Káva s mlékem a zdraví

Káva s mlékem a zdravíKáva s mlékem a zdraví – Jak moc ohrožuje káva s mlékem vaše zdraví?

 

Káva s mlékem a zdraví – Ráno vstanete a dáte si kávu s mlékem, dopoledne si k práci dáte další a po obědě znovu. Třetí káva za dopoledne a to ještě nevíte, že k vám odpoledne přijde kamarádka, se kterou si dáte jak jinak než kávu s mlékem. Je ona káva s mlékem opravdu tak nepostradatelným nápojem nebo se dá něčím nahradit? Proč by se nahrazovalo, říkáte si možná! No možná kvůli jejím škodlivým účinkům na naše zdraví.

 

Mléko je zdravé, tak proč si ho teď upírat?

Mléko je zdravé, obsahuje vápník, který je dobrý pro naše kosti. Jako malým nám tohle vtloukali do hlavy a možná i proto jsme přes odpor denně sklenici mléka vypili. Pak sice možná na záchodě, zato s pocitem pevnějších kostí jsme se cítili mnohem lépe. A teď je všechno naruby? Podle nejnovějších studií a varování odborníků mléko zahleňuje, a proto je jeho konzumace nevhodná, ano slyšíte dobře NEVHODNÁ!

 

Je káva zdravá nebo ne?

Ani když necháme mléko mlékem a na paškál si vezmeme kávu, moc lépe na tom nebudeme. Někde se sice dočtete, že je káva zdravá, ale většinou jen ve spojitosti opravdu kvalitní kávy s antioxidanty servírované v malých dávkách. Když ale pijeme kávu pomalu více jako vodu, nejspíš máme zaděláno na velký bochník civilizačních chorob. Nemluvě o některých instantních kávových směsí, které jsou jen bídnou náhražkou.

 

A co když kávu a mléko smícháme?

Zdá se, že když sečteme negativní účinky mléka a kávy, které jsme uvedli výše, máme z toho nápoj, kterým si leda tak vtloukáme hřebíky do rakve. Ale je káva s mlékem opravdu tak nezdravá? Podle některých teorií ano. Tato kombinace totiž negativně působí na dvanácterník, který se jejím působením dostane do křeče, zavřou se vývody, a proto se trávící šťávy ze slinivky, stejně jako žluč nemohou dostat do střev. Tak začínají velké problémy s trávením, které mnohdy končí žlučovými kameny, diabetem, bolestmi kloubů a páteře a další řadou civilizačních chorob.

 

Jenže na každém šprochu je pravdy trochu!

Fakt o nepříznivých účincích kávy s mlékem se  mezi lidmi roznesl opravdu rychle. Ale spíše než zpráva, že je káva pomalu zabíjí, je vyděsilo to, že si kvůli svému zdraví na další šálek nejspíš nechají zajít chuť. A proto zde více než kde jinde platí pravidlo na každém šprochu je pravdy trochu s Káva s mlékem a zdravídoplněním OPRAVDU JEN TROCHU. Protože kupodivu má celá řada odborníků opačný pohled na věc. Podle nich jde spíše než o nepříznivé účinky kávy s mlékem jen o nesnášenlivost mléka a mléčných výrobků. Pokud tedy trpíte alergií na mléko, je více než jasné, že vám po šálku kávy s mlékem dobře nebude. Podle některých výživových specialistů je dokonce mnohem lepší si do kávy přidat mléko, zejména pro ty, kteří mají problém s bolavým žaludkem a žaludečními vředy, pro které by byla samostatná káva příliš silná a dráždivá.

 

Podle čeho se tedy řídit?

A teď babo raď! Ke které teorii se přiklonit? Zkuste malý test. Pokud máte pocit, že se opravdu necítíte příliš dobře a kávu s mlékem pijete hodně, zkuste ji na chvíli ze svých denních rituálů vysadit. Vždyť s kamarády můžete stejně dobře posedět u sklenky vína, popřípadě u šálku čaje. Bez mléka samozřejmě. Zkuste vydržet kávu s mlékem nepít 2-3 týdny, ale jinak dělejte vše jako jindy. Když se vám po této době bude zdát, že je vám lépe, káva s mlékem vám opravdu škodila. A tudíž si za ni budete muset najít náhradu. Když neucítíte žádnou změnu, kávu si klidně dávejte dál. Ale doporučujeme vybírat opravdu jen tu kvalitní a omezit dávkování. Když se zařeknete, že si kávu více jak 2x za den nedáte, bude vám šálek této chutné tekutiny mnohem vzácnější.

Káva s mlékem, jak moc ohrožuje vaše zdraví? Jsou dvě teorie, první z nich tvrdí, že je káva s mlékem pro zdraví škodlivá, druhá se přiklání k opačné verzi, pro kterou z nich se rozhodnete vy?

Hodnocení
Datum
Komentář
Výborný článek !
Hodnocení
5

Jeden komentář

  1. martina Srpen 19, 2016