Curapil tablety recenze – zkušenosti, účinky a cena

Curapil tablety recenze. Tipů pro krásné a zdravé vlasy není nikdy dost. Také bojujete s roztřepenými konečky, zplihlostí nebo ztrátou tvaru? Ať chceme nebo ne, na vlasech se odráží naše vnitřní zdraví. Takže pokud se po nějaké stránce zanedbáváme (stres, špatná strava, nemoc apod.), projeví se to jako první právě na naší hlavě.

Zdravé, krásné a vyživené vlasy jsou snem snad každé ženy. Ale co na vlasy pomáhá? Jakou výživu jim dát, aby byly skutečně krásné a plné života? Víme, že hledání těch správných vitamínů a minerálů může být celkem těžké, a proto vám přinášíme recenzi na osvědčený český doplněk stravy, který vám je naservíruje doslova na stříbrném podnose.

➡️Curapil se může pyšnit množstvím pozitivních ohlasů

A proč jsme se rozhodli recenzovat právě Curapil?

 • Je český.
 • Má bohaté složení.
 • Postačí vám jen jedna tableta denně.
 • Uvádí, že s tabletami je spokojeno 92 % zákaznic.

To už je několik pádných argumentů, proč bychom ho měli zrecenzovat. A protože s problémy s vlasy se několikrát za život potýká snad každá z nás, nebylo těžké sehnat ochotnou duši, která se role „pokusného králíka“ ujme. Recenzovali jsme klasické tablety Curapil, ovšem na trhu najdete i novinku Curapil DUO. Ale nebojte se. I té se budeme věnovat.

Náš tip:
Doplňky stravy vždy nakupujte v prověřených e-shopech. Máte tak jistotu, že nenaletíte na fejkový produkt. Curapil můžete pořídit třeba přímo v domovském e-shopu na Curapil.

➡️Unikátní směs výživy pro vaše vlasy, nehty i pokožku hlavy

A to vše v přírodním balení – přesně takový je Curapil. Umí našim vlasům poskytnou přesně to, co pro svůj zdravý a spokojený růst potřebují. A nejde jen o ty stávající. Dobrá výživa dokáže „motivovat“ i odpočívající vlasové folikuly k tomu, aby daly život vlasům novým. A pokud bojujete s křehkými a lámavými vlasy nebo roztřepenými konečky, mohou vámi tady ty správné vitamíny a minerály skvěle pomoci. A Curapil vám k tomu může pomoci mnoha způsoby. K mání totiž nejsou jen tablety, ale také:

 • šampón Curapil,
 • kondicionér Curapil
 • a mnoho dalšího.

Jde o o pravdu unikátní řešení. Najdete v něm totiž množství látek, které se nikde jinde neobjevují – tedy alespoň se v cenově srovnatelné kosmetice. Jde například o odhořčené pivovarské kvasnice, hlízy topinamburu nebo prospěšné aminokyseliny. Právě ty mají velký podíl na rychlé a kvalitním růstu vlasů – slouží totiž jako jakési stavební jednotky nebo stavební materiál, chcete-li. Jinými slovy – vlas dostane všechny dílky, které ke svému růstu potřebuje a jemu pak už stačí jen jediné – zakomponovat je do své nové struktury.

Složení je samozřejmě 100 % přírodní a zmiňované aminokyseliny dokonce pocházejí výhradně z rostlinných zdrojů

➡️Účinné látky v Curapilu

Topinambur hlíznatý, Pivovarské kvasnice, Aminokyseliny (L-methionin a L-cystein) – to je opravdu silná trojice, zajištující vašim vlasům vše potřebné. Posuďte sami.

Topinambur hlíznatý

Jeho hlízy se mohou pyšnit opravdovou bohatostí co do složení. Fosfor, vápník, draslík, hořčík, fosfor nebo inulin (prospěšná vláknina) toho mohou hodně nabídnou nejenom struktuře vašich vlasů. Stejně pozitivní vliv mají i na nehty, ovšem i na trávení nebo funkci jater a ledvin. Ne nadarmo se inulin doporučuje například i diabetikům nebo lidem s chronickými onemocněními. Topinambur je však jen prvním stavebním kamenem. A co ho doplňuje?

Pivovarské kvasnice

S ostatními složkami působí v synergii – jinými slovy: podporují se ve vzájemném působení. Dohromady tak působí lépe a účinněji, než kdybyste si dopřávali každou bylinku nebo jinou složku zvlášť. A co do Curapil tablet přinášejí právě pivovarské kvasnice? Jde samozřejmě zejména o vitamíny skupiny B, společně s některými minerálními látkami. Obojí napomáhá rychlé regeneraci našich vlasů i nehtů.

Aminokyseliny (L-methionin a L-cystein)

U těchto látek je třeba zmínit, že nejde jen o skvělý stavební materiál To vůbec ne – mají velmi významný vliv i na řadu dalších procesů v našem těle.

Zajímá vás přesné složení tablet Curapil?

Ingredience Množství:
Topinambur hlíznatý 250 mg
Sušené pivovarské kvasnice 100 mg
L-methionin 50 mg
L-cystein 50 mg
Pantohenát vápenatý 39,10 mg
Pyridoxin hydrochlorid 5,76 mg

Dále v tabletách najdete také manitol, mikrokrystalickou celulózu, oxid křemičitý a stearan hořečnatý. Jde o látky nezbytné k soudržnosti tablety. Určitě byste totiž nechtěli polykat jen rozdrolený prášek!

Potěší vás i dávkování

Obsah účinných látek je natolik vysoký, že vám pro maximální účinek postačí jen jedna tableta denně. Curapil se tak neschovává za čísla a vždy nalévá čistého vína. Koneckonců – možná to také znáte. Koupíte si balení s 90 tabletami, radujete se, že držíte v ruce dávku na tři měsíce (což lze koneckonců u přípravků za stokoruny až tisíce rozhodně očekávat) a pak zjistíte, že denně musíte užít hned tři zázračné pilulky. Ale Curapil je jednoznačně jiný.

60 tablet v balíčku vám opravdu vystačí na 60 dní. Denně totiž musíte užít jen jednu, aby bylo veškeré výživě pro vaše vlasy učiněno za dost

Nejlevněji zakoupíte ZDE

➡️Curapil recenze – jaký má vliv na vlasy nebo nehty?

Ovšem není nad osobní zkušenost. A u nejrůznějších doplňků stravy to rozhodně platí dvojnásob. Takže jak šel čas s Curapilem? Kolegyně Kristýna je maminkou roční holčičky. A u ní rčení pravící, že holčičky připravují maminky o krásu, rozhodně platí dvojnásob. Ani rok po porodu se totiž nemůže zbavit zvýšeného padání vlasů a její kdysi bujná kštice připomíná spíš vyschlou slámu. Věnovali jsme jí tedy Curapil a uvidíme. Ale nechme už mluvit Kristýnu.

Curapil tablety recenze

➡️Proč nemá Curapil testovací balení

Přiznám se, že jsem se po něčem podobném už nějakou dobu poohlížela. Ale vždycky mě odradila vysoká cena a nemožnost si produkt vyzkoušet. Proč někdy nenabízí balíček třeba na týden? Teď už samozřejmě vím, že takový požadavek je úplně nesmyslný. Vlasy totiž mají nějaký mechanismus svého růstu a nějakou dobu zkrátka trvá, než se vůbec změny projeví. Všechny vlasové kůry, které vám slibují okamžité výsledky, tak jednoznačně lžou. Naopak, vlasy je třeba vyživovat opravdu dlouhodobě – nejméně po dobu tří měsíců, lepší jsou však čtyři. A přesně takovou dobu doporučuje i Curapil.

Takže když jsem dostala balení se 60 tabletkami, přikoupila jsem si k němu hned druhé. Tak, to máme čtyři měsíce, a můžu začít testovat.

První výsledky můžou být vidět dřív, než čekáte

Musím kvitovat, že se tablety dobře polykají. I když jsou trochu větší, mají skvělý tvar, takže do krku opravdu sklouznou samy. Je jedno, kdy tabletu užijete, jen ji doporučuju zapít sklenicí vody. Lépe tak klouže do krku.

Víceméně jsem počítala s tím, že se první účinky objeví až tak po dvou měsících – jestli vůbec. To jsem se ovšem spletla a v konečném důsledku byla příjemně překvapena. Ne, nemluvím o vlasech, u těch to opravdu chvíli trvá. Ale vždy jsem měla takové třepivé a lámavé nehty, které mi ne a nechtěly narůst do správné délky. Protože jakmile narostly, ulomily se. A po třech týdnech zjišťuju, že tenhle můj problém (a velká kosmetická bolest) začíná mizet. Dívám se, jak mi nehty krásně přibývají – a zůstávají! Nádhera. Tohle jsem vážně neznala.

Osm týdnů s Curapilem – začínám pozorovat změny i na hlavě

Takže jedu dál. Teď už jsou to dva měsíce a pokud můžu soudit, mám vlasy na omak o něco příjemnější a pevnější. Taky určitě nejsou tak zplihlé, takže je nemusím mýt každý druhý den. Teď si vystačím s mytím už jen 2x za týden, což je super.

Také začíná být vidět, že vitamíny a minerály v mém těle něco dělají. Stačí se podívat do zrcadla. Nad čelem se mi totiž objevila spousta malinkatých vlásků. Je to zatím jen takové chmýříčko, ale určitě skvělý první krok. Mám hroznou radost a nepochybuji, že se totéž děje i na zbytku hlavy. Jen tam to už zkrátka není tak vidět.

Nejlevněji zakoupíte ZDE

Šestnáct týdnů s Curapilem

A jsem na konci své čtyřměsíční kúry. A víte co? Rozhodně toho nelituju. Rozdíl na svých vlasech vidím. Z drobného chmýříčka se stal plnohodnotný základ nového porostu a celkové mám vlasy pevnější a prostě lepší. Už mi tolik nevypadávají – to jsem zapomněla zmínit. Kdy jsem měla naposledy plný kartáč vlasů ani nepamatuju.

A vůbec mám celkově takový lepší pocit. Čím dál míň si vlasy stahuju do culíku, protože se za ně přestávám stydět.

➡️Co bych ještě na Curapilu vyzdvihla?

Jsem diabetik, ale tablety mají tak perfektní složení, že mi to vůbec nevadí. A co jsem se dočetla, díky přírodním ingrediencím je mohou používat i těhotné nebo kojící ženy, což je rozhodně skvělé. Samozřejmě je doporučována konzultace s lékařem, ale to platí u všech doplňků stravy. Takže vlastně žádná novinka.

➡️Vyzkoušet můžete i nové tablety Curapil DUO

Chcete pro své vlasy ještě něco lepšího? Pak jsou tu nové Curapil DUO tablety. Mají ještě propracovanější složení a je to na nich vidět – nabídnou vám totiž hned dvě odlišně zbarvené části – bílou a hnědou. To aby bylo na první pohled patrné, o jak výjimečný produkt jde.

Opět jde o český doplněk stravy pro péči o vlasy, nehty a pokožku hlavy. A co v nich najdete:

 • Bílá část obsahuje: sušenou hlízu topinamburu, odhořčené pivovarské kvasnice a prospěšné aminokyseliny.
 • Hnědá část obsahuje:  výtažek z kopřiv, selen, zinek, biotin a vlákninu z bambusu.

Vyvážené složení tak doplňuje řada dalších cenných látek (oproti běžnému Curapilu). Koneckonců, kopřivy jsou známé svými prospěšnými účinky (nejenom na vlasy) už řadu let.

Složení Curapil Duo

Na topinambur, aminokyseliny a kvasnice jsme se už blíže zaměřili v předcházející části článku. Je tedy na čase dopřát totéž i dalším unikátním ingrediencím z tohoto seznamu.

 • Výtažky z kopřiv
 • Selen
 • Zinek
 • Biotin neboli vitamín B7
 • Bambusová vláknina

Výtažky z kopřiv

Obsahují celou řadu vitamínů – hlavně vitamín C, ale najdeme v nich i mnoho minerálů (železo, hořčík, draslík, vápník) a další účinné látky, například flavonoidy či kyselinu křemičitou. Nepomáhá tedy jen na vlasy, napomáhá i čištění organismu a podporuje mnohé pozitivní procesy v našem těle.

Selen

Najdeme ho snad v každém doplňku stravy určeném na vlasy. Kromě růstu nehtů a vlasů však také přispívá k obranyschopnosti našeho těla a pečuje i o štítnou žlázu.

Zinek

Jde o další důležitý prvek nezbytný pro správnou funkci naší imunity. Kromě toho také pozitivně ovlivňuje zdraví pokožky, a samozřejmě i růst vlasů a nehtů.

Biotin neboli vitamín B7

Tohle „béčko: pečuje o vlasy tak, že zabraňuje jejich nadměrnému vypadávání. A samozřejmě také podporuje jejich růst a podílí se i na správné činnosti nervové soustavy.

Bambusová vláknina

Ta je v Curapilu proto, že podporuje vstřebávání účinných látek, takže je vaše tělo lépe využije. Prospívá i našemu trávení a tím samozřejmě i celkové pohodě našeho těla.

U Curapilu Duo také stačí užívat jen jednu tabletu denně. A co v ní najdete?

Ingredience: Množství:
Sušený topinambur hlíznatý (sušený) 250 mg
Sušené pivovarské kvasnice 100 mg
L-methionin 50 mg
L-cystein 50 mg
Vitamín B5 35 mg
Extrakt kopřivy 30 mg
Selen 40 μg
Zinek 3 mg
Vitamín B6 5,50 mg
Biotin 2 000 μg

To je poměrně slušná „nálož“ prospěšných látek. Mimochodem pro lepší vstřebávání je Curapil DUO doporučuje užívat po jídle, přičemž je důležité i jeho zapití dostatečným množstvím tekutin.

Složení
Topinambur hlíznatý sušený, sušené pivovarské kvasnice, L–methionin, L–cystein, pantothenát vápenatý, extrakt kopřivy dvoudomé, selenové kvasnice, citronan zinečnatý, pyridoxin hydrochlorid, biotin, mannitol, bambusová vláknina, extrakt z červené řepy, stearan hořečnatý

➡️Curapil zkušenosti

A jaké jsou zkušenosti jiných žen (protože muže se nám dohledat nepodařilo) s Curapilem?

Po spálení hlavy při neodborném zásahu kadeřnice fakt pomohl. Vlasy nemusely celé dolů, spravily se, zhoustly. Teď jsem měla výpadek, vyzkoušela jiné přípravky, ale žádný s takovým účinkem jako Curapil. Proto si ho objednávám znovu a doporučuji.

Maximek Maxim, Facebook

Tabletky a vlasovou kosmetiku od Curapil používám již skoro dva měsíce. Tabletky jsem začala používat, kvůli špatné kvalitě vlasů a vypadávání. Vlasy mi vypadávají stále, ale řekla bych, že o něco méně. Nicméně jejich kvalita se zlepšila a je to vidět jak napohled na tak dotek. Jsem spokojená i se šamponem, který se snadno vymývá a s kondicionérem, který dělá mé vlasy hebké. Díky těmto produktům mě přestala svědět i pokožka hlavy a mam výrazně méně lupu.

Anastázie Fischerová, Facebook

Na podzim mi začaly hrozně padat vlasy a začala jsem dost panikařit, protože mám dlouhé vlasy a nechtěla jsem je radikálně zkracovat. Moc jsem tomu nevěřila, ale vitamíny + šampon + kondicionér skutečně pomohly, padání se značně zpomalilo a za pár týdnů začaly podrůstat nové vlásky. Asi za měsíc se padání zastavilo úplně.

Sandra Matějková, Facebook

Děkuji za profesionální přístup, přišlo mi vyteklé balení a ihned Curapil nahradil za nové. Beru již 4 balení kapslí a chtěla jsem vyzkoušet i šampon s kondicionérem, které krásně voní. Kapsle mi dopomohly k zhutnění vlasového porostu a již jsem zvědava na šampon a kondicionér. Přeji mnoho spokojených zákaznic

Eva Mynar, Facebook

➡️Curapil – výhody a nevýhody

Ale pojďme si teď všechno pěkně shrnout

Curapil pozitiva

 • přírodní složení
 • český výrobek
 • snadno se užívá
 • komplexní synergické složení
 • vhodný pro vegetariány, vegany, diabetiky i těhotné a kojící ženy (po poradě s lékařem)
 • obsahuje složky prospěšné pro růst vlasů a nehtů a pro ozdravení pokožky

Curapil negativa

 • na výsledky je třeba si trochu počkat
 • pro někoho možná trochu vyšší cena (ovšem dávka na měsíc vyjde jen na 300 Kč).

Curapil objednáte přímo v e-shopu Curapil.cz. Ale pozor, nejde o klasický jednoproduktový e-shop, jak jsme u podobných výrobků zvyklí. Naopak. Curapil to s péčí o vaši krásu myslí opravdu vážně a nabízí celou řadu produktů pro zdraví i krásu. Navíc tu najdete neustále nějaké akce a slevy, takže je tu opravdu radost nakupovat. Pokud si nebudete vědět rady, je vždy k ruce ochotná poradna v e-shopu (stačí napsat na e-mail). A v neposlední řadě může jít i o zajímavý dárek pro vaše přátele nebo známé. E-shop reaguje na objednávky rychle, zpravidla už do druhého dne.

A jak je na tom samotný Curapil? Vzhledem ke složení, které má, může opravdu vašim vlasů, nehtům i pokožce hlavy prospět. Přitom jde stále o přírodní doplněk stravy, navíc s českým původem. Takže pokud se potýkáte s nějakými problémy v oblasti vaší kštice, určitě stojí za vyzkoušení. Více se dozvíte přímo na stránkách e-shopu Curapil.cz případně na Facebooku značky. Najdete tam početnou komunitu uživatelek, které se rády podělí o své zkušenosti. A to vidíme jako další velké plus.

Nejlevněji zakoupíte ZDE

 

vitamíny pro zdravé vlasy

Ke zdravým vlasům přispívá mnoho různých vitaminů, ale některé jsou důležitější než jiné. Například vitamin A je nezbytný pro růst buněk a může přispět ke zdravým vlasovým folikulům. Vitamin C je také důležitý pro tvorbu kolagenu a pomáhá udržovat vlasy silné a odolné. Vitamíny skupiny B, jako je biotin a niacin, jsou také klíčové pro udržení zdravých vlasů. A konečně vitamin E je známý svou schopností chránit před poškozením volnými radikály. Pokud tedy chcete podpořit zdravé vlasy, nezapomeňte tyto vitaminy zařadit do svého jídelníčku!

Komentáře

 1. Tereza 3 října, 2021
 2. Marci 11 října, 2021
 3. Zuzana 4 listopadu, 2022

Napiš komentář