Prodietix recenze, zkušenosti, diskuze a recepty

Prodietix recenze. Proteinové nebo také nízkosacharidové diety jsou poslední dobou jednoznačně v kurzu. Jejich poznávacím prvkem je ketóza, což je vlastně přirozené spalování tuků v našem těle, jež probíhá díky tomu, jak se stravujeme, aniž by bylo nutné ho podpořit např. zvýšením pohybové aktivity. Celý princip je vlastně poměrně jednoduchý, ovšem o to účinnější.

Pokles hmotnosti při dietě Prodietix proto nemá tak rychlý nástup jako u některých jiných typů redukčního stravování, to ale má svůj dobrý důvod. V tuku se totiž ukládají i škodliviny, které se při jeho rozložení uvolňují do těla a musí být odstraněny játry. Příliš velké množství těchto toxinů nedokáže naše přirozená čistička krve dostatečně rychle zlikvidovat a dochází tak k jejich kolování v těle, což může mít špatný vliv například na zdraví vnitřních orgánů.

O tuk jde tělu až na druhém místě

Když je celý princip tak jednoduchý, proč tedy nehubneme i s běžnými dietami? Celý proces spalování tělesného tuku je bohužel velmi nedokonalý a hlavně obtížný. Pro tělo je tak snadnější vzít si dostupnou energii nejdřív ze svalů a dalších tkání, a teprve poté se „pustit“ do rozpouštění tuku. Škodám na svalové soustavě dokáže zabránit právě jen vyvážená dieta, obsahující vysoké procento bílkovin, dodávaných organismu v průběhu celého dne – a to i večer.

K růstu svalů totiž dochází právě v nočních hodinách, takže půjdete-li spát bez večeře nebo jen s lehkým zeleninovým salátem, bude veškerá hubnoucí snaha zbytečná. Není tedy zvláštní, že si na večeři dáte stejně proteinově-výživný koktejl jako na snídani. Naopak, jde o stav velmi žádoucí.

Prodietix recenze – jak vlastně vypadá a co od ní očekávat?

Stejně jako další ověřené proteinové diety je i Prodietix založen na spolehlivé lékařské metodě, jež byla poprvé popsána profesorem Blackburnem. A kde? Nikde jinde než na proslulé univerzitě Harvard v USA. Právě on popsal princip ketózy. Jde o proces, který se spouští ve chvíli, kdy je naše tělo dostatečně nasyceno bílkovinami, ovšem chybí mu potřebná energie z jednoduše dostupných sacharidů A kde tuto energii tedy vezme? Samozřejmě z tuků a to nejlépe těch, jež se bez užitku „povalují“ v našich nehezkých tukových polštářích.

Věděli jste, že:
při běžných dietách si energii naše tělo nebere jen z tuku, ale také ze svalů? A to až 40 %! Doslova se tedy trávíme zevnitř, aniž bychom to věděli.

Je ketóza přirozená?

I na toto se uživatelé nízkosacharidových diet často ptají. A my říkáme: Ano, je. Přirozeně s ní pracují všechny národy, v jejichž jídelníčku převažuje masitá strava. Dnes jsou to například Inuité, kteří se v polárních oblastech živí prakticky výhradně pouze masem ulovených zvířat a ryb. Dříve měli podobné problémy lovci mamutů během zimy. Na jejich zdraví se to však nijak negativně nepodepsalo. Život si zkrátka najde cestu a ketóza je toho velmi dobrým příkladem.

TIP
Tělo se do ketózy dostává až po třech dnech. Její přítomnost se prozradí zejména menší únavou (tuky jsou energeticky vydatnější než sacharidy, rychleji vás tedy „nakopnou“), někdy i lehce zapáchajícím dechem obsahujícím ketony. Chcete-li mít úplnou jistotu, můžete v lékárně zakoupit speciální testovací proužky, které stačí podle návodu ponořit do poháru s močí.

Mezi další diety postavené na ketóze patří třeba ta Dukanova, South Beach nebo stále oblíbenější paleodieta. U všech si však musíte sestavovat jídelníček na míru z dostupných potravin, Prodietix vám ho nabízí už hotový.

Prodietix recepty – aneb chutné ketogenní stravování

Pokud v něčem vidíme opravdovou výhodu Prodietixu, pak je rozhodně široká zásobárna jeho receptů. Na internetových stránkách jsou seřazeny podle fází, v jakých se během diety připravují a dělí se i do mnoha praktických kategorií. Např. zeleninová jídla, „normální“ jídla nebo proteinová jídla. A jak vypadají? Přinášíme vám malou ochutnávku toho, co si můžete s chutí připravit.

Recepty pro 1. fázi od Prodietix

Všeobecně platí, že první fáze je během dodržování ketodiety nejpřísnější. Ani tehdy se však nemusíte připravovat o oblíbené laskominy. A co si dát? Máme hned dva šikovné tipy:

Sněhové Pusinky

Hledáte recept na vánoce a nechcete se připravit o oblíbené cukroví? Tyhle pusinky jsou vážně dietní, vypadají perfektně a chutnají ještě líp. Recept je možné používat během 1., 2. i 3. fáze diety Prodietix.

Ingredience

 • 4 bílky
 • stévie podle chuti
 • špetka soli

A jak na to?

Oddělte bílky od žloutků a přeneste je do větší mísy. Vyšlehejte z nich s přidáním špetky soli sníh. Máte? Pak už jen velmi zlehka vmíchejte stévii – nejlépe tu v prášku. Jestliže máte doma jen tu v tabletkách, rozpusťte ji v malém množství vody.

Pomocí zdobícího sáčku vytvořte na plechu potaženém pečícím papírem malé pusinky. Ty větší by se špatně vysoušely. Sušte je v troubě vyhřáté na 100 °C a to přibližně 1 hodinu. Jednu pusinku na zkoušku rozlomte. Pokud bude uvnitř jen mírně lepkavá a bude dobře držet tvar, máte hotovo. Dají se skladovat stejně jako pusinky klasické, a vyplatí se je chránit před okolní vlhkostí dobře uzavíratelnou dózou.

Svěží polévka z řapíkatého celeru

Další šikovný recept pro všechny tři fáze. Ingredience vystačí na 4 porce, takž ji můžete bez obav navařit do zásoby (dá se i zamrazit) nebo s ní pohostit rovnou celou rodinu. Vůbec nepoznají, že se právě stravují dietně.

Ingredience na 4 porce

 • 1,5 l vývaru
 • cca 600 g šťavnatého řapíkatého celeru
 • 2 lžíce kvalitního panenského olivového oleje
 • 2 lžíce sušené cibule
 • 1 bílek (ve 2. a 3. fázi je možné přidat i celé vejce)
 • podle chuti sůl a pepř

A jak na to?

Nejprve si uvařte vývar. Může být masový i zeleninový – podle chuti. Celer dobře omyjte a nakrájejte na malé kostky. V hlubším hrnci rozpalte dvě lžíce olivového oleje a vhoďte na něj nakrájený celer. Dobře promíchejte. Přidejte dvě lžíce sušené cibule a společně poduste tak, aby celer docela změknul.

Jakmile se to stane, přelijte do hrnce připravený vývar a vše krátce společně povařte. A už máte vlastně skoro hotovo. Teď už stačí jen přidat bílek a podle chuti osolit a opepřit. A úplně na závěr polévku rozmixujte silným tyčovým mixérem.

Můžeme ji samozřejmě dochutit také čerstvými bylinkami. Lze ji podávat jako hlavní chod, ale i mezi jídly.

TIP
Od třetí fáze si lze polévku zpestřit také přidáním jedné lžíce slunečnicových semínek. Tip na stránkách Prodietix pak doporučuje ochutit polévku i Prodietix sýrovými krutony a připravit si ji tak vlastně docela jinak. A to už od 1. fáze.

Recepty Prodietix pro 2. fázi

Tady už je výběr mnohem širší. Samozřejmě všechny recepty z druhé fáze je možné používat i ve fázi třetí nebo je zařadit do běžného stravovacího jídelníčku

Čevapčiči

Pochoutka z hovězího masa, která vám při přípravě zabere jen chvilku. Opět jde o recept pro celou rodinu, takže si nemusíte vyvařovat zvlášť. A co budete potřebovat?

Ingredience na 5 porcí

 • hovězí maso 500 gramů
 • 1 lžička olivového oleje
 • 2 lžičky sušené cibule
 • špetka červené papriky
 • sůl a pepř
 • hladkolistá petržel

A jak na to?

Libové hovězí maso umelte nebo rozmixujte, podle vašich preferencí nebo vybavení ve vaší kuchyni. Vmíchejte do něj olej, sušenou cibuli, koření a co nejjemněji nasekanou petrželku.

Ruce si namočte ve studené vodě. Díky tomu snadno vytvarujete menší válečky. Ty ještě potřete olivovým olejem a upečte v troubě. V té vyhřáté na 180 stupňů vám to zabere zhruba 30 minut. Hotové čevapčiči chutná skvěle dijonskou hořčicí, zeleninovým salátem a vařenými bramborami.

TIP
TIP od Prodietix říká, že tohle čevabčiči lze servírovat třeba i s Prodietix šťouchanými bramborami. Jen pamatujte na to, že si musíte jednu porci brambor a masa rozdělit na polovinu, abyste nepřesáhli optimální množství bílkovin v jedné porci.

Prodietix recepty pro 3. fázi

Třetí fáze ketogenního stravování patří k těm nejmírnějším. Kombinuje běžná jídla s těmi proteinovými a umožňuje pozvolný návrat k běžnému stravování Nezřídka se stává, že recepty z třetí fáze si uživatelé diety „přeřadí“ i do běžného jídelníčku. Mají tak jistotu, že se stravují zdravě a přitom chutně.

Proteinové parfait

Ingredience na jednu porci dezertu

 • 1 balení Prodietix müsli s příchutí karamelu
 • 100 g lesního ovoce
 • špetka muškátového oříšku pro dochucení
 • 100 gramů nízkotučného tvarohu
 • dvě lžičky čekankového sirupu

A jak na to?

Tento recept je opravdu jednoduchý A jakmile s dietou Prodietix skončíte, můžete jejich musli nahradit jakýmkoliv zdravým z obchodu nebo vlastní výroby. V jedné misce rozmíchejte sto gramů nízkotučného tvarohu společně s jednou lžičkou čekankového sirupu. Získanou směs vložte na 15 minut do mrazáku. Mezitím ve druhé misce smíchejte lesní ovoce (druhy volte podle svého výběru) s jednou lžičkou čekankového sirupu a malou špetkou nejlépe čerstvě nastrouhaného muškátového oříšku.

A nyní už zbývá si recept jen připravit. Do skleničky navrstvěte střídavě musli, mražený tvaroh a lesní ovoce. Nechte vychladnout, ovšem skvěle chutná i okamžitě. Do dvaceti minutu navíc máte proteinové parfait na stole, takže se hodí i pro nečekanou návštěvu.

Více receptů najdete přímo na stránkách Prodietix i s šikovnými radami a tipy.

Prodietix zkušenosti

A jak je na tom naše Prodietix recenze s reálnými zkušenostmi uživatelů? Vzhledem k tomu, že tahle francouzská špička mezi ketogenními dietami působí na našem trhu už pěknou řádku let, nasbírala za tu dobu už množství nejrůznějších ohlasů, mezi nimiž ty pozitivní rozhodně převažují. Podívejte se sami.

Dodržovala ji švagrová Vypadá naprosto luxusně Navíc bylo super, ze ji hubly partie, které chtěla…Prd.el a hlavně břicho

E-mimino.cz

Oproti jiným dietám stejného typu, chuťově opravdu výborné. Velká rozmanitost jídel. V momentě když na tuto dietu nastoupím, nemám vlastně možnost „mít chutě“, protože zde si každý vybere od sladkého, či slaného. Teplého i studeného a samé dobrůtky…

Opravdu nejlepší na trhu:)) !!!!!!!!!

Heureka.cz

Ahoj holky! Dneska jsem měla 3. den 2. fáze. Jelikož mám problémy se štítnou žlázou, tak jsou úbytky menší. Přesto jsem zhubla 5 kg a co se týče mít tak je to takhle: hrudník -5 cm, pas -3 cm, boky -5 cm, obvod stehna -4 cm. Nově jsem vyzkoušela čokoládový krém a stracciatella krém oba jsou výborné. Stejně tak dobrý je teplý nápoj cappuccino a smoothie broskev-mango. V 2. fázi mi nejvíc nevyhovuje že k normálnímu jídlu si nesmím přidat pečivo nebo třeba čočku. Tak to dělám tak že si dám půlku Prodietix toustů nebo sucharů a normální jídlo půlku na oběd a druhou půlku na večeři. Ptala jsem se v poradně a může se to.

E-mimino.cz

Byla to už druhá objednávka. vždy velmi rychle vyřízeno. Navíc jsem opravdu zhubla, takový váhový úbytek jsem fakt nečekala. Všechna jídla moc dobrá, rychlá příprava, široký výběr. Akorát bramboráčky nejsou úplně chuťově a konzistenčně dle očekávání.

Heureka.cz

Prodietix cena a kde koupit

A kde si tento bílkovinový dietní kousek dopřát? Určitě vás potěší, že nemusíte objednávat jen z oficiálního webu, ale můžete bez obav zabrousit i jinam a hledat nejrůznější Prodietix akce a slevy. Ovšem nákup z webu francouzského výrobce (samozřejmě přes českou pobočku) je obvykle nejlevnější a nejrychlejší.

Navíc nejste limitování na nejrůznějšími předem sestavenými balíčky, jež se obvykle v obchodech nabízejí, ale můžete si celý dietní program sestavit právě podle toho, na co máte chuť. Nejíte ovesné kaše, ale zato si umíte představit polévku i ke snídani? Není problém. Rychle také získáte přehled o tom, jaké laskominy a pochutiny jsou k mání a při jednom získáte i tipy od mnoha zákazníků, kteří Prodietix používali před vámi, což rozhodně také není k zahození. A nesmíme zapomenout ani na nejrůznější recepty, poradnu apod.

NEJLEVNĚJI K DOSTÁNÍ ZDE

A kolik za Prodietix zaplatíte? Záleží na tom, kolik chcete zhubnout, podle toho je totiž odstupňována i délka jednotlivých fází. Tak například Program Prodietix Z3, redukující mírnou nadváhu a trvající celkem 9. týdnů vás při koupi v rámci akčního balíčku vyjde ne 8 127 Kč, což je pouhých 129 Kč na den. Schválně si spočítejte, kolik za jídlo pro sebe běžně zaplatíte.

Samozřejmě je možné program Prodietix nakoupit i po částech a to po jednotlivých fázích. V takovém případě si lze již zmíněný Program Prodietix Z3 na devět týdnů rozdělit do tří týdnů podle jednotlivých fází.

1. fáze – 4 116 Kč (196 Kč/den)

2. fáze – 3 213 Kč (153 Kč/den)

3. fáze – 2 226 Kč (106 Kč/den)

Prodietix sleva

Slevové kódy prodietix k dispozici nejsou, případně se objevují kódy falešné, které vám ale žádnou slevu nepřinesou.

Prodietix recenze – konečné zhodnocení

Pojďme si nyní výhody i nevýhody této diety shrnout do jednoduchých bodů.

Prodietix recenze výhody

Jde i o dietu vhodnou pro ženy i muže, přičemž k mání jsou speciálně zaměřené programy pro jedno i druhé pohlaví. Velkou předností je také velmi pestrý výběr jídel, který se neustále rozšiřuje a doplňuje. Jídelníček je snadno pochopitelný, zvláště s materiály, které dostanete k objednávce. Jídla Prodietix jsou chutná už sama o sobě, během pozdějších fází diety je pak lze různě upravovat. Navíc jde o bezpečný úbytek váhy bez obávaného ubývání svalové hmoty i nepříjemného jo-jo efektu.

Prodietix recenze nevýhody

A jak je to s nevýhodami? Není jich příliš. Největším problémem je samozřejmě cena. Pokud jste byli až dodnes zvyklí kupovat jen ty nejlevnější potraviny, pak se Prodietix na vašem rozpočtu trochu podepíše. Naštěstí si lze jednotlivé programy rozdělit do více fází a nakupovat tak z několika měsíčních výplat. Dostupný je také převážně na internetu, jen málokterá lékárna vám ho nabídne ve svém standardním sortimentu. A je to vlastně dobře, protože přímo na oficiálních stránkách si můžete sestavit jídelníček přesně tak, jak potřebujete včetně preferovaných nebo naopak nevhodných výrobků.

Věděli jste, že:
Jde o francouzský model keto diety, který je na našem trhu už velmi dlouho.?Patří tedy mezi ověřeného prodejce s prokazatelnými výsledky a pozitivní zkušensoti uživatelů na internetu to více než potvrzují.

Jestliže se rozhodnete s programem Prodietix začít, vyberte si k tomu klidný nejlépe prodloužený víkend. Nezapomeňte, že i vás se může týkat tzv. ketochřipka, projevující se v prvních třech dnech omezení sacharidů mnoha různými symptomy. Od zvýšené únavy až po bolestivost končetin. Prodietix také nikdy neužívejte bez porady s lékařem v případě, že máte potíže s ledvinami nebo játry. Zcela zapovězen je pak těhotným nebo kojícím ženám kvůli vyplavování toxinů uložených v tucích, které by mohly negativně narušit citlivý organismus miminka.

Každopádně, pokud se rozhodujete, zda proteinovou dietu vyzkoušet, doporučuji se podívat i po jiné alternativě, kde jsme byly spokojenější a hodnotíme kladněji. Touto alternativou může být KETOMIX nebo se rovnou podívejte na porovnání proteinových diet.

Toto je příspěvek na blogu o webových stránkách společnosti ProDietix. Webové stránky ProDietix jsou skvělým zdrojem informací pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Na stránkách najdete spoustu skvělých informací o stravě a cvičení a také mnoho skvělých receptů. Vřele doporučuji, abyste se podívali.

Prodietix

Prodietix
8.3

Prodietix

8/10

  Plus

  • - dieta vhodná pro muže i ženy
  • - výborná chuť
  • - pestrý výběr jídel

  Mínus

  • - dostupnost na internetu
  • - není určena pro těhotné a kojící

  Komentáře

  1. Romana 25 listopadu, 2019
  2. Zuzana 5 listopadu, 2022

  Napiš komentář

  KETOMIX - sleva pouze do konce týdne !!!CHCI SLEVU