obsahuje zabudované světlo, takže vaše rostliny mohou fotosyntetizovat, i když je venku tma.

Chytrý květináč

Chytrý květináč
9.4

Chytrý květináč Click And Grow

9/10

  Plus

  Mínus

  Napiš komentář